укр рус
Свято Мцхетоба (Светіцховлоба)
14 жовтня
Грузія
Мрієте відвідати цей захід чи будь-яку іншу подію в Європі або в світі?

Дізнайтесь, що ми робимо для вас і як замовити

Мцхетоба (Светіцховлоба) — це велике і дуже шановане християнське державне свято в Грузії. Його відзначають щорічно 14 жовтня. Територіально воно святкується в невеликому, старовинному місті Мцхета в храмі Светіцховелі (від назви яких і виникли назви свята).

Існує переказ, що після розп'яття Ісуса в Грузію двома священиками-євреями був привезений Хітон, в якому помер Син Божий. Після прибуття в Грузію, Хітон Господній передали сестрі Сидонії, яка в момент отримання святині миттєво померла. Хітон настільки сильно був стиснутий в її руках, що сестру так і поховали разом з ним. На місці її могили виріс кедр, який мав цілющі властивості і міг зцілювати людей. Саме тому пізніше на його місці було вирішено збудувати церкву. Так виник храм Светіцховелі (храм «Животворящого Стовпа») і свято Мцхетоба-Светицховлоба.

Мцхетоба 2019 вважається державним святом, тому всі грузини в цей день вихідні. Всі віруючі з'їжджаються в Мцхету, щоб послухати урочисте богослужіння і, таким чином, відзначити свято Светицховлоба. Також після служби відбувається хрещення всіх бажаючих біля злиття річок Кури і Арагви.

Ми допоможемо вам відвідати будь-який захід в Європі або в іншій країні світу.

Дізнайтесь, що ми робимо для вас і як замовити

Ідеї для подорожей: Грузія
Всі ідеї подорожей
WhatsUp
Telegram
Viber