укр рус
Паркування в Європі

«Як припаркувати автомобіль?» — це одне з найчастіших питань туристів, які подорожують Європою на автомобілі.

У цій статті ви знайдете корисну інформацію про види парковок та їх приблизну вартість, про паркувальні автомати та правила їх використання.

Парковки бувають декількох видів:

 1. Безкоштовні.
 2. Безкоштовні, але обмежені часом.
 3. Платні парковки (денний час з понеділка по п'ятницю (суботу)).
 4. Паркування P+R (Park&Ride).
 5. Платні криті парковки.

Не можна паркуватися вздовж вулиць (наприклад, поряд з автобусними зупинками). Подібна заборонена територія буде позначена зигзагоподібною білою лінією на асфальті.

Безкоштовні парковки

Ви їх НЕ знайдете в центрах великих міст.

У центрі міста безкоштовна парковка може бути доступна лише жителям найближчих кварталів. У такому випадку на лобове скло транспортного засобу прикріплюється спеціальний знак/наклейка, яка дає право паркуватися безкоштовно. Якщо ви орендуєте апартаменти, поцікавтеся у хазяїна квартири, чи зможе він вам видати таку наклейку на час вашого перебування.

Якщо ви зупинилися в готелі, уточніть наявність безкоштовного паркінгу для відвідувачів. Якщо він відсутній, чи є знижки та спеціальні ціни на найближчій стоянці для вас як клієнтів.

Безкоштовні парковки іноді розташовані біля студентських містечок, лікарень, міських парків і пляжів. Але так як вони розташовані достатньо далеко, залишати там авто зручно тільки в тому випадку, коли воно вам не потрібне декілька днів.

Місця безкоштовної парковки будуть позначені білою лінією на асфальті. Якщо ця парковка тільки для жителів найближчих кварталів, ви побачите відповідний знак.

Безкоштовні парковки, обмежені часом

Подібні парковки знаходяться поруч з великими торгівельними центрами, ринками. Поруч зі знаком паркування буде вказано час, протягом якого авто може безкоштовно знаходиться на паркомісці.

Для контролю часу європейці користуються спеціальними годинниками (parking disc).

Вони або видаються на стоянках, або купуються за 1-2 євро в найближчому тютюновому або газетному кіоску.

При оренді автомобіля, parking disc зазвичай знаходиться в салоні машини.

Як тільки ви припаркувалися, на годиннику необхідно вказати час початку парковки і покласти годинник під лобове скло. Якщо ви затримаєтеся, під двірником можете знайти виписаний штраф, розмір якого буде приблизно 25-40 євро.

Приклади дорожніх знаків можна побачити на наступному зображенні.

«Перехрещені молоточки» означають, що обмеження не поширюється на неділю та свята.

Поруч зі знаком «parking disc» зазначено дозволений час безкоштовної парковки.

Він говорить про те, що ви можете залишити авто у робочі дні (понеділок-субота) на 90 хвилин, вказавши час початку паркування на паркувальному диску.

Ви не можете паркуватися під час суботнього ринку з 7:00 ранку до 15:00 вечора, в іншому випадку ваше авто відправлять на штрафмайданчик.

Якщо знайти паркувальний годинник не виходить, досить вказати дату та час паркування на аркуші паперу і прикріпити його під лобовим склом.

Платні парковки (денний час з понеділка по п'ятницю (суботу))

Подібні парковки поширені в центрі європейських міст.

Ви побачите знак (на фото праворуч), який позначає час, коли стоянка платна. Зазвичай це робочі дні та бізнес-час з 9:00 по 18:00. Відповідно, в інший час ця ж парковка безкоштовна.

На знаку вказано: парковка платна з понеділка по п'ятницю з 8:00 до 16:00. У суботу та неділю парковка безкоштовна. Способи оплати: паркувальний автомат; смс; паркувальна карта. Для інвалідів ця парковка безкоштовна.

Якщо є вказівка на те, що стоянка платна, поблизу буде встановлено паркувальний автомат. Виглядає він по-різному, наприклад, так як показано зліва.

Основна інформація, яка вам потрібна: вартість однієї години, зручний спосіб оплати (готівка (іноді тільки дрібні гроші) та/або банківська карта). Зазвичай, такі автомати мають опцію вибору мови: національної або англійської.

Оплативши необхідну кількість часу, натискаємо зелену кнопку і отримуємо паркувальний квиток/талон. Його необхідно прикріпити під лобове скло, щоб контролери було видно.

Вартість години паркування залежить від міста та району і складає від 0,5 до 2,5 євро. При цьому не забувайте, що на весь день поставити машину, швидше за все не вийде — максимум на чотири години. Паркомат просто не дасть вам сплатити більше, ніж це дозволено.

