укр рус
Багаж і ручна поклажа

У відпустці хочеться виглядати на всі 100% і бути готовим до дощу і сонця. Ми беремо з собою багато речей, які забезпечать нам комфорт. Як же правильно їх перевозити? Всі речі, які ви берете з собою в поїздку, діляться на багаж (те, що ми здаємо на стрічку багажу) і ручну поклажу в літаку (беремо з собою на борт).

Багаж

Давайте розберемося, які бувають норми багажу, обмеження по перевезенню предметів, як у валізах, так і в ручній поклажі.

Умови перевезення багажу відрізняються в залежності від:

Актуальні норми і правила провезення багажу в літаку вказані на офіційному сайті авіакомпанії.

На сьогодні у регулярних авіакомпаній діють такі норми щодо перевезення багажу безкоштовно:

Клас Загальна норма Для учасників програм Frequent Traveller*
Економічний 1 місце до 23 кг 2 місця до 20 кг кожне
Бізнес-клас 2 місця до 32 кг кожне 2 місця до 30 кг кожний
Перший клас 3 місця до 30 кг кожний 2 місця до 30 кг кожний
Додаткове спортивне спорядження 1 лижний комплект 1 лижний комплект

*Про бонусні програми Frequent Traveller (для часто подорожуючих пасажирів) читай у розділі Бонусні програми.

Зверніть увагу на обмеження за розміром вашої валізи (довжина + ширина + висота):

Якщо переліт здійснюється двома і більше авіакомпаніями, то норми і умови диктуються тієї авіакомпанією, яка забезпечує більшу частину маршруту.

Норму безкоштовного провезення багажу знайдете в авіаквитку. Зазвичай вони залежать від авіакомпанії і класу обслуговування (високі обмеження по багажу, звичайно ж, в економ класі).

В кожному великому аеропорту встановлені ваги і «вимірювач валізи» по трьом сторонам (довжина, ширина, висота). Ще до здачі багажу ви можете перевірити, чи відповідає ваш чемодан нормам безкоштовного провезення багажу. У разі надмірної ваги, частину речей можна перекласти в ручну поклажу.

По дорозі додому викладіть деякі трофеї відпустки: «середеземноморські камінчики», пляшки з рідиною та інші важкі предмети. Вони вам дуже дорого обійдуться.

Якщо у вас надмірна вага багажу і викласти вже нічого не виходить, то в аеропорту доведеться заплатити. Збір за перевищення встановлених норм (за вагою та розміром валізи) становить від 50 до 100 євро. Деякі перевізники можуть вам пробачити кілограм-другий перебору, але розраховувати на це постійно не потрібно.

Якщо ви подорожуєте з компанією, то дозволені кілограми до перевозу додаються. Але, зверніть увагу, кожен ваш чемодан повинен важити не більше 20 кг (іноді 32 кг), інакше вам доведеться оплатити надлишкову вагу.

Якщо ви подорожуєте з дитиною. Дитина віком до 2х років має право на безкоштовний переліт. При цьому норма провозу безкоштовного багажу для неї становить 10 кг.

Як здавати багаж при реєстрації on-line

Багато авіакомпаній вже давно надають сервіс on-line реєстрації на літак. Завдяки цій послузі ви зможете зареєструватися на рейс вдома і вибрати зручні місця для себе та своєї компанії. Детальніше читайте у розділі Реєстрація на рейс on-line.

Багаж в даному випадку приймається:

 1. Без черги біля стійки реєстрації. Подібний сервіс залишився тільки в середніх і дрібних аеропортах. Звичайно пасажирам, які пройшли реєстрацію on-line, надається право здавання багажу без черги.
 2. На багажній стійці «Drop-off». Після пред'явлення посадкового талона вам роздруковується багажна бирка і приклеюється на валізу. Після чого багаж їде на стрічці для завантаження у літак.
 3. Машиною «self-service baggage drop-of». Поставте багаж на стрічку. Піднесіть свій папорт або посадковий талон. Машина визначить ваш номер рейсу, зважить багаж і виведе дані на екран. Обов'язково перевірте, чи збігаються зазначені дані з вашими. Після підтвердження вами правильності даних, роздруковується багажна бирка, яку потрібно прикріпити до валізи.

