укр рус
Аптечка в дорогу: які ліки взяти у відпустку

Що взяти в аптечку за кордон? Це питання кожен раз застає зненацька під час збору валіз. За роки подорожей нам вдалося знайти оптимальний склад дорожньої аптечки, який можна доповнювати залежно від умов відпочинку. Такий список ліків у відпустку не раз проявив свою ефективність під час поїздок за кордон. Тому ми із задоволенням ділимося своїм досвідом у цій статті!

У ній ви знайдете поради, як зібрати аптечку в дорогу на різні випадки. Бонусом ми додали кілька загальних рекомендацій із перевезення медикаментів через кордон. Універсальний набір, список ліків у дорогу з дитиною, у поїздку на море або в екзотичні країни — обирайте свій варіант і вирушайте у відпустку у всеозброєнні :)

Для вашої зручності ми підготували базовий і розширений списки у PDF-форматі — вам потрібно лише завантажити і роздрукувати їх! Шукайте посилання у статті ;)

Перед прийняттям будь-яких медикаментів краще проконсультуватися з лікарем. Дана стаття не містить медичних рекомендацій і реклами лікарських препаратів. Підготовлений матеріал відображає наш власний досвід: як зібрати аптечку в подорож, щоб далеко від дому подбати про своє здоров'я і здоров'я своїх близьких.

Якщо ви хочете, щоб ваша поїздка пройшла ідеально і ніякі форс-мажори не завадили вам приємно відпочити, команда TravelYourWay готова подбати про це! Ми не тільки сплануємо і організуємо подорож вашої мрії, але і будемо на зв'язку під час поїздки, щоб допомогти порадою і ділом у разі необхідності. Дізнайтеся, що ми робимо для вас.

Туристична аптечка: список ліків у дорогу

Доведено на особистому досвіді: мінімальний набір медикаментів у дорогу варто взяти навіть цілком здоровій людині. Скільки відпусток зіпсував банальний головний або зубний біль, який наздогнав у найбільш невідповідний момент? Краще убезпечити себе від таких «сюрпризів» і взяти необхідні препарати з дому. Адже аптечка мандрівника може врятувати не тільки відпустку, але і чиєсь життя.

Які таблетки брати у відпустку — відповідь на це питання залежить від багатьох факторів: віку і стану здоров'я мандрівників, пункту призначення, сезону, особливостей відпочинку. І тільки вам вирішувати, скільки місця у валізі виділяти під аптечку для поїздки за кордон.

Пропонуємо почати із базового списку ліків у подорож, які не займуть багато місця в багажі, але допоможуть при найбільш поширених проблемах зі здоров'ям у поїздці.

У таблиці нижче ми вказали найбільш поширені торгові назви препаратів, які продаються в аптеках. Щоб ви могли вибрати лікарський засіб, що підходить за ціною і за складом, ми пропонуємо в кожній групі кілька варіантів. Не всі з них є аналогами, деякі мають у своєму складі різні діючі речовини, але надають схожий терапевтичний ефект.

Також в таблиці є колонка з назвою основної діючої речовини або МНН (міжнародна непатентована назва). Зверніть увагу: часто таблетки, що випускаються під цією ж назвою, коштують дешевше рекламованих препаратів.

Знаючи МНН, ви можете купити потрібні медикаменти навіть за кордоном  просто назвіть або напишіть на папері діючу речовину, і фармацевт підбере препарат з тих, що продаються у них.

Звертаємо вашу увагу, що показання та протипоказання у лікарських засобів однієї групи можуть відрізнятися, тому краще перед їх вживанням проконсультуватися з лікарем.

Найнеобхідніші ліки в аптечці

Група препаратів

Список препаратів на вибір (торгові назви)

Діюча речовина (МНН) або група

Коли приймати

Для шлунково-кишкового тракту

Полісорб

Атоксіл

Біле вугілля

Кремнію діоксид
(Silicon dioxide)

При харчовому отруєнні

Сорбекс

Активоване вугілля

Вуглецеві сорбенти
(Activated black or carbon)

Мезим

Фестал

Панкреатин
(Pancreatin)

При переїданні, вживанні незвичної або жирної їжі

Лопедіум

Імодіум

Лоперамід
(Loperamide)

При діареї

Маалокс

Алмагель

Магнію гідроксид
(Magnesium hydroxide)

