укр рус
Міський транспорт Європи

Крім дозвільного хитання пішки по місту іноді виникає необхідність долати довгі відстані. Ця стаття для тих, хто буде користуватися транспортом усередині міста. Інформація в статті носить загальний характер.

В більшості міст Європи транспорт представлений громадськими видами і таксі:

  1. Громадські види транспорту в Європі:
    • Метро.
    • Автобус.
    • Тролейбус.
    • Трамвай.
  2. Таксі.

Безо всяких сумнівів, громадський транспорт Європи вас дуже здивує. Особливо якщо ви тільки починаєте пізнавати Європу. Окрім того, що представлений транспорт більш розвинений, ніж наш, український, ще є ряд позитивних моментів.

Детальна карта місцевого транспорту. Зазвичай карта розміщена на зупинках або безкоштовно видається в Інформаційних центрах для туристів в додаток до карти міста.

Наприклад, карта Мюнхена.

Перше враження після погляду на карту — «нічого не зрозуміло». Прошу витратити кілька хвилин, і ви зрозумієте, як просто дістатися до потрібного вам району міста. На карті зазвичай вказаний весь міський транспорт. Різними лініями будуть вказані гілки метрополітену, маршрути автобусів і трамваїв. Зупинки різного виду транспорту збігаються, тому пересадка з метро на автобус буде зручною і швидкою.

Дотримуються розкладу, причому суворо. На кожній зупинці розміщено розклад, і він актуальний! Дуже часто можна побачити електронне табло, з зазначенням часу прибуття метро або автобуса.

Бажаєте комфортно пересуватися по всьому маршруту вашої подорожі та заощадити на транспорті?
Ми підберемо для вас оптимальні варіанти переїзду між містами і країнами (за ціною і рівнем комфорту).

Дізнатись, що ви отримаєте
Це займе всього 2 хвилини! (сторінка відкриється в новій вкладці)

Наявність єдиного квитка. В основному тарифи єдині для всіх видів транспорту. Квиток на одну поїздку буде дійсний для всіх видів громадського транспорту, включаючи пересадки. Час дії такого квитка 1-2 години. Тобто, якщо вам потрібно дістатися до необхідного місця з використанням декількох видів транспорту, то ви купуєте лише один квиток. На початку поїздки квиток необхідно прокомпостувати, на ньому проб'ється час початку користування квитком. Після закінчення двох годин квиток стає недійсним.

Вартість поїздки також зазначена на зупинках і станціях метро. Будьте готові до «серйозних» цін, вартість однієї поїздки в метро може становити від 1,7 до 7 євро залежно від країни та міста. Ціна поїздки залежить від відстані. Дуже часто можна зустріти поділ міста на «зони». Всередині кожної зони проїзд буде значно дешевше, ніж з однієї зони в іншу.

Проїзний. Якщо вам необхідно користуватися транспортом часто, найбільш економний варіант — придбання проїзного. Проїзні бувають на день, на тиждень, на місяць або на кілька поїздок, наприклад, на 10 поїздок. Якщо проїзний розрахований на кількість поїздок, то його необхідно компостувати на кожну поїздку, яка триває не більше 2х годин.

Спеціальні тарифи. Обов'язково дізнавайтеся про туристичний квиток. Крім знижок на проїзд у міському транспорті, ви отримуєте суттєві знижки на відвідування музеїв, пам'яток та екскурсії. Про подібні туристичні картки, типу WelcomeCard або CityTourCard, ви завжди можете дізнатися в Інформаційному центрі.

Також подібна інформація вказана на офіційному сайті міста, в яке ви плануєте приїхати, в розділі «для туристів».

Детальніше про те, що таке CityCard, а також про актуальні ціни на карту туриста в найпопулярніших столицях Європи читайте у нашій спеціальній статті.

Автомат з продажу квитків. В останній час «живого» касира, що продає квитки, зустрінеш дуже рідко. У країнах Західної і Північної Європи процес продажу квитків на транспорт, особливо метро, вже давно автоматизований. Купувати квитки дуже зручно. На кожній зупинці або станції встановлений автомат. Всього кілька натискань сенсорних кнопок, і ви отримуєте необхідний квиток. Розплатитися можна як готівкою, так і банківською картою.

Врахуйте, що російську мову подібні автомати до вибору не пропонують, зате англійською можна здійснити покупку в будь-якій країні Європи.

Якщо ви не змогли розібратися з правилами купівлі квитка в автоматі, вам завжди допоможуть працівники станції.
Також єдиний квиток можна придбати у водія автобуса.

Штрафи за безквитковий проїзд. Обов'язково сплачуйте за свій проїзд. Розмір штрафів значний, приблизно 40 євро з людини. Причому прикидатися невдалим туристом, який «не зрозумів і не розібрався» ні до чого, «давити на жалість» не допомагає. Також домовитися і заплатити «половину мимо каси» не вийде, Вас можуть притягнути до відповідальності за дачу хабара. Контролерів можна зустріти регулярно, навіть на вихідних і пізно ввечері.

Якщо вам виписали штраф, обов'язково його оплатіть. В іншому випадку, вас можуть включити у чорний список туристів і відмовлять у перетині кордону при наступному в'їзді.

Відсутній натовп людей, навіть в бізнес-час. Якщо ви хоч раз потрапляли в київське метро в годину пік, Ви будете приємно здивовані, користуючись метро в Європі. Ніякої тисняви. Є вільні місця. Навіть якщо ви прямуєте на залізничний вокзал і ваша сумка значних розмірів, ви не лише спокійно ввійдете в вагон метро, але і зможете зручно розмістити ваш багаж.

Таксі

Якщо Ви поспішаєте або не хочете розбиратися в хитромудрій транспортній системі міста, можете скористатися таксі. В основному ціна одного кілометра становить 1 євро - 1,5 євро, плюс за посадку або включення лічильника ще 2 євро. Поїздка до 7 кілометрів Вам обійдеться від 9 до 30 євро. В залежності від рівня міста. Найдорожче таксі, наприклад, у Цюріху, Женеві, Амстердамі.

Хорошим варіантом буде скористатися спеціальними сервісами для замовлення таксі, такими як Uber або Mytaxi. Для цього достатньо встановити додаток Uber в Google Play, Uber в App Store, Mytaxi, ввести пункт призначення і забронювати машину поруч з вами. Перевага таких сервісів — можливість легко відстежувати місцезнаходження вашого водія і оплачувати поїздку через додаток. Також в додатку можна оцінювати якість сервісу після поїздки, завдяки чому ви самі вибираєте машину, спираючись на рейтинг водіїв та відгуки про них.

Інформацію про міський транспорт та вартість проїзду уточнюйте перед вашою подорожжю.
Ви не будете витрачати дорогоцінний час відпустки на з'ясування особливостей проїзду і відразу придбаєте найвигідніший квиток.

У нашій спеціальній статті «65 кращих мобільних додатків для мандрівників» ви знайдете корисні програми з картами, які допоможуть не тільки орієнтуватися в місті, але і шукати зручні способи переїздів між містами.


WhatsUp
Telegram
Viber