укр рус
Як отримати візу самостійно? Легко і просто!

У зв'язку з тим, що в червні 2017 року в Україні було запроваджено безвізовий режим з країнами Європейського Союзу, необхідність оформлення віз значно впала. Проте, якщо у вас ще немає біометричного закордонного паспорта або ви хочете відвідати Великобританію або Ірландію, для перетину кордону віза все-таки потрібна.

Для мандрівника-початківця отримання візи самостійно — один з важливих моментів при підготовці подорожі без чиєїсь допомоги.

Найпростіший спосіб отримання візи — довіритися турагентствам. Але і вони не роблять за ваші гроші нічого надприродного крім того, що економлять ваш час. Зате проблеми через них можуть виникнути. Іноді такі фірми допускають помилки, які можуть обернутися для вас відмовою у видачі візи, а деякі займаються відвертим шахрайством аж до підробки віз. Причому такі послуги коштують приблизно 80-1000 євро за кожну візу.

Ще один нюанс полягає в тому, що для отримання пропускного документа в 26 країн Шенгенської зони українцям раз у п'ять років доведеться здавати в візові центри свої біометричні дані — відбитки пальців і оцифровані фото, причому власники біометричних паспортів від здачі даних не звільняються. Тому відвідати посольство або візовий центр доведеться самостійно.

В дійсності жодних труднощів у тому, щоб самостійно отримати візу практично в будь-яку країну світу, немає. Давайте розберемося від А до Я :)

Як отримати візу без турагентства, або самостійно:

Крок 1. Заходимо на сайт необхідного посольства.

Найбільш актуальну і достовірну інформацію завжди можна отримати на офіційному сайті посольства. В розділі «Віза» вам потрібно обрати підрозділ «Короткострокові» чи «Туризм». Посольство може приймати ваші документи безпосередньо або через візовий центр. Викачуємо анкету-заяву на отримання Шенгенської візи в форматі pdf і уточнюємо пакет документів, який вам необхідно зібрати.

Крок 2. Записуємося на подачу документів.

На подачу документів як у посольство, так і у візовий центр необхідно записатися. Запис проводиться через інтернет або по телефону. Записуватися по інтернету дуже зручно: ви одразу бачите вільний час і можете підібрати собі зручну дату. Рекомендуємо записуватися за місяць-два до вашої поїздки. Чому так рано? У сезонні місяці бажаючих отримати візу «хоч греблю гати» і найближча вільна дата може бути нескоро. Щоб зберегти свої нерви, рекомендуємо зайнятися питанням візи завчасно.

Крок 3. Збираємо документи за списком.

Ви вже уточнили необхідні документи, тепер збираємо їх за списком. Особливу увагу приділіть документам, що підтверджують вашу платоспроможність. Співробітникам в посольстві потрібно довести, що ви не збираєтеся залишатися закордоном нелегально, що «вас і тут непогано годують». Якщо у вас є нерухомість або автотранспорт, прикладіть копії документів на право власності.

Бажаєте отримати візу максимально швидко та без зайвих клопотів?
Завдяки власному досвіду ми можемо ефективно контролювати цей процес
в числі інших етапів підготовки до вашої поїздки.

Дізнатись, що ви отримаєте
Це займе всього 2 хвилини! (сторінка відкриється в новій вкладці)

Крок 4. Заповнюємо анкету.

Заповнення анкети простий, але відповідальний етап у процесі підготовки документів. Ми підготували спеціальну статтю «Як заповнювати анкету на Шенгенську візу», де поетапно прокоментували нюанси заповнення кожного пункту. Крім того, прикріпили чисті бланки візових анкет (які можна завантажити і роздрукувати) і приклад заповненої анкети.

Крок 5. Подаємо документи і біометричні дані.

Анкета заповнена, документи зібрані. У призначений день приходимо за адресою установи, де будемо здавати документи. Бажано прийти на 15 хвилин заздалегідь і не запізнюватися. Якщо ви пропустите свою чергу, то доведеться чекати всіх людей, записаних після вас. Приготуйте 35 євро для оплати візи (зазвичай оплата здійснюється в євро, але можуть приймати еквівалент у гривні, будь ласка, уточніть завчасно). Ну а сервісний збір в візовому центрі залежить від країни: наприклад, для Німеччини — 20 євро, для Польщі — 18,50, а для Франції — 30 євро. Докладні цифри можна дізнатися у візових центрах країн. Подача біометричних даних збільшить збір на 1-5 євро, в залежності від країни.

Крок 6. Чекаємо рішення.

В середньому ваші документи розглядаються від 3 до 10 робочих днів. У пікові місяці, наприклад, перед грудневими святами, цей термін може збільшитися, про що вас заздалегідь попередять. Щоб уточнити, на якій стадії розгляду ваші документи, деякі візові центри пропонують послугу смс-повідомлень. Ви отримуєте sms про те, що рішення по вашій візі прийнято, і ви можете забрати паспорт. Таку ж інформацію можна отримати на сайті посольства, ввівши код квитанції, отриманої при оплаті 35 євро. Таке інформування дуже зручне, але воно дозволяє тільки відстежувати стадію розгляду ваших документів і не дозволяє зрозуміти, яке рішення було прийнято по вашому питанню.

Якщо у співробітників посольства виникають питання, вас можуть запросити на співбесіду. Хвилюватися не потрібно. Основне, що їх буде цікавити: «Навіщо їдете? Чи є у вас гроші на поїздку?». Для отримання звичайної короткострокової візи співбесіди проводяться вкрай рідко.

Крок 7. Забираємо паспорт з візою!

Після розгляду вашого питання, вам повертається тільки паспорт. Повний пакет документів, який ви подавали на розгляд, залишається в посольстві. Отримавши паспорт, обов'язково перевірте дати дії візи. Вони повинні збігатися з тими датами, які ви запросили, і відповідати датам вашої поїздки. У посольстві теж люди працюють, і людський фактор не виключений.

Якщо Ви отримали шенгенську візу і поряд з візою, як правило вгорі, стоїть позначка «Підтвердження повернення 15 днів», це означає, що вам необхідно особисто протягом 15-ти днів після повернення в Україну з'явитися в Посольство або Консульство, яке видало візу, і показати закордонний паспорт.

Вітаємо, ви успішно отримали візу самостійно!

Якщо після прочитання цього матеріалу, у вас залишилися питання з візами, пишіть на info@travelyourway.com.ua, ми обов'язково допоможемо.

У нашій спеціальній статті «65 кращих мобільних додатків для мандрівників» ви знайдете корисні програми, які допоможуть підготуватися до поїздки і спланувати всі деталі майбутньої подорожі.


WhatsUp
Telegram
Viber