Алюмінію гідроксид
(Aluminum hydroxide)

При печії, болю в шлунку

Мотиліум

Мотилак

Домперидон (Domperidone)

Знеболюючі, протизапальні, жарознижуючі

Но-шпа

Спазмалгон

Дротаверин (Drotaverine)

Метамізол натрію
(Metamizole sodium)

При м'язових болях і спазмах

Нурофен

Ібупром

Імет

Ібупрофен
(Ibuprofen)

При температурі, зубному і головному болю

Найз

Німесил

Німесулід (Nimesulide)

Аспірин

Цитрамон

Ацетилсаліцилова кислота + Кофеїн + Парацетамол
(Acetylsalicylic acid + caffeine + paracetamol)

Антигістамінні

Кларитин

Цетрин

Супрастин

Ніксар

Лоратадин (Loratadine)

Цетиризин (Cetirizine)

Хлоропірамін (Chloropyraminum)

Біластин (Bilastine)

При алергічних реакціях різного типу

Протипростудні комбіновані засоби

Колдрекс

Фармацитрон

Колд флю

Комбінований склад (зазвичай на основі парацетамолу)

Для полегшення симптомів застуди та грипу

Судинозвужувальні

Називін

Назол

Нокспрей

Оксиметазолін (Oxymetazoline)

При нежитю

Місцеводіючі антисептики

Септолете

Стрепсилз

Фарингосепт

Комбінований склад

При болю в горлі

Якщо ви страждаєте хронічними захворюваннями і є ймовірність їх загострення в поїздці, то доповніть склад аптечки для подорожей спеціальними препаратами.

Це мінімальна дорожня аптечка у відпустку. Якщо ви плануєте активний відпочинок (наприклад, катання на лижах або велосипедах), варто взяти з собою за кордон еластичний бинт і гель проти ударів і розтягувань (Долобене, Ліотон, Гепарин). Ці ж мазі знадобляться як засіб від набряків і розширення вен тим, хто збирається відвідувати багато піших екскурсій.

Якщо ви плануєте відпочивати далеко від цивілізації, візьміть у туристичну аптечку набір екстреної допомоги: антисептики для зовнішнього застосування (Хлоргексидин, Мірамістин) і перев'язувальні матеріали (набір пластирів, бинт, бактерицидні серветки). Це особливо важливо при поїздці у відпустку з дітьми.

Завантажити Базовий і розширений список ліків в дорогу у форматі PDF

При підготовці подорожей ми враховуємо сотні дрібниць.
Де знайти Wi-Fi в Європі, як користуватися City Card, як оформити Tax Free і багато іншого.
Ми підготуємо повну інформацію про країни відвідування з нашими рекомендаціями та порадами.

Дізнатись, що ви отримаєте
Це займе всього 2 хвилини! (сторінка відкриється в новій вкладці)

Аптечка на море за кордон: що з ліків взяти

Морський курорт — це особливі кліматичні умови, які варто враховувати, намагаючись зібрати аптечку на море. Тут потрібно побоюватися сонячного удару, переохолодження, укусів представників фауни, сонячних опіків. Тому до базового складу, який вказаний вище, обов'язково треба додати:

  • Крем від опіків (Пантенол або Рятувальник)
  • Гель від укусів комах (Псило-бальзам, Феністил)
  • Репелент (у вигляді спрею для нанесення на шкіру та одяг)

Список ліків на море можна доповнювати в залежності від країни, куди ви прямуєте. Наприклад, аптечка туриста в Таїланд або В'єтнам буде трохи відрізнятися від того, що бере з собою мандрівник Європою. Тому що в азіатських країнах вище ймовірність розладів шлунково-кишкового тракту та інших проблем зі здоров'ям через незвичну для нас воду, їжу і клімат. Наші поради про те, які ліки брати в такі поїздки, ви можете прочитати нижче в статті.

Аптечка у відпустку з дитиною

Склад аптечки для дитини в дорогу залежить в першу чергу від її віку. Немовляті або дитині до 1 року будуть потрібні зовсім інші медикаменти, ніж школяреві. Найпоширеніші препарати у подорожі з маленькими дітьми — це засоби від проблем зі шлунково-кишковим трактом (Смекта, Поліфепан, Еспумізан), а також різні знеболюючі гелі для полегшення болю при прорізуванні зубів. Універсальним і незамінним засобом для дитячої аптечки в дорогу є Ентеросгель  він допоможе при алергії, кольках, інфекційних захворюваннях і діатезі.

