Угорська столиця — коктейль із нотою токайського вина і аристократизму. Відкриємо Будапешт разом?
Хочете побачити знамениті пам'ятки, отримати масу вражень від подорожі і при цьому відпочити вигідно? Ласкаво просимо в Будапешт!
Куди сходити, що спробувати і як заощадити в столиці Угорщини — читайте корисні рекомендації від нашої підписниці Насті :).
Коли немає часу займатися плануванням подорожі — на допомогу прийдемо ми :) Завдяки великому досвіду поїздок по всьому світу ми професійно підготуємо маршрут і подбаємо про всі організаційні моменти вашої подорожі. Відкривайте світ із задоволенням!
Привіт, дорогі мандрівники! Мене звати Настя. Я подорожуюча пташка, студентка-мандрівниця, у якої кількість країн збільшується з кожним місяцем. У моєму списку ще одна підкорена країна, і я готова поділитися враженнями з вами.
Будапешт — рай для дослідників, магічна скарбничка чудес, яка протягується біля Дунаю. Хочете перевірити? Тоді зберігайте свої почуття, і ви відкриєте щось чудове на кожному кроці. Заохочую вас дослідити зі мною скриньку Пандори з безліччю інстаграмних локацій, квест-румів та смачною кухнею.
Будапешт — одне з міст, яке може бути гарною альтернативою для будь-якої подорожі, не тільки осінньої. Тут можна провести час у музеях, галереях, прогулятися набережною Дунаю або просто відпочити від сірих буднів.
Безумовно, хто хоча б раз відвідав Будапешт, повернеться знову. Адже в будь-яку пору року в королівській столиці можна гуляти набережною, влаштовувати пікніки, смакувати гуляш і насолоджуватися виглядом величного будинку Парламенту.
Я не була винятком, і минулого року в листопаді відвідала Будапешт з подругою. Нам дуже сподобалося. Це була коротка мандрівка лише на вихідні дні, але я точно знала, що неодмінно повернуся сюди знову.
Для початку розкажу вам про ціни на квитки, проживання і харчування в Будапешті, де ми провели 2 дні:
- Квитки автобусом FLIXBUS Катовіце–Будапешт — 25 злотих, Будапешт–Катовіце — 15 злотих. Близько 300 гривень або 10 євро.
- Проживання — couchsurfing.
- Харчування — 20 евро.
Загальний бюджет поїздки (на 1 людину): 30 євро на 2 дні.
Осінній Будапешт неймовірний. Їхала туди аби не тільки побачити Замковий міст, але й пережити синдром Стендаля в Національній галереї, зустріти світанок на Рибацькому бастіоні, спробувати справжній Токай і з’їсти найсмачніший фалафель у Єврейському кварталі.
Будапешт вважається однією з найкрасивіших столиць, якою захоплювалася принцеса Сісі і любила більше, ніж Відень. Тому в цій статті я розповім вам про те, що з’їсти, де відпочити, і зроблю усе для того, аби ви переконалися, що сюди варто повернутися.
Будапешт ділиться на дві окремі частини — Буду і Пешт. Вони абсолютно різні, але немає однозначної відповіді, яка з них краща.
Буда — старовинний пагорб з історичним минулим, яке нагадує магічну скарбничку чудес. Тут знаходяться славнозвісні купальні, гора Геллерт, Рибацький бастіон, а також Королівський замок.
Пешт — промислова частина міста, в якій постійний гамір, рух, і де відчувається значний контраст у порівнянні з Будою. Тут вже кожен відчуває себе повноцінним жителем міста, якому потрібно поспішати вирішити справи. Хорошим місцем відпочинку буде район Обуда, де щорічно проводяться фестивалі і відпочивають місцеві жителі.
Як дістатися
Виїжджали ми о 23:40 з Катовіце, і вже близько 8 ранку були на головному вокзалі в Будапешті.
Крім автобусів і потягів, які майже щоденно курсують з України, також можна летіти літаком угорської компанії Wizzair. Доступні ціни можна знайти на офіційних сайтах МАУ або Wizzair
Подорож автобусом буде більш виснажливою, проте квитки від 1500 гривень можна придбати на сторінці busfor.ua. Також на цьому сайті майже щотижня проводяться розпродажі майже в кожні куточки України та Європи.
Повний список бюджетних авіакомпаній шукайте у спеціальному розділі нашого сайту.
Що подивитися
У Будапешті є багато місць, які б я радила відвідати кожному. Ось мій список:
Королівський двір
Тут можна знайти безліч фонтанів, кам’яних стін, просторих фасадів і різних колон. Королівський двір — це історія угорців, передана скульптурними ансамблями. Сюди легко доїхати фунікулером з площі Адама Кларка або ж пройтися пішки.
Будинок Парламенту
Угорський Будинок Парламенту є одним з найкрасивіших урядових будинків всієї Європи. Збудований у готичному стилі, з величезними шпилями і гострими кутами, він залишається гарним із кожного ракурсу.
Угорська Національна галерея
Якщо хтось із вас був у Луврі чи Дрезденській галереї, тоді це місце саме для вас. Тут можна відпочити від шуму і насолодитися витворами мистецтва відомих митців. Особливість цієї галереї в тому, що вона зберігає роботи відомих угорських художників, а також тих, хто створював свої шедеври тільки на території цієї держави.
