Оренда авто за кордоном: як заощадити на страховці
Оренда машини в подорожі дає масу переваг. Ви не прив'язуєтеся до розкладу транспорту, подорожуєте в комфортному для вас режимі, можете їхати за самостійно розробленим маршрутом і побачити більше цікавих місць. Крім того, при правильному підході такий варіант пересування може значно скоротити транспортні витрати!
Докладну інструкцію і поради про те, як дешево орендувати автомобіль за кордоном, шукайте у спеціальній статті.
На цій сторінці ми ділимося корисною інформацією про страхування прокатного автомобіля в Європі, а також порадами, як уникнути зайвих витрат — адже навіть незначна подряпина на авто може коштувати 250-300 євро штрафу!
Існує кілька загальноприйнятих типів автострахування, назви яких часто скорочуються до не зовсім зрозумілих абревіатур. Що означають ці загадкові літери і в чому відмінність між запропонованими варіантами? Про це в таблиці нижче.
Види страховки
При оформленні договору на оренду авто за кордоном вам можуть запропонувати кілька варіантів страхових полісів. Головна їх відмінність між собою — сума франшизи і ризики, які покриває страховка.
Франшиза — це максимальна сума, яку ви платите при настанні страхового випадку. Залишок погашає страхова компанія. Суму франшизи можуть заблокувати на карті до повернення авто в прокат або взяти готівкою в якості депозиту.
Вид страховки
|
Що входить
|
Франшиза (EXCESS)
|
Аналог в Україні
|
Страхування авто від збитків
|
Страхування авто від угону
|
CDW (Collision Damage Waiver)
|
+
|
–
|
+
|
КАСКО, але без страхування ризику угону
|
SCDW (Super Collision Damage Waiver)
|
+
|
–
|
–
|
КАСКО без франшизи
|
LDW (Loss Damage Waiver)
|
+
|
+
|
+
|
КАСКО зі страхуванням від збитків і угону, але з франшизою
|
SLDW (Super Loss Damage Waiver)
|
+
|
+
|
–
|
Супер КАСКО (повне покриття ризиків, нульова франшиза)
|
Є ще кілька видів страховки, про які варто знати самостійному мандрівнику.
TLP (Third Liability Protection) або TPL (Third Party Liability) — це аналог нашої автоцивілки (ОСЦПВ). Вона покриває шкоду майну, життю або здоров'ю третіх осіб, постраждалих з вашої вини. У більшості європейських країн вона є обов'язковою для власника транспортного засобу (тобто прокатної контори), і тому вже закладена у вартість прокату авто.
TW (Theft Waiver) або TP (Theft Protection) — додаткове страхування від угону.
PAI і SPAI (Personal Accident Insurance і Super Personal Accident Insurance) — страхування здоров'я і життя водія і пасажирів. Якщо ви оформляли медичну туристичну страховку перед виїздом за кордон, то для вас вона зайва.
Яку страховку вибрати для орендованого автомобіля
- Перед вибором страховки дізнайтеся на сайті компанії або в менеджера прокату, що вже входить у вартість оренди машини.
У деяких прокатних конторах базове страхування від збитків CDW (крім ОСЦПВ) вже включено в суму оренди. Але воно може не покривати дрібні пошкодження (скло, подряпини тощо), за які з вашої картки спишуть пристойну суму при поверненні авто в разі пошкодження. Як варіант, за додаткову плату вам можуть запропонувати розширену версію поліса.
- Перед оформленням документів обов'язково з'ясуйте, які ризики покриває обраний вами вид страховки і яка франшиза.
Наполегливо рекомендуємо уточнювати це питання заздалегідь, тому що в різних країнах і компаніях умови страхування можуть відрізнятися. Так, CDW може покривати тільки збитки від ДТП, а може покривати і інші види шкоди (від стихійних лих, нападу тварин, падіння на авто предметів тощо).
Як заощадити на страховці авто: поради досвідчених мандрівників
Ми самі часто орендуємо авто під час подорожей за кордоном. Тому знаємо, як підібрати максимально вигідний варіант страховки, і можемо поділитися корисними лайфхаками з вами :).
- Перша і наша улюблена порада — подбайте про це заздалегідь! Оформлюючи всі необхідні документи до поїздки, ви можете в спокійній обстановці вивчити всі пропозиції, поставити менеджеру питання і вибрати варіант, що підходить саме вам.
- Купуйте страховку окремо на спеціалізованих ресурсах, а не в прокатній конторі в комплексі з орендою авто.
Навіщо ускладнювати собі життя і відмовлятися від оформлення всіх документів в одному місці — запитаєте ви? Відповідь проста — так ви отримаєте більше переваг і заплатите набагато менше :)
Ми можемо порекомендувати перевірений сервіс rentalcover.com, яким користуємося самі. Тут пропонують хороші умови і дійсно вигідні ціни. Їх страхові поліси сумісні практично з усіма прокатними компаніями по всьому світу.
Покажемо на прикладі.
