укр рус
Подорож з дитиною

Поїздка з дитиною в Європу вимагає виваженого планування і попередньої оцінки всіх нюансів і можливих ситуацій. Такий підхід дозволить забезпечити приємний відпочинок собі та іншим членам своєї сім'ї.

Які особливості слід враховувати при подорожі з дітьми:

Маршрут потрібно продумувати більш ретельно і скрупульозно.

Це стосується і напрямків поїздки в цілому, і планування кожного дня окремо.

При виборі місця, куди поїхати відпочивати з дитиною, обов'язково необхідно звертати увагу на клімат країни, коли, скільки часу і яким видом транспорту до неї добиратися та безліч інших важливих нюансів. І, звичайно ж, вік вашого чада.

З маленькою дитиною можна поїхати на море, обравши за умовами проживання готель. А з дітьми старшого віку можна реалізувати більш насичений маршрут — з екскурсіями, активними розвагами та переїздами між країнами.

Багато міст Європи готові до зустрічі гостей, які подорожують з дитиною. В готелі обладнані спеціальні ігрові кімнати, ресторани і кафе пропонують дитяче меню і навіть на шосе є стоянки з зонами, де діти можуть активно відпочити і виплеснути енергію, що накопичилася за час поїздки в транспорті.

Безумовно, багато що залежить від віку дитини, її захоплень і характеру. Наші рекомендації носять загальний характер, і ми сподіваємося, що вони будуть корисними при вирішенні питання, де відпочити з дитиною.

Золоте правило відпочинку з дітьми — не поспішати і не планувати занадто багато.

Кожного дня визначайте одне-два ключових місця, які варто відвідати обов'язково, і відповідно з цим прокладайте свій маршрут. Робіть перерву на відпочинок, коли це необхідно, і не прагніть побачити якомога більше, незважаючи ні на що.

Будьте готові оперативно коригувати плани і відмовлятися від відвідування деяких місць

У деяких ресторанах Європи не прийнято з'являтися з дітьми, а в окремому переліку місць їм буде просто не цікаво. Так що приготуйтеся до того, що замість музеїв і храмів ви проведете більше часу в зоопарках, парках розваг і на ігрових майданчиках.

Змиріться, що відпочинок з дітьми — це дорого.

Звичайно, є винятки з цього правила, але в основному подорож з дитиною обходиться дорожче, ніж поїздка на таку ж кількість дорослих.

Часто це відбувається через появу додаткової статті витрат. Від втоми і розчарування ви можете віддати перевагу дорогим зручностям, таким як таксі або перший-ліпший ресторан з дитячим меню. Не кажучи вже про ціни на атракціони, солодку вату та інші «дитячі» розваги :)

Але якщо ви можете собі це дозволити і не проти скорочувати екскурсійну програму по мірі необхідності, в подорожі з дітьми є багато значних переваг.

І найголовніше з них — це те, що ви проведете час з сім'єю і додасте в скарбничку ваших спільних родинних спогадів ще одну яскраву пригоду. Крім того, відправляючись у подорож з дитиною, ви допомагаєте їй адаптуватися в навколишньому світі, бачити його у всьому різноманітті і пізнавати нове. А це відмінний метод виховання, який дозволить простіше соціалізуватися і знайти своє місце в житті.

Сімейний відпочинок подарує багато яскравих вражень і цікавих знайомств. Ваші діти можуть знайти нових друзів, а ви — поповнити колекцію цікавих історій про своїх спадкоємців.

Ось кілька корисних ресурсів, які допоможуть вам у плануванні відпочинку з дітьми:

На цих сайтах ви знайдете чудову добірку місць, куди буде цікаво сходити з дитиною в різних містах світу, рейтинг і опис готелів, які краще всього підходять для відпочинку з маленькими мандрівниками, а також багато інших практичних рекомендацій, як зроблять сімейну подорож приємною і насиченою позитивними емоціями.

Також можемо порадити безкоштовний додаток для iOS Yuggler, який показує місця поблизу, куди можна вирушити з дітьми. У ньому ви знайдете парки атракціонів, музеї, ігрові майданчики, зоопарки та безліч інших розваг, від яких юні мандрівники будуть у захваті.

Освітній і культурний аспекти

Перед поїздкою зацікавте дітей деякими фактами про країну, в яку ви прямуєте, пробудіть їхню допитливість. Можна прочитати книгу, в якій описується місто на вашому маршруті або подивитися відповідний фільм. Коли ваші діти на власні очі побачать, про що вони читали або бачили в кіно, їх захопленню не буде меж. І ці враження можуть стати стимулом для читання інших книг.

Поїздка в іншу країну — хороший привід почати вивчення іноземної мови. Виберіть найбільш важливі фрази і прикріпіть стікер на холодильник, щоб кожен член вашої родини міг готуватися до подорожі.

Можна заздалегідь познайомити дітей з національною кухнею тієї країни, в яку ви їдете, відвідавши ресторан або приготувавши яке-небудь страву вдома. Це може стати прекрасним варіантом для сімейного відпочинку і заняття, яке об'єднає всю сім'ю.