Машина також зважить ваш багаж і у випадку надмірної ваги визначить суму доплати. Необхідний збір можна буде оплатити банківською картою «не відходячи від каси». Пластикову картку типу Visa необхідно вставити в щілину, автомат сам спише плату за перевагу багажу.

Шукаєте вигідні авіаквитки? Ми в курсі всіх особливостей пошуку та останніх знижок,
тому зекономимо ваш час і підберемо для вас оптимальний варіант авіаперельоту.

Дізнатись, що ви отримаєте
Це займе всього 2 хвилини! (сторінка відкриється в новій вкладці)

Ручна поклажа

Речі, які ви з собою берете на борт літака, є ручною поклажею. Давайте розглянемо можливі варіанти і обмеження, що встановлюються авіакомпаніями.

«Золоте правило» — всі цінні речі (документи, гроші, коштовності, електронні гаджети) варто перевозити ручною поклажею.

Ні в якому випадку не здавайте такі речі:

Розмір ручної поклажі і обмеження по вазі. До ручної поклажі, як і до багажу, встановлено габарити і норми безкоштовного провезення, які диктуються авіаперевізником.

Загальноприйняті норми ручної поклажі:

У багатьох аеропортах встановлені «вимірювачі» ручної поклажі. Якщо ваша сумка поміщається всередину автомата — ви дотримуєтеся встановлених обмежень. Якщо сумка не поміщається в автомат, необхідно її або зменшити, або здати в багаж. Тому великі сумки перевозити ручною поклажею не рекомендуємо.

Обмеження з перевезення рідин. Це правило уведено для забезпечення безпеки пасажирів на борту літака. Будь-які рідини (креми, парфуми, аерозолі, гелі та інше) повинні міститися в упаковках не більше 100 ml кожна, кількість таких упаковок може бути не більше 10 штук. Тобто загальний обсяг рідини, що дозволяється провозити в салоні літака, становить до 1 літра.

Виняток можуть становити дитяче харчування і медикаменти, які обов'язково пред'являти при особистому огляді. У випадку з медикаментами і шприцами, необхідно додатково пред'явити довідку від лікаря, що вони дійсно вам потрібні для особистого користування.

Товари, придбані в Duty Free. До товарів і рідин, придбаних в магазинах безмитної торгівлі (алкоголь, парфумерія), обмеження за розміром і обсягом рідини не відносяться. Такі товари дозволено провозити у салоні літака лише в разі цілісної упаковки і при наявності чека (касири зазвичай кладуть такий чек в пакет і запечатують його).

Затримали чи скасували рейс? Наші партнери CompensAir відновлять справедливість, відшкодують вам витрати та компенсують моральну шкоду!

Обмеження на предмети, що перевозяться в ручній поклажі

Не допускаються в салон літака наступні предмети:

 1. Зброя (будь-якого виду).
 2. Колючі та ріжучі предмети (складні ножі, манікюрні ножиці, штопори, спиці).
 3. Важкі предмети, які можуть бути використані як ударна зброя (бейсбольна біта).
 4. Інші предмети, які можуть бути небезпечними.

Електронні пристрої у салоні перевозити дозволено. Встановлено обмеження на користування такими пристроями:

 1. Можна користуватися завжди: наручні електронні годинники, кардіостимулятори, слухові апарати.
 2. Відключати при зльоті та посадці: портативні комп'ютери, електронні книжки, відео-та фотоапаратура, різні програвачі, електронні іграшки та інші подібні прилади.
 3. Відключати на весь період польоту: мобільні телефони, бездротові мережеві пристрої, радіопередавачі і прилади з дистанційним управлінням.

Бажаємо Вам приємного польоту.

