укр рус
Правила поведінки в літаку

О, це знайоме почуття першого польоту в літаку! Незрозуміле хвилювання, очікування поїздки… і страх! Його ми наполегливо рекомендуємо залишати вдома, вирушаючи в подорож. Про те, як позбавитися від страху, можна прочитати в нашій статті «Аерофобія і як її подолати».

У разі, якщо ваш страх пов'язаний лише з тим, що ви не розумієте, як поводитися в літаку і що робити під час польоту, наш матеріал спеціально для вас. Правила поведінки на борту літака досить прості і легко запам'ятовуються. Дотримуючись наших рекомендацій, ви зможете не хвилюватися про те, як пройде ваш перший політ на літаку, будете почувати себе впевнено і спокійно.

Шукаєте вигідні авіаквитки? Ми в курсі всіх особливостей пошуку та останніх знижок,
тому зекономимо ваш час і підберемо для вас оптимальний варіант авіаперельоту.

Дізнатись, що ви отримаєте
Це займе всього 2 хвилини! (сторінка відкриється в новій вкладці)

Отже, найпоширеніші правила польоту в літаку:

Чи можна в літаку користуватися мобільним телефоном?

Використовувати мобільні телефони в літаку під час зльоту та посадки заборонено. Про це вам кілька раз нагадають дбайливі стюардеси. Справа в тому, що електромагнітні хвилі, які виходять з мобільного телефону, негативно впливають на точність роботи навігаційних приладів авіалайнера. Крім того, вони можуть спровокувати перешкоди у радіозв'язку пілотів з диспетчерами, що, в свою чергу, позначиться на якості отриманої і переданої інформації.

Погодьтеся, потерпіти півгодини без дзвінків або смсок досить нескладно. Тому відразу ж після посадки на борт, переведіть свій мобільний телефон у режим «В літаку».

Навіщо пристібати ремені в літаку?

Що стосується пристібання, то правила безпеки в літаку не відрізняються від автомобільних. При виникненні непередбачених обставин, екстреного гальмування або в разі аварії, вас може викинути з крісла, і ви полетите через весь салон. Відбутися легким ударом в такому випадку буде досить складно, крім того, ви можете завдати шкоди іншим пасажирам.

Перед тим, як літак почне злітати, переведіть спинки крісел у вертикальне положення.

Це ще один запобіжний захід на борту авіалайнера, недотримання якого в екстремальній ситуації може зіграти злий жарт. Опущена спинка сидіння заблокує вихід пасажирам, які будуть сидіти за вами або ж, що ще гірше — завдасть їм тілесні ушкодження.

Затримали чи скасували рейс? Наші партнери CompensAir відновлять справедливість, відшкодують вам витрати та компенсують моральну шкоду!

Чому не можна фотографувати в літаку?

Правила поведінки в літаку не забороняють робити знімки. Заборона поширюється на всі важкі предмети, які під час зльоту/посадки або в зоні турбулентності, ви можете не втримати. Випавши з рук, фотоапарат полетить через весь салон і завдасть шкоди іншим пасажирам.

Що таке зона турбулентності і як себе вести в ній

Зона турбулентності — це вихрові вітряні потоки, в які може потрапити літак під час польоту. Боятися їх не варто, так як ще ні одна аварія не відбулася через попадання літака в зону турбулентності. Сучасні авіалайнери проектується таким чином, що витримують навантаження у багато разів більше. Тому все, що від вас вимагається, — це обов'язково пристібнутися, не нервувати, глибоко дихати і думати про хороше.

Що робити на борту літака під час польоту?

Якщо ви та людина, про яку говорять, що вона «може спати навіть стоячи», то сон під час польоту для вас ідеальне заняття. Ви не будете хвилюватися, зможете виспатися і прилетіти в пункт призначення бадьорим і сповненим сил. Якщо ж ви знаєте, що заснути не вдасться, можете почитати книгу, подивитися фільм на ноутбуці або просто послухати музику. Тільки не забувайте, що поруч з вами такі ж пасажири і гучна музика або деякі інші ваші заняття можуть їм заважати.

Сподіваємося, що ваш перший політ на літаку не принесе ніяких хвилювань і труднощів. Літайте, подорожуйте і збирайте приємні спогади по всьому світу!

У нашій спеціальній статті «65 кращих мобільних додатків для мандрівників» ви знайдете корисні програми для смартфонів або планшетів, з допомогою яких зможете підібрати і забронювати вигідні квитки на літак.


WhatsUp
Telegram
Viber