Що діти люблять найбільше? Звичайно ж, розваги! Подаруйте дітям казку та поїдьте разом з ними в якийсь крутий парк розваг. Добірку кращих ми пропонуємо в нашій спеціальній статті «Кращі парки розваг в Європі».

Мрієте про ідеально сплановану подорож, де все продумано до дрібниць?
Ми допоможемо втілити ваші мрії в життя! Просто уявіть свій ідеальний відпочинок і розкажіть нам про нього.

Дізнатись, що ви отримаєте
Це займе всього 2 хвилини! (сторінка відкриється в новій вкладці)

Що взяти на відпочинок з дитиною

Розробляйте план поїздки з урахуванням того, що ваше чадо може втомитися, захотіти їсти, захворіти і т. д. Подбайте про те, щоб узяти з собою все необхідне або мати можливість це купити.

Ось приблизний список того, що потрібно обов'язково покласти в багаж, збираючись у подорож з дітьми:

  • Документи для виїзду за кордон (докладніше про це читайте в нашій статті «Документи для виїзду дитини за кордон»)
  • Одяг по сезону + невеликий комплект теплих речей на випадок похолодання
  • Іграшки та інші розваги (за віком дитини)
  • Сонцезахисні засоби (в залежності від сезону).
  • Продукти з тривалим терміном зберігання для перекусів (сухофрукти, снеки тощо) або спеціальне харчування (для малюків).
  • Дорожню аптечку.

Стандартний набір: термометр, препарати проти алергії, шлунково-кишкових розладів, застуди та її симптомів (від кашлю, нежитю, болю в горлі). Також варто покласти дезінфікуючі засоби, вату, бинт і пластир. Якщо ваша дитина потребує спеціальних ліків — не забудьте додати їх в аптечку.

Детальніше про те, як зібрати аптечку в дорогу — тут.

З якого віку брати дитину в подорож за кордон?

Лікарі не рекомендують брати з собою в тривалу подорож дітей до 5 років. Виняток становлять курорти на морі, які пропонують все необхідне для комфортного відпочинку з дитиною молодшого віку. Вважається, що діти від 5 років і старше вже можуть витримати всі труднощі поїздки, включаючи переїзди, можливу зміну клімату і прогулянки визначними пам'ятками. Але всі діти різні, і в будь-якому випадку рішення батькам варто приймати, ґрунтуючись на особливостях здоров'я і поведінки саме свого малюка.

Є думки, що дитину можна брати у відпустку за кордон, коли вона в змозі добре перенести тривалу пішохідну прогулянку, їсти те, що їй дають, і комфортно засинати в незнайомому ліжку. Також непогано, якщо вона зможе нести невеликий рюкзачок зі своїми речами і парою іграшок.

Подорож з немовлям може виявитися досить складною, але в ній також є свої плюси. Часто дорослим з малюком на руках поступаються місцем в переповненому транспорті або пропускають вперед в черзі до музею. Подорожі з немовлям на літаку краще уникати через сухе повітря і велике скупчення людей. Політ для дітей до двох років майже у всіх авіакомпаніях безкоштовний (якщо їм не потрібно окреме місце).

Для маленьких дітей (наприклад, початкова школа) важливо подбати про те, щоб кожен день було заняття, здатне їх захопити. Це можуть бути активні види відпочинку — басейни, галявини з зеленою травою, де можна бігати і гратися, атракціони.

Подорожуючи зі старшокласниками, потрібно постаратися врахувати їх побажання з приводу відпустки. Іноді простіше піти на компроміс і провести день на пляжі або в парку розваг, ніж наполягти на своєму і зіпсувати враження від поїздки всій родині. Добре було б залучити підлітків до планування маршруту ще вдома, доручити їм якийсь етап підготовки.

Важливі заходи безпеки

  • Переконайтеся, що у дитини є інформація про поточне місце вашого проживання в незнайомому місті. Можна дати візитну картку готелю або покласти в кишеню одягу записку з адресою (навіть краще, якщо їх буде декілька).
  • Звичайно, завжди хочеться сподіватися, що все буде добре і «з нами такого не станеться». Але рекомендуємо заздалегідь обговорити, що робити, якщо загубився, відстав, втратив батьків з виду. Можна призначити місце зустрічі в кінцевому пункті вашої екскурсії або в готелі.
  • Можна придумати унікальний сімейний звуковий сигнал, який допоможе вам знайти один одного в натовпі.
  • Краще заздалегідь дізнатися адреси і телефони найближчих лікарень, де при необхідності зможуть надати допомогу дитині.

Звісно, все передбачити неможливо, і навіть у ретельно спланованій подорожі можуть виникнути непередбачені обставини.

Але не варто через це відмовлятися від можливості провести час зі своєю сім'єю в цікавій поїздці. Відпочинок з дітьми в Європі може стати незабутньою пригодою і джерелом теплих спогадів на довгі роки.


WhatsUp
Telegram
Viber