Як правильно зібрати валізу

Перш за все, складіть список речей, які вам необхідні в поїздці. По-перше, ви нічого не забудете, а по-друге, не наберете зайвих речей.

Починайте свій список з найнеобхідніших речей. Золоте правило зборів: не перезавантажте валізу.

Важка, під зав'язку упакована валіза вам загрожує наступним:

Тому беріть найпотрібніше і необхідне, а речі, які викликають сумнів, залиште вдома.

Особливу увагу приділіть електричним предметам у валізі: бритва, епілятор, зубна щітка або інші предмети, які можуть дзижчати або вібрувати. Переконайтеся, що вони не можуть включитися довільно і, по можливості, вийміть батарейки. Якщо ваш чемодан почне «танцювати» від вібрацій зубної щітки, то співробітники служби безпеки можуть вилучити його на перевірку, а ви залишитеся на кілька днів без своїх речей.

В країни Євросоюзу ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ ввозити м'ясні та молочні продукти, як в багажі, так і в ручній поклажі. Виняток становить обмежена кількість дитячого харчування або порошкового молочка, за умови, що з вами подорожує дитина.

Якщо працівники митниці виявлять м'ясні і молочні продукти у вас в багажі, то продукти вони конфіскують, а вас оштрафують або притягнуть до кримінальної відповідальності.

Пропажа багажу

Іноді багаж не знаходить своїх власників. За статистикою, приблизно 5-11% багажу втрачається (інформація не точна, взята по крупицях з Інтернету). Навіть у випадку втрати багажу, 99% повертаються власникам протягом декількох діб. Приблизно 1% багажу пропадає назавжди (в основному з-за крадіжок).

З якихось причин багаж втрачається?

 1. При транзитних рейсах - 52%
 2. Не встигли завантажити - 23%
 3. Помилка при реєстрації або перевірки багажу - 16%
 4. Інші помилки - 9%

При втраті багажу авіакомпанія зобов'язана компенсувати його вартість. Згідно з Варшавською конвенцією, обов'язкова мінімальна сума компенсації становить $22 за кілограм, і перевізники дуже рідко платять більше.

Тому з метою отримання свого багажу цілим і неушкодженим, користуємося простими правилами:

 1. Перевіряйте правильність кінцевого пункту призначення при реєстрації багажу.
 2. Обов'язково зберігайте «талончик» зі штрих-кодом, отриманий при реєстрації багажу до кінця поїздки.
 3. Приберіть всі старі наклейки з валізи. Не збивайте з пантелику працівників аеропортів. Інакше ваш багаж може прилетіти на місце вашої минулої відпустки.
 4. Плануйте не менше однієї години між рейсами, якщо ви летите з пересадками. В іншому випадку, є висока ймовірність, що ваш багаж просто не встигнуть перевезти з літака в літак.
 5. Не варто везти речі в старій валізі, яка «на ладан дихає». Вантажники з багажем не панькаються, твої речі можуть випасти і ніхто не буде їх збирати.
 6. Підпиши свою валізу (ПІБ, телефон, адреса). У разі втрати таку валізу набагато простіше знайти і повернути.
 7. Зроби свій чемодан помітним — познач яскравою наклейкою або стрічкою. Інший пасажир випадково не забере його з собою.

У разі втрати багажу, звертайтеся у відділ «Lost & Found» (по-нашому «Бюро знахідок»). Після заповнення деяких анкет пошуком вашої валізи займеться персонал аеропорту та авіакомпанії. Деякі авіакомпанії видають готівку в якості компенсації моральної шкоди. Такі «кишенькові гроші» ви можете витратити на придбання необхідних, але загублених речей (туалетні приналежності, білизна, одяг).

У нашій спеціальній статті «65 кращих мобільних додатків для мандрівників» ви знайдете корисні програми для смартфонів або планшетів, з допомогою яких зможете підібрати і забронювати вигідні квитки на літак.


WhatsUp
Telegram
Viber