Рибацький Бастіон
Саме тут відкривається найгарніший вид на угорську столицю, де безліч туристів чекають на свою чергу для фото. Тут можна прогулятися, не поспішаючи насолодитися видом на Замковий міст, Дунай. Можна відвідати одну з найдорожчих кав’ярень і познайомитися з Будапештом за філіжанкою кави. Досить гарний вибір для незабутнього побачення.
Набережна Дунаю і мости, які її оточують (абсолютно усі неймовірні)
Якщо ви не були на набережній Дунаю, тоді ви просто не бачили Будапешт. Біля будинку Парламенту можна побачити пам’ятник «Чоботи на набережній Дунаю», 60 пар взуття — чоловічих, жіночих, дитячих, розкидані як знак Холокосту, який відбувався в Європі.
Центральний ринок (Kozponti Vasarcsarnok)
Саме туди варто вирушати за покупками, якщо ви раптом вирішите зробити собі невеличкий пікнік біля набережної. Він схожий на невеличкий замок, адже його архітектором був відомий Густав Ейфель. Тому не дивуйтеся, якщо навколо не будете помічати нічого, окрім маленьких мініатюр Ейфелевої вежі. Тут можна знайти будь-що і на будь-який смак. Раджу обов’язково спробувати салямі Pick, купити шматочок домашньої випічки, фруктів, а також паприку — тут вона найсмачніша.
Єврейський квартал
Одне з місць, де є абсолютно все: паби, ресторани, дизайнерські магазини, стріт-арт, і де в повітрі вирує атмосфера андеграунд. Інстаграмні локації, смачні місця для молоді і місцевих жителів. Тут раджу обов’язково завітати до Humus Bar — смачний фалафель, хумус і шакшука. Поруч з цим кварталом знаходяться Ruins pubs — близько 30 пабів, одним з найвідоміших є Szimpla Kert. Чому? Це перевтілення старого будинку із занедбаними стінами на одне з найвідвідуваніших місць у вінтажному стилі. Тут часто виступають місцеві музиканти і проводять музичні фестивалі влітку.
Зоопарк в Будапешті
Недаремно я його тут зазначила. Зоопарк у Будапешті є одним з найстарших у Європі, працює він із 1866 року. Зоопарк ділиться на 5 частин: США, Савана, Австралія, Індія та Мадагаскар. Мені, нажаль, не вдалося купити квиток, але околиці зоопарку вражають затишком, чистотою і облаштованою територією. Тому наступного разу це буде перше must visit place, куди я піду.
Що і де скуштувати
Тепер поділюся з вами смачними місцями, які варто відвідати, щоб переконатися в тому, що угорська кухня — це гостра, м’ясна і дуже калорійна їжа.
Тут основні страви з перцем-паприкою, щедро приправлені спеціями. Проте більшість радить обов’язково спробувати гуляш, або гуяш (gulyás) — густий суп, рибний суп — халасле (halászlé), бограч — суп, зварений у казані на багатті, паприкаш (paprikás) — м’ясо чи риба, тушені в сметані, пьоркьольт (pörkölt) — тушене м’ясо, качина ніжка, свиняче коліно.
Популярна їжа на гарнір: лечо (lecsó) — готується із солодкого перцю, помідорів, цибулі, тархоня (tarhonya) — макаронні вироби, Турошчуса (turoscsusza) — макарони зі сметаною, сиром та шкварками.
Ось заклади, у яких кухня представлена за доступними цінами для туристів і місцевих:
- Bors GasztroBár
- Castro Bistro
- ІGEN — смачна піцерія в центрі міста
- Korona Kávéház — напої, кава, солодощі на стороні Буди
- Hummusbar — смачна мережа східної та вегетаріанської їжі
- For Sale Pub — традиційна кухня, де можна спробувати угорські страви та залишити відгук.
Проживання, громадський транспорт та розваги
Стосовно помешкання: ми знову ж таки з подругою користувалися couchsurfing’ом. Проте угорська столиця має цілком нормальні ціни на хостели в центрі міста і в околицях. Тому я думаю, що наступного разу обов’язково виберу один з них: Maverick City Lodge, Friends Hostel & Apartments, Full Moon Design Hostel Budapest.
Міська комунікація зручна, тут можна обрати між автобусами, трамваями і метро. Найшвидший і найзручніший як на мене, спосіб — це метро. Квитки можна придбати в автоматах біля входу. Ціна квитка — 350 форентів (близько 2 євро).
Серед розваг найпоширенішими в Будапешті останнім часом стали квест-руми. Це не лише для тих, хто подорожує з дитиною. В мене, нажаль, не було можливості побачити, як це виглядає, але я дала собі обіцянку, що в наступних подорожах обов’язково прийду. Різна тематика, різні ціни на квитки, тому якщо наважитеся — купуйте на офіційних сторінках і діліться враженнями.
paniqszoba.hu
trap.hu
mystiqueroom.hu
Будапешт — це історична, затишна, велика і водночас маленька столиця угорської держави. Тому якщо ви ще не вирішили, як проведете найближчі вихідні чи свята — це шанс відкрити для себе Угорщину вже зараз.
Хочете почати подорожувати самостійно? Ласкаво просимо у спеціальний розділ нашого сайту, де ви знайдете масу рекомендацій із планування та організації подорожей. Якщо все ж вам знадобиться професійна підтримка — наші менеджери завжди готові допомогти :)