Допитливі, активні люди оцінять такий відпочинок. У такій подорожі кожен день нові міста і пригоди. Подорож починається з прибуття в Люксембург, потім кілька днів присвячені Бельгії - Брюссель, Антверпен, Брюгге і, наостанок, прекрасна Франція - Ліль і приголомшливий Париж. До речі, під Парижем величезний і казковий Діснейленд, не пропустіть!
Бельгія дуже компактна держава, щоб не переїжджати з квартири в квартиру, жити можна в Брюсселі, а на орендованому автомобілі або місцевому транспорті побувати в самих популярних бельгійських містах.
Також, це подорож для ощадливих: жити можна в апартаментах, що набагато дешевше за готель, і в цілях економії транспортних витрат, між містами можна пересуватися як на орендованому автомобілі, так і на автобусах.
Що обов’язково варто спробувати
Люксембург: як такої люксембурзької кухні немає, але в Герцогстві ресторанів, які удостоєні згадки в знаменитому гастрономічному довіднику «Мішлен», більше, ніж де б то не було в Європі. Одне з традиційних делікатесів Люксембургу - арденнська шинка/ковбаса. І, звичайно ж, мозельські вина (у тому числі і шипучі, що готуються за технологією шампанського; найпопулярніші - «вормелданг», «крехен», «кеміх», «ан», «эннем», «маєтум»).
Бельгія: бельгійське пиво (1000 сортів), шоколад, вафлі: льєжські і брюссельські. Дуже смачні мідії (величезна порція на rue des Bouchers від 12 до 20-25 євро за порцію). Національна бельгійська страва - вугор в зеленому соусі (Anguille au Vert) - на любителя.
Лілль: Три стовпи гастрономії Лілля - карбонат фламандською (шматочки яловичини, томлені в пиві), ватерзой (waterzoï - птиця або риба під сметаною, на гарнір дрібно порізані овочи) і потевлейш (potjevleesch - холодець в горщику з різних видів м'яса). Не обійдіть увагою кролика в сливах і знамениті смажені мідії. Фанати сиру запрошуються з обережністю спробувати Le Vieux Lille, іменований у народі puant de Lille - «лілльський смердючий».
Париж: жаб'ячі лапки (10-40 євро), цибульний суп, фуа-гра (делікатес з печінки гусей або качок), смажені каштани, сир, вино і круасани.
Що обов’язково варто подивитися
Люксембург (230 км до Брюсселя):
Назва походить від «lucilinburch» - «мале місто». Дійсно невелике, але дуже красиве містечко, яке включене в список «Культурна спадщина людства» (World Heritage). На відстані витягнутої руки безліч визначних пам'яток, в тому числі драматичні каземати Бок, собор Нотр Дам (не плутати з паризьким), Палац Великих герцогів і Національний музей. Тут же: модерн-галереї, шикарні бутіки і ресторани з зірками Мішлен.
Брюссель (Бельгія):
Скромний Брюссель - столиця Бельгії, Фландрії та Бенілюкс. Середньовічна площа Гран-Плас воістину грандіозна; на ній розташовуються будівлі XVII ст. і квітковий ринок, який працює щодня. З Атоміума (брюссельської Ейфелевої вежі відкривається чудовий вид на місто і околиці. Любителі архітектури повинні відвідати музей Орта, будинок бельгійського архітектора Віктора Орта. Клуби і бари Сен-Жері круглий рік повні відвідувачів. Шанувальники дарів моря збираються в районі вулиці Св. Катерини. Не стійте в пробках, краще погуляйте пішки по вузьких вуличках.
Антверпен (Бельгія, 45 км від Брюсселя):
Другий за величиною місто Бельгії. Крім архітектурних пам'яток, відоме як «модне» місто, адже така кількість бутиків та брендів на кожній вулиці зведе з розуму будь-якого шопоголіка. Ввечері місто перетворюється на величезну тусовку: бари, клуби і популярні діджеї, також з кожним роком зростає кількість гей-закладів.
Брюгге (Бельгія, 101 км від Брюсселя):
Це фламандське місто одне з найбільш відвідуваних середньовічних західних міст Європи. Мальовнича ринкова площа, бруковані вулички і казкові канали обов'язково сподобаються любителям історії і цінителям архітектури.
Лілль (Франція, 117 км від Брюсселя):
Блискучий, впевнений у собі культурний і комерційний центр. Старе місто дуже привабливе, з яскраво-вираженим фламандським акцентом, в якому знаходяться три відомих художніх музеї, стильні магазини, кілька прекрасних ресторанів і популярні молодіжні клуби. Місцеве населення славиться своєю дружелюбністю.
Париж (305 км від Брюсселя):
У всіх, хто вперше приїхав у Париж, список місць для обов'язкового відвідування приблизно однакове: Лувр, собор Паризької Богоматері, Ейфелева вежа, ну і так далі. Проте обов'язково приділіть трохи часу прогулянці по широким міським бульварам і відвідайте численні кафе, бістро і ресторани. І не забудьте про магазини: чи подобається вам Луї Вітон або Ле Пюс (блошиний ринок) - все це тут є.
Якщо ви збираєтеся відвідати Діснейленд, вхідний квиток з відвідування атракціонів - 59 євро.