Якщо ви перевищили час або не сплатили зовсім, вам буде виписаний штраф (приблизно 30-40 євро) або ваш автомобіль «взують» — затиснуть колеса ось такою штукою.

Бажаєте орендувати автомобіль за кордоном або плануєте поїздку в Європу на власному авто?
Нам відомо багато нюансів, тому ми можемо підібрати найкращий варіант прокату або скласти індивідуальний автомобільний маршрут
(кілометраж, бюджет на паливо, таймінг та багато іншого).

Дізнатись, що ви отримаєте
Це займе всього 2 хвилини! (сторінка відкриється в новій вкладці)

Паркування P+R (Park&Ride)

Давайте детальніше зупинимося на парковці типу P+R (Park and Ride). Що ж це означає?

«Р» або «Park» означає паркуватися, а «R» або «Ride» — їхати.

Паркування P+R (Park&Ride) розташовані на околицях міста біля зупинок громадського транспорту (метро, автобусів). Ідея таких парковок полягає в тому, що ви лишаєте свій автомобіль на стоянці, яка досить віддалена від центру і пересідаєте на громадський транспорт. Тим самим центр міста розвантажується від автомобілів і заторів стає менше.

Паркування P+R (Park&Ride) буває:

 1. Безкоштовним.
 2. Платним.

Платні парковки P+R (Park&Ride) коштують відносно недорого приблизно 5-10 євро за 24 години. Якщо ви будете паркуватися в центрі і платити стоянку погодинно, вона обійдеться близько 30-60 євро на добу, а це в 6 разів дорожче паркування P+R (Park&Ride). Окрім низької плати за стоянку, ви і ваші пасажири (максимум 5 осіб) отримують безкоштовні квитки або за спеціальною низькою ціною на проїзд у громадському транспорті.

Наприклад, в Амстердамі 7 парковок P+R (Park&Ride) у різних районах міста. Вартість паркування становить 8 євро на добу. Також водій і пасажири (максимум 5 чоловік) отримують безкоштовні квитки для проїзду в трамваї до центру міста і назад, тобто на дві поїздки.

Давайте розберемося у правилах користування платною парковкою P+R (Park&Ride) на прикладі Амстердама.

Парковка на 24 години коштує 8 євро. Максимальний термін, на який можна залишити автомобіль — 96 годин. Після закінчення 4 діб, плата за паркування розраховуватиметься за стандартним тарифом.

При в'їзді на парковку:

 1. Візьміть паркувальний квиток.
 2. Пройдіть до офісу P+R (Park&Ride), який розташований поруч з паркуванням і пред'явіть їм паркувальний талон. Офіс P+R (Park&Ride) знайдете за вказівниками.
 3. Співробітники офісу видадуть вам і вашим пасажирам безкоштовні картки на проїзд у громадському транспорті до центру і назад (OV-chipcard). На кожній картці для кожної людини буде 2 безкоштовні поїздки на одну добу.
 4. Співробітники офісу P+R (Park&Ride) підкажуть вам найближчу станцію метро або зупинку автобусу чи трамваю. Заходячи до громадського транспорту, прикладайте картку до автомату, який списує поїздку. Такі автомати розташовані при вході в метро або всередині автобуса.
 5. При виході з транспорту ще раз обов'язково прикладіть картку до автомата. Ви зафіксуєте одну вашу поїздку до центру. Якщо ви цього не зробите, здаючи картки в офісі P+R (Park&Ride) ви втрачаєте право на паркування за спеціальним тарифом і сплатите повну вартість паркування (приблизно 24-30 євро на добу). Зверніть увагу, що видана картка не діє в спеціальних нічних автобусах.

При поверненні на паркування:

 1. Використайте свою другу поїздку з центру до паркування P+R (Park&Ride). Обов'язково зафіксуйте ваш вхід і вихід з громадського транспорту, приклавши картку до спеціального автомата.
 2. Пройдіть в офіс паркування P+R (Park&Ride) і поверніть використані картки із зафіксованими поїздками на транспорті. Якщо картки використані правильно, співробітник офісу P+R (Park&Ride) відзначить ваш паркувальний талон, і ви зможете його оплатити кредитною карткою. Спеціальна вартість паркування за добу становить 8 євро. Якщо ви будете платити готівкою, зможете скористатися паркоматом, який розташований поруч з офісом.
 3. При виїзді з парковки використовуйте оплачений паркувальний талон перед шлагбаумом.

Якщо ви залишаєте свій автомобіль більше, ніж на 24 години, повідомте про це співробітника офісу P+R (Park&Ride). Якщо ваш автомобіль знаходиться на стоянці більше 4 діб, набирає чинності стандартний тариф за паркомісце — 24-30 євро на добу.

