укр рус
Водійські права для Європи

Вся інформація на цій сторінці представлена для ознайомлення.

Ми НЕ надаємо консультації з приводу отримання міжнародних водійських прав і НЕ займаємося їх видачею. Актуальну інформацію уточнюйте в Головному сервісному центрі МВС України.

Питань і суперечок, пов'язаних з отриманням міжнародного водійського посвідчення виникає чимало. Одні кажуть, що воно обов'язкове, інші доводять, що без нього можна спокійно обійтися. Ми вирішили з'ясувати, що таке міжнародні права і як їх отримати.

Для початку давайте розберемося, що ж являє собою водійське посвідчення міжнародного зразка. Це невелика сіра книжечка (формату А6), яка містить інформацію про ваші українські права ще 5 обов'язковими мовами (російською, англійською, іспанською, німецькою та французькою; решта за необхідності). В іншому вона нічим не відрізняється від національних прав і діє тільки (!) при їх наявності.

Тож чи потрібні міжнародні права в дійсності? Теоретично — так! Цього вимагає Віденська конвенція про дорожній рух, яка була підписана в 1968 році. Її підписали практично всі країни Європи, в тому числі й Україна. На практиці ж у нас вже близько 10 років видають нові водійські права міжнародного зразка (ті самі, у вигляді пластикових карток). Вони діють по всій Європі і не суперечать правилам, які прописані в Конвенції.

Виникає резонне питання: для чого ж тоді оформляти міжнародне водійське посвідчення? Тяганина з документами необхідна тільки в тому випадку, якщо ви збираєтеся брати автомобіль в оренду. Іноді деякі європейські прокати не визнають українські права міжнародного зразка і відмовляються видавати машину. Це пов'язано з тим, що в українських права не вся інформація переведена на латиницю, а також відсутні такі дані, як адреса проживання, зріст і колір очей власника.

Хоча насправді такі випадки відмов швидше виняток з правил. Українське посвідчення водія визнають за кордоном і зазвичай у водіїв не виникає жодних проблем.

Є ще один невеликий, але важливий нюанс. Порушивши правила дорожнього руху і потрапивши в руки європейської поліції без міжнародного водійського посвідчення, вас можуть чекати не дуже приємні наслідки. Мінімальна міра покарання за дрібні правопорушення — це штраф. Неприємно, звичайно, але цілком стерпно. Інша справа — серйозні аварії. У суді вас легко зможуть засудити до тюремного терміну. А відсутність права водити автомобіль спричинить за собою додаткові, не дуже приємні для вас наслідки.

Зверніть увагу! Наша компанія НЕ ЗАЙМАЄТЬСЯ видачею міжнародних водійських прав і НЕ НАДАЄ допомогу в їх отриманні. Ця стаття надана виключно для ознайомлення. Усю необхідну інформацію уточнюйте у Головному сервісному центрі МВС України.

У нашій спеціальній статті «65 кращих мобільних додатків для мандрівників» ви знайдете корисні програми, які допоможуть підготуватися до поїздки і спланувати всі деталі майбутньої подорожі.


WhatsUp
Telegram
Viber