укр рус
Мобільний зв'язок за кордоном

У того, хто хоч раз виїжджав за межі батьківщини, обов'язково виникало питання про те, як вигідно дзвонити з Європи в Україну. Також часто є необхідність мати зв'язок з рідними й друзями не тільки вдома, але і в чужій країні. А що робити, якщо країн на маршруті вашої подорожі декілька? Як заощадити на цій статті витрат в такому випадку?

Як досвідчені мандрівники, які побували у багатьох країнах Європи, ми можемо поділитися деякими підказками щодо дешевого зв'язку за кордоном.

15 червня 2017 року в Європі було скасовано мобільний роумінг. Це означає, що громадяни ЄС, які користуються послугами місцевих операторів зможуть дзвонити, відправляти смски і користуватися інтернетом в інших країнах Європи за єдиним тарифом (такому, як у них вдома). Для іноземних громадян майже нічого не змінилося. Роумінг буде діяти за тими ж розцінками, а з часом можливо навіть подорожчає.

При підготовці подорожей ми враховуємо сотні дрібниць.
Де знайти Wi-Fi в Європі, як користуватися City Card, як оформити Tax Free і багато іншого.
Ми підготуємо повну інформацію про країни відвідування з нашими рекомендаціями та порадами.

Дізнатись, що ви отримаєте
Це займе всього 2 хвилини! (сторінка відкриється в новій вкладці)

Яку обрати сім-карту для подорожей

Перша порада досить проста, але мало хто ставиться до неї з належною увагою.

Варто заздалегідь задуматися і проаналізувати, для чого вам буде потрібен мобільний зв'язок у Європі. Дзвінки додому? Інтернет? Спілкування в межах країни відвідування з вашими супутниками?

Цей фактор не можна випускати з уваги, приймаючи рішення, яку сім-карту взяти в Європу.

Якщо ви їздите за кордон хоча б кілька разів на рік, це привід задуматися про те, щоб купити тревел-SIM-карту. А якщо ви не плануєте виїжджати з України часто, то вартість такої картки може просто не окупитися.

Ви зможете зв'язатися з представниками колл-центру вітчизняних операторів, безперешкодно зайти на їх сайти і ресурси міжнародних провайдерів зв'язку. І вже маючи точні цифри і відомості про тарифи, зробити остаточний вибір.

Чомусь багато туристів нехтують цією порадою і сподіваються «на авось». І в результаті їм доводиться оплачувати величезні рахунки за користування інтернетом у роумінгу або дзвінки з Європи в Україну.

Ми розповімо про варіанти зв'язку за кордоном, а ви зможете вибрати з них той, який підійде саме вам.

Більше порад з вибору сім-картки для подорожей, а також порівняння тарифів різних операторів шукайте в спеціальній статті про мобільний інтернет за кордоном.

Дзвінки і мобільний інтернет в Європі

Послуги роумінгу

Українські оператори, намагаючись залучити все більшу кількість клієнтів, пропонують різноманітні тарифні плани та спеціальні пропозиції для виїжджаючих за кордон. Про актуальні пакети і вигідні акції дивіться на їх офіційних сайтах.

Наскільки це вигідно — питання спірне, тут вирішальним фактором може стати частота ваших поїздок і конкретні пропозиції від кожного оператора. Але дзвонити з Європи в Україну і виходити в інтернет в роумінгу без уточнення діючих тарифів не варто— зазвичай це дуже дорого.

Зв'язок від місцевих операторів

Якщо ви збираєтеся подорожувати по різних країнах Європи або перебувати за кордоном тривалий час, вигідніше буде все ж купити карту місцевого оператора. Після скасування роумінгу такі дзвінки будуть досить недорогими, і ви зможете телефонувати друзям по всій Європі. Зверніть увагу, що дзвінки в Україну будуть набагато дорожче місцевих, так як Україна не входить в ЄС і на неї не поширюється скасування роумінгу.

Не полінуйтеся дізнатися, які тарифи на мобільний інтернет в Європі і дзвінки пропонують місцеві провайдери. Іноді при купівлі prepaid card (карти, що працюють за передоплатою) можна непогано заощадити. Радимо заздалегідь пошукати найбільш вигідний тариф. Для цього можна скористатися сайтом prepaid-data-sim-card.wikia.com. Там ви знайдете список місцевих постачальників послуг мобільного зв'язку та інформацію про розцінки.

