Любителі і знавці історичних місць і готичної архітектури по достоїнству оцінять кожне бельгійське місто. Даний напрямок не дуже розкручений серед російськомовних та украъномовних туристів, тому зустріти земляка велика рідкість.
Благополучна і пишна Бельгія — це безліч готичних пам'ятників і старовинних замків, відоме мереживо і гобелени, а також відмінні магазини і вишукана кухня. Головні «must see» Бельгії — Брюссель з його «Пісяючим хлопчиком», Антверпен з Королівським музеєм мистецтв і красивим собором Богоматері, Гент і Собор святого Бавона, Льєж і його футуристичний вокзал Калатрави, «Королева бельгійського узбережжя» Остенде, а також Брюгге з його знаменитою вежею Белфорт і замки Бельгії.
Що обов’язково варто спробувати
Цікавий вислів: «Бельгія пропонує страви французької якості в німецькій кількості». Отже, най бельгійські смакоти:
Пиво — близько 1000 сортів.
Charcuterie, або холодні м'ясні закуски, особливо популярна арденськая копчена шинка (Jambon d Ardenne).
Kippenwaterzooi — курка тушкована в вершках з овочами.
Gegratineerd Witloof — проста бельгійська страва з цикорію в розплавленому сирі.
Konijn in Gueze — кролик, запечений в бельгійському пиві Gueze!
Mosselen Friet — мідії і смачна картопля-фрі.
Luikse sla — популярний салат із зеленою квасолею, беконом, цибулею та оцтом.
Stoemp — картопляне пюре, подається з великою кількістю вершків, бекону і ароматних трав.
Шоколад, особливо цукерки з наповнювачем (Leonidas, Godiva, Galler, Wittamer, Mary, Corne, Marcolini).
Вафлі — Брюссельські і Льєжські. Льєжські вафлі тверді, овальної або круглої форми, досить ситні, з шматочками карамелізованого цукру всередині («цукрові перлини»). Брюссельські більш м'які і повітряні, прямокутної форми, подаються теплими. Брюссельські вафлі зазвичай подають посипані цукровою пудрою, зі збитими вершками, кулькою морозива, шоколадом або фруктами, в першу чергу з полуницею або бананами.
Що обов’язково варто подивитися
Брюссель:
Скромний Брюссель — столиця Бельгії, Фландрії та Бенілюкс. Середньовічна площа Гран-Плас воістину грандіозна; на ній розташовуються будівлі XVII ст. і квітковий ринок, який працює щодня. З Атоміума (брюссельської Ейфелевої вежі) відкривається чудовий вид на місто і околиці. Любителі архітектури повинні відвідати музей Орта, будинок бельгійського архітектора Віктора Орта. Клуби і бари Сен-Жері круглий рік повні відвідувачів. Шанувальники дарів моря збираються в районі вулиці Св. Катерини. Не стійте в пробках, краще погуляйте пішки по вузьких вуличках.
Антверпен (45 км від Брюсселя):
Друге за величиною місто Бельгії. Крім архітектурних пам'яток, відома як «модне» місто, адже така кількість бутиків та брендів на кожній вулиці зведе з розуму будь-якого шопоголіка. Ввечері місто перетворюється на величезну тусовку: бари, клуби і популярні діджеї, також з кожним роком зростає кількість гей-закладів.
Гент (56 км від Брюсселя):
За кількістю історичних монументів займає друге місце в Бельгії, поступаючись тільки Антверпену. Основні визначні пам'ятки: Замок графів Фландрії, Замок Герерда Диявола, Собор Св. Бавона зі знаменитим Гентським вівтарем і Фламандська опера.
Брюгге (101 км від Брюсселя):
Це фламандське місто одне з найбільш відвідуваних середньовічних західних міст Європи. Мальовничу ринкову площу, вулички з бруківкою і казкові канали обов'язково сподобаються любителям історії і цінителям архітектури.
Льєж (100 км від Брюсселя):
Музеї міста сповнені середньовічного релігійного мистецтва. Шанувальники інспектора Мегре можуть відвідати музей письменника Жоржа Сіменона, так як Льєж є його батьківщиною.
Трохи цін: автобусно-пішохідна екскурсія по Брюсселю ~15 EUR. Автобусна екскурсія в Гент і Брюгге ~50 EUR, Антверпен ~30 EUR, автобусна екскурсія в Амстердам (12 годин) ~50 EUR, екскурсія в Ватерлоо ~30 EUR. Відвідування парку мініатюр «Міні-Європа» ~15 EUR.