Припустимо, вам потрібно орендувати машину в Чехії на 7 днів. Для зручності розрахунків уявімо, що брати і повертати ви будете в одному місці — наприклад, в аеропорту Праги.
На сайті популярної компанії з прокату автомобілів в Європі europcar.com Super collision damage waiver + (SPCDW) з нульовою франшизою обійдеться вам в 105,03 євро за 7 днів (додатково до суми оренди). Вона покриває збиток від зіткнення, викрадення або спроби крадіжки, але в неї не входять пошкодження лобового скла, фар, шин тощо.
У той час як на сайті rentalcover.com комплексна страховка (збитки від ДТП, викрадення або спроби крадіжки + пошкодження скла тощо) буде коштувати всього 45,37 євро за ті ж 7 днів. У неї також входить опція «Додаткові водії», за яку на Europcar потрібно буде доплатити за 30,25 євро за кожного.
Підсумковий результат — більш вигідні умови і економія в 59,66 євро :)
Вартість страхового поліса може відрізнятися в залежності від обраної дати, країни і кількості днів. Тому радимо уточнювати актуальні ціни на сайті компанії.
Оформити страховку на Rentalcover.com досить просто: обираєте країну і дати поїздки, вводите дані карти для оплати — і ваш поліс прийде на вказану електронну пошту.
Якщо ви плануєте подорожувати декількома країнами, у полі вводу вкажіть першу країну по маршруту.
Як альтернативу можемо порекомендувати WWI (Worldwide Insurance) . На сайті є різні варіанти полісів, підсумкова сума буде відрізнятися в залежності від обраних опцій.
Якщо ви часто подорожуєте на орендованій машині за кордоном, то для вас може бути вигідніше оформити страховку відразу на рік, а не окремо для кожної поїздки. Так, річна страховка Делюкс від WWI (до 60 днів оренди по всьому світу, з покриттям всіх ризиків) може обійтися всього в 90 євро! На цьому ж сайті можна оформити поліс на прокат авто на період від 1 до 180 днів.
Крім очевидних плюсів, в оформленні страховки на сторонньому ресурсі, а не в прокаті, є один нюанс. При настанні страхового випадку вам доведеться сплатити суму збитку зі своєї кишені. Страхова компанія відшкодує вам її після подання необхідних документів. Це мінус, але наскільки він значимий порівняно з перевагами — вирішувати вам :)
Що робити, якщо настав страховий випадок
Уявіть, що ви паркувалися в незнайомій країні і зачепили чужу машину. Або вийшли вранці на стоянку біля готелю, а у машини розбиті вікна. Що робити? Куди дзвонити? Всім відомо, що в таких ситуаціях головне — зберігати спокій і здоровий глузд. Але приблизний план дій теж не завадить знати.
Зв'яжіться з прокатною конторою
Більшість прокатних контор вимагає, щоб про настання страхового випадку повідомили протягом 24 годин. Тому по можливості відразу ж зв'яжіться з менеджером по вказаним номерам телефону (запишіть їх заздалегідь при оформленні договору оренди).
Якщо ви потрапили в ДТП, наполегливо не рекомендуємо залишати місце події, якщо ви не хочете заробити значний штраф або отримати ще більш серйозне покарання.
Зберіть документи
Дотримуйтесь інструкцій від співробітника компанії з прокату. Вам нададуть список документів, які можуть знадобитися (звіт про випадок, можливо, фото, чеки про ремонт і т. п.) — не забудьте їх зібрати.
Зв'яжіться зі страховою компанією
Якщо ви оформляли страховку на сторонньому ресурсі, зв'яжіться із представником страхової компанії і дізнайтеся, які документи будуть потрібні для одержання страхової виплати.
Наприклад, для rentalcover.com знадобиться номер вашого страхового поліса і фото або скан-копії наступних документів:
- Договір оренди з прокатною компанією
- Ваші водійські права
- Виписка з банку, що підтверджує оплату оренди автомобіля
- Остаточний рахунок від компанії по оренді
- Рахунок, в якому відображено вартість ремонту пошкоджень
Подайте заяву на страхове відшкодування
Заяву про страховий випадок ви можете подати на сайті компанії після повернення додому, прикріпивши відскановані копії необхідних документів. Страхова перерахує гроші протягом періоду, зазначеного в договорі (як правило, від 1 до 30 днів).
Для того, щоб ви могли повернути гроші, у вас повинен бути відкритий банківський рахунок в євро або PayPal (уточнюйте заздалегідь у страховій компанії). Наприклад, для rentalcover.com потрібен PayPal, можна скористатися банківським переказом, але це складніше і довше.
Сподіваємося, що наші поради допоможуть зробити вашу подорож більш вигідною і приємною. Щасливої дороги :)
Хочете дізнатися, за що можна отримати штраф у європейських країнах і в яку суму вам обійдеться проїзд на червоний або перевищення швидкості? Список найбільш поширених правопорушень та орієнтовні розміри штрафів — у нашій спеціальній статті «Автомобільні штрафи в Європі».