Потім знаходите у пошуку адреси магазинів, де їх можна придбати, зберігаєте їх на карті і по прибуттю в країну купуєте потрібну сімку.

Зверніть увагу, що іноді можуть виникнути труднощі з активацією SIM (незнання мови, технічні проблеми), тому краще попросити допомоги у продавця.

Але якщо ви хочете уникнути непорозумінь та вирушити в поїздку озброєними — радимо все ж таки купити сім-картку заздалегідь. Оригінальні картки європейських операторів можна вибрати в інтернеті, установити eSIM та відразу активувати ії дистанційно.

Нове покоління SIM-карт – eSIM

eSIM є віртуальною SIM-картою, що вже вбудована у вашому смартфоні.
Ця технологія дозволяє активувати номер і тариф без використання пластикової SIM-карти.

Вона повноцінно замінює звичайну SIM-карту і пропонує такий же функціонал, при цьому є зручнішою та сучаснішою.

Переваги eSIM включають:

  • Можливість одночасно використовувати дві SIM-карти: звичайну та eSIM. Звичайна SIM-карта також застосовується, але з іншим номером.
  • Одна е-сімка може містити до 5 номерів будь-яких операторів. З них активним можна обрати один із п'яти номерів. Його легко змінювати в налаштуваннях вашого гаджету.
  • eSIM та звичайну SIM-карту можна використовувати разом, і обидва номери залишаються активними. Однак під час розмови за одним номером, телефон не прийматиме виклики на інший номер.
  • Для зміни оператора ви не потребуєте відвідувати його магазин, це можна зробити онлайн за допомогою eSIM.

Для активації eSIM вам слід перевірити, чи підтримує ваш гаджет цю технологію. Список підтримуваних гаджетів постійно зростає, особливо ця можливість спостерігається у флагманських моделях, таких як Apple, Samsung та Google.

Процес активації eSIM включає 4 кроки:

  1. Отримання унікального купона.
  2. Підключення до Wi-Fi та сканування QR-коду.
  3. Вибір тарифу через налаштування смартфону.
  4. Активацію номера eSIM.

Туристична сімка

Спеціальна сім-карта для подорожей може виявитися вигідним варіантом для тих, хто їздить за кордон часто. Найвідоміші: TravelSiM, GlobalSIM, Simfortour, ГудЛайн та ін.

Плюси: зазвичай має необмежений термін дії, не обов'язково міняти номер (можливість переадресації), багато компаній доставлять тревел сім прямо вам додому.

Мінуси: чимала ціна стартового пакету, дорогий інтернет, часто з абонента, що дзвонить вам, можуть зніматися гроші за розмову.

IP-телефонія

Дешево дзвонити з Європи в Україну можна за допомогою сервісів, що використовують технологію IP-телефонії (з'єднує можливості інтернету і звичайної телефонії). Для цього не обов'язково мати спеціальне обладнання, для передачі сигналу підійде комп'ютер з навушниками і мікрофоном, планшет або смартфон з доступом в інтернет.

Наприклад, UcallWeconn пропонує досить вигідні тарифи для зв'язку з мобільними і міськими абонентами по всьому світу.

Вам необхідно зареєструватися на сайті і покласти гроші на рахунок (це можна зробити вдома). Далі — за кордоном підключаєте телефон до Wi-Fi і можете дзвонити на будь-які міські або мобільні номери прямо з сайту UcallWeconn. Або ж можна попередньо завантажити на свій смартфон спеціальний додаток Zoiper, сумісний з пристроями на базі Android, iOS і Windows.

Зручність цієї системи в тому, що можна дізнатися вартість хвилини розмови на конкретний номер, а також поповнювати рахунок за допомогою банківської карти, терміналу або електронних грошей.

Ще сайти, де можна подивитися тарифи на міжнародні дзвінки:

І наостанок ще одна порада: не забувайте відключати автоматичне оновлення додатків, функції GPS і передачу мобільних даних. Інакше, повернувшись додому, чекайте не дуже приємних сюрпризів у вигляді від'ємного балансу за мобільний інтернет за кордоном.

Про те, як не витрачати гроші на користування інтернетом у роумінгу, читайте в нашій статті «Безкоштовний Wi-Fi за кордоном».

У нашій спеціальній статті «65 кращих мобільних додатків для мандрівників» ви знайдете корисні програми для смартфонів і планшетів, за допомогою яких зможете відшукати безкоштовний Wi-Fi, зателефонувати близьким і відправити їм повідомлення з фотографіями.


WhatsUp
Telegram
Viber