укр рус
Культура харчування в Європі

Шніцель у Відні, баварські ковбаски в Мюнхені, паелья у Валенсії — кухня кожної країни має таке ж важливе культурне значення, як і національні музеї. Тому, крім відвідування популярних і відомих пам'яток, радимо відвідати кілька ресторанів, щоб повною мірою відчути країну, в якій ви відпочиваєте.

Відвідування ресторанів — своєрідна культура в Європі і, звичайно ж, має свої особливості.

Кілька типів меню

В одному ресторані може бути кілька варіантів меню з різними цінами. Наприклад, в українських ресторанах крім стандартного меню є пропозиція «бізнес-ланчу», аналогічний підхід зустрічаємо в європейських ресторанах.

Години відвідування і страви протягом дня

Сніданок. Європейські сніданки відрізняються набором страв у кожній країні. Як правило, в теплих південних країнах Середземномор'я віддають перевагу легким сніданкам, а в північній і центральній Європі сніданки традиційно ситні, з великою різноманітністю страв, у тому числі гарячих. Традиційний європейський сніданок: кава з молоком, тости або булочки з джемом, млинці або сендвіч, додатково можливий сир або йогурт.

Фіксована ціна за сніданок буде діяти приблизно до 10-11 годин ранку, потім ранкове меню припиняє працювати.

Наприклад, французький сніданок, як правило, дуже легкий, він складається з ароматної кави, вершкового круасана, свіжого білого хліба, масла і джему. Англійські і німецькі сніданки, навпаки, дуже ситні з м'ясною і сирною нарізкою, хлібом, і дуже часто смаженими або вареними яйцями. У країнах Бенілюкс (Бельгія, Нідерланди, Люксембург) сніданок складається з тостів з різними сирами або вафель з джемом, шоколадом або медом.

Обід. З 12:00 до 14:30 багато ресторанів, особливо в районі «ділових і офісних» кварталів, пропонують бізнес-ланч, який складається з двох-чотирьох страв за фіксовану ціну.

У Фінляндії та Швеції традиційний обід дуже ситний, з супом, м'ясним або рибним блюдом. У Німеччині обід вважається основним прийомом їжі і складається з салату, супу, тушкованого м'яса з картоплею і солодких страв на десерт (пудинг або дріжджова клецка Germknödel). У Великобританії та країнах Бенілюкс (Бельгія, Нідерланди, Люксембург), навпаки, ланч вважається легким перекусом, який складається з бутерброду з шинкою, сиром і арахісовим маслом.

Вечеря. Прийом їжі у вечірній час різниться від країни до країни і залежить від того, наскільки ситним був обід. В основному вечеряють між 18:30 і 20:00, в південних європейських країнах вечеря починається пізніше. Традиційний склад страв: салат або закуски (entrée, hors d'oeuvre, antipasto), основне блюдо (main course), що складається з м'яса або риби з гарніром, десерт і пляшка вина. Культура вечеряти в ресторані широко поширена в європейських країнах, особливо в країнах-гурманах: Франції, Італії та Австрії.

В Італії та Іспанії вечеря починається досить пізно ввечері, між 20:30 та 22:00 і триває кілька годин. Це своєрідний ритуал, під час якого люди спілкуються і насолоджуються їжею і чудовим вином. До речі, якщо ви любите вино і хотіли б відправитися у винний тур, читайте нашу статтю «Винна подорож в Європу: куди поїхати і які вина спробувати».

Під час планування подорожі важливо подбати не тільки про авіаквитки,
місце проживання і способи пересування, але і про їжу.
Ми можемо знайти для вас заклади з демократичними цінами і відмінними стравами.

Дізнатись, що ви отримаєте
Це займе всього 2 хвилини! (сторінка відкриється в новій вкладці)

Категорії страв в європейському меню

Закуски

Подаються перед основними стравами трапези і розраховані на «один укус». Перелік закусок розміщується на початку меню і буде звучати як: Entrée, Hors d'oeuvre, Antipasto, Appetizer, First course або Starter.

Приклади закусок по-європейськи:

  1. Carpaccio — карпаччо, тонко нарізані шматочки сирого м'яса з оливковою олією.
  2. Cold cuts — холодна м'ясна або ковбасна нарізка.
  3. Tapas — тапас, іспанські бутербродики.
  4. Meze — мезе, сирна, рибна або м'ясна нарізка в середземноморських країнах.
  5. Deviled eggs — фаршировані яйця.
  6. Bruschetta — італійська грінки з часником, оливковою олією і спеціями (іноді з додаванням овочів і моцарелли).
  7. Pigs in a blanket — ковбаски в тесті на два укуси.
  8. Canapés — канапе, маленький бутерброд «на один зуб».
  9. Obatzter — обацда, баварська закуска з сиром Камамбер.
  10. Vorschmack — форшмак, оселедець або січене м'ясо з картоплею.
  11. Vol-au-vent — волован, французький листковий пиріжок з начинкою.
  12. Spanakopita — грецький пиріг зі шпинатом.

Основне блюдо

Найситніше блюдо трапези, «перша скрипка» якого м'ясо або риба.

Зазвичай подається з гарніром: овочі, пюре, каші.

Десерт

Фінальне блюдо трапези, буває солодким (тістечка, морозиво тощо) або несолодким (фрукти, горіхи, сири).

Приклади десертів по-європейськи:

  1. Custards і Puddings — заварні креми і пудинги.
  2. Frozen Desserts — морозиво і сорбети.
  3. Cakes — торти, кекси.
  4. Cookies і Pastries — печиво, тістечка.
  5. Pies — пироги і торти з начинкою.
  6. Chocolates і Candies — шоколад і цукерки, включаючи зефір і карамель.

У нашій спеціальній статті «65 кращих мобільних додатків для мандрівників» ви знайдете корисні програми для смартфонів або планшетів, з допомогою яких зможете вибрати кращі кафе та ресторани і забронювати в них столик.


WhatsUp
Telegram
Viber