Антисептики в розчині та перев'язувальні матеріали, про яких ми писали вище, обов'язкові для поїздки на відпочинок з дитиною. Також варто взяти електронний градусник і таблетки від захитування (Драміна, Сіель, Бонін).

У подорожі з дітьми будь-якого віку потрібно враховувати, що деякі медикаменти із дорослого списку ліків можуть не підійти. Тому обов'язково прочитайте інструкції і замініть препарати в разі необхідності. Наприклад, аспірин дітям до 12 років протипоказаний, тому краще в якості жарознижуючого взяти дитячий панадол або нурофен.

Що ще потрібно враховувати при підготовці подорожі з дитиною — читайте у спеціальній статті.

Аптечка в екзотичні країни

Іноді хочеться змінити звичні європейські пейзажі і поринути у зовсім інший світ — яскравий, незвичайний і привабливий. У цьому випадку Шрі Ланка, Туніс, Індія і, звичайно, Таїланд стануть відмінною альтернативою Європі.

Збираючись в країни Азії, Африки і Південної Америки, пам'ятайте про ризик зараження інфекційними захворюваннями. Малярія, чума, жовта лихоманка, холера — ці страшні для будь-якого європейця назви — реальність для жителів перерахованих територій. Тому з'ясуйте, які щеплення рекомендується робити при їх відвідуванні, і пройдіть вакцинацію. Не ризикуйте своїм здоров'ям у спробі заощадити.

Що стосується складу аптечки в Таїланд, Індію або будь-яку іншу екзотичну країну, радимо взяти подвійну дозу препаратів від розладів шлунково-кишкового тракту (перелічених у базовому списку), а також захопити протипаразитарні препарати (Ентеросептол, Бісептол) та таблетки або краплі для відновлення міклофлори кишечника (Лінекс, Хілак Форте). Для профілактики кишкових інфекцій і діареї рекомендуємо Інтетрікс. Не буде зайвим також антисептичний розчин для обробки рук (наприклад, Мірамістин). У жарких країнах можуть знадобитися засоби від зневоднення (Регідрон, Гастроліт).

Які ліки можна провозити через кордон у дорожній аптечці

Стандартна туристична аптечка зазвичай не викликає проблем при перевірці. Ліки, перелічені в нашому списку, дозволені для перевезення в більшості країн. Але в деяких країнах на звичні нам таблетки можуть попросити рецепт або віднести їх до заборонених (наприклад, анальгін). Тому краще всього перед поїздкою уточнити вимоги до перевезення медичних препаратів у консульстві конкретної країни (на сайті або за телефоном).

Щоб уникнути неприємних ситуацій при проходженні митного контролю, скористайтеся нашими порадами:

  1. Везіть препарати у фабричній/ оригінальній упаковці (не перекладайте таблетки в контейнери для економії місця). Переконайтеся, що ви не везете таблеток із вичерпаним терміном придатності.
  2. Дозволяється перевозити ліки в обсязі, необхідному для особистого користування (зазвичай до 5 однакових упаковок). Рідкі речовини — в ємностях об'ємом не більше 100 мл кожна (для ручної поклажі). По можливості рекомендуємо в літак взяти тільки те, що дійсно необхідно на час польоту, а інші медикаменти покласти в багаж.
  3. Найсуворіші обмеження стосуються наркотичних і психотропних речовин. Якщо ви приймаєте щось з цього списку, обов'язково подбайте про наявність на препарати необхідних документів рецепта або висновку, підписаного лікарем. Краще не намагайтеся приховати факт перевезення такої речовини, обов'язково внесіть її в декларацію і проходьте через червоний коридор.

Будьте здорові, і нехай у вашій поїздці дорожня аптечка не знадобиться :)

Якщо ви хочете бути впевненими у своїй подорожі до дрібниць звертайтеся за плануванням до нас! Ми знайдемо, забронюємо, порадимо і проконсультуємо з усіх питань, пов'язаних з поїздкою за кордон. Подорожуйте легко!

На жаль, у поїздці за кордон трапляються ситуації, коли аптечка безсила. Тому ми рекомендуємо подорожувати з туристичною страховкою. Що вона дає і як її оформити — читайте у спеціальній статті.


WhatsUp
Telegram
Viber