Така практика поширена і в Києві: щоб не їхати в заторах і вчасно діставатися офісу, вранці водії добираються до найближчого метро. Залишають там автомобіль і громадським транспортом добираються на роботу. Увечері зворотний маршрут. Такий варіант поширений серед людей, які живуть за містом. На жаль, спеціальних тарифів на паркування та проїзд у громадському транспорті у нас немає.

Як знайти парковку P+R (Park&Ride) в потрібному вам місті? Загугліть в інтернеті! Ви знайдете адреси усіх таких парковок у місті, їх вартість, а також наявність знижок на проїзд у громадському транспорті.

Ніколи не залишайте в салоні машини речі, особливо цінні. Платні парковки охороняються і обладнані відеокамерами, що захищає ваш автомобіль від крадіжки. Але! Не захищає ваших речей в машині. Дрібні злодюжки без проблем відкривають двері та багажник автомобіля і крадуть навігатор, верхній одяг, улюблені окуляри від сонця та інші речі.

Платні криті паркування

Такі парковки зазвичай підземні, але зустрічаються і багатоярусні будівлі з кількома поверхами під землею та кількома наземними.

За вказівниками знаходимо в'їзд у приміщення паркування. Під знаком паркування можна побачити табло із зазначенням вільних місць на цій стоянці (дуже поширене у Західній Європі). Ця інформація корисна, так як зберігає ваш час на пошук вільного паркомісця. При в'їзді бачите шлагбаум, який Вас пропускає, як тільки ви берете талончик з автомата. На цьому талоні автоматично проставляється дата і час в'їзду. Цей талон потрібно зберегти.

Перш ніж ви вирішите виїжджати зі стоянки, сплатіть за послуги паркування. Найпростіший спосіб оплати — касиру. Але іноді звичної нам каси може не бути. У такому разі на території парковки знаходимо автомат, у який вставляємо паркувальний талон. На екрані бачимо суму, яку потрібно сплатити готівкою або банківською картою. Після оплати отримуємо свій талон з позначкою «сплачено». Цей талон необхідно вставити в автомат перед шлагбаумом, щоб виїхати зі стоянки.

Привілеї водіїв жіночої статі. Для безпеки жінок-водіїв існує спеціальна зона, яка дуже освітлена і знаходиться близько до в'їзду/виїзду з парковки. Ця зона дуже поширена в країнах Західної Європи і зазвичай відзначена як «Woman Only» ("German «Nur Frau»).

Інформація по парковках найбільш відвідуваних європейських міст розташована тут: car parking.eu.

«Як знайти парковку?»

Щоб знайти зручну і недорогу парковку, краще скористатися сайтами, які містять інформацію про паркування у великих європейськихих містах.

Ви можете використовувати наступні сайти:

car parking.eu

ua.parkopedia.com

Давайте розглянемо сервіс Parkopedia.com.

Цей сервіс містить інформацію про парковки у більш ніж 40 країнах (6000 міст).

Parkopedia допомагає водіям знайти найбільш дешеву і зручну парковку. Це питання найбільш актуальне, якщо ви знаходитесь в незнайомому місті.

Будь-який водій може поділитися інформацією про парковки, тому список паркомісць постійно оновлюється і доповнюється.

Тут ви знайдете різні види паркувальних місць:


Крім місця розташування, ви знайдете вартість паркування за годину, за день, за місяць. Завдяки цьому зможете вибрати найбільш оптимальний варіант.

Ви також можете залишити інформацію про парковку в будь-якому місті і доповнити базу даних сервісу Parkopedia.

Як користуватися сервісом Parkopedia?

Пошук дуже гнучкий! ВУгорі в рядок пошуку вводимо або назву міста, або поштовий індекс, або точну адресу потрібного місця. Поруч обираєте потрібну мова (краще англійську, адже російська чи українська мови не завжди підтримуються).

На сторінці з'являється карта, на якій вказані різні типи парковок.

Праворуч угорі ви побачите фільтр, який дозволяє вибирати тип паркування.

Ви можете скористатися опцією «More filters» та знайти найкращий варіант для вас:

Ліворуч вгорі ще одна цікава опція: Калькулятор.

Вказуєте дату і час, який вас цікавить, а сайт розраховує вартість послуг на різних парковках.

У колонці «Distance» буде вказана відстань від вашої адреси до тієї чи іншої парковки, тому ви зможете обрати найближчу.

Отримані результати можна сортувати за вартістю та відстанню.

Чи можна використовувати Parkopedia в дорозі?

Звичайно. Завантажте додаток для iPhone чи Android, або у будь-який час зайдіть на сайт зі свого мобільного пристрою на Parkopedia.mobi.

У нашій спеціальній статті «65 кращих мобільних додатків для мандрівників» ви знайдете корисні програми для автомобілістів, з допомогою яких зможете краще орієнтуватися на дорогах, знаходити найближчі заправки та іншу корисну інформацію.


WhatsUp
Telegram
Viber