укр рус
Оптимальний час між літаками

Часто, підбираючи квиток по обраному вами маршруту, можна зіткнутися з відсутністю прямих рейсів (особливо це стосується бюджетних авіакомпаній, у яких покриття міст обмежено) або з дорожнечею таких перельотів. Зневірятися не варто, можна підібрати переліт з пересадкою в аеропорту, який буде значно дешевше прямих рейсів. В основному, на сайтах пошуку авіаквитків оптимальний маршрут підбирається програмою автоматично. Якщо такої послуги немає (знову ж таки у бюджетних авіакомпаній), то доведеться підбирати квитки самостійно.

Так скільки потрібно часу для пересадки в аеропорту? Якщо ви літаєте нечасто, ця стаття допоможе розібратися, як відбуваються пересадки в аеропорту з літака на літак і який мінімальний час для цього необхідний.

У цій статті ми розповімо про правила пересадки в аеропортах.

Варіант 1. Квиток оформлений в однієї авіакомпанії і в ньому зазначені всі проміжні рейси до пункту призначення.

В такому випадку оптимальний час для пересадки в аеропорту становить від 1 до 2 годин.

Турбуватися «встигну-не встигну» не потрібно, авіакомпанія за вас розрахувала, що пересісти на літак ви встигаєте. Навіть у випадку затримки першого рейсу, регулярна авіакомпанія (не бюджетна) бере на себе відповідальність за стикування рейсів в аеропорту вчасно і за ваше прибуття в кінцевий пункт маршруту. Тому якщо ваш перший рейс затримали і ви не встигли здійснити пересадку в аеропорту, авіакомпанія запропонує вам інший рейс і доставить до пункту призначення.

Бюджетні авіакомпанії (Low-cost) дуже рідко піклуються про своїх пасажирів. Якщо ви не встигаєте пересісти в аеропорту, то вирішувати питання із заміною рейсу доведеться самостійно.

Якщо квиток оформлений в однієї авіакомпанії, то процедура пересадки в аеропорту досить проста. Слід пам'ятати, що, маючи один квиток, ви проходите один раз реєстрацію і отримуєте посадочні талони на всі рейси відразу. І багаж, відповідно, реєструється і летить з вами, тобто забирати і перереєструвати його з рейсу на рейс не потрібно. Це суттєво економить час, який необхідний в аеропорту для пересадки з літака на літак.

Мінімальний час для пересадки в аеропорту становить 1 годину, менший час залишати не рекомендується.

Затримали чи скасували рейс? Наші партнери CompensAir відновлять справедливість, відшкодують вам витрати та компенсують моральну шкоду!

Варіант 2. Квитки куплені у різних авіакомпаній або на кожен рейс окремий квиток.

В такому випадку оптимальний час стикування в аеропорту між рейсами приблизно 3 години. Як виглядає процедура пересадки в аеропорту? Спочатку вам потрібно пройти паспортний контроль (якщо це перший аеропорт Європи на шляху прямування або останній при поїздці додому) і отримати багаж. А потім зареєструватись на новий рейс, здати багаж і пройти до воріт вильоту.

Якщо аеропорт маленький і термінал всього один, при відсутності черги на паспортний контроль всю операцію можна зробити швидко.

Якщо аеропорт величезний, має кілька терміналів (Франкфурт, Мюнхен, Відень, Амстердам, Париж, Лондон та інші) потрібно враховувати час на пересування, іноді проїзд між терміналами може займати 20-30 хвилин. Також враховуйте можливу затримку рейсу, особливо в зимовий час.

Якщо ви летите з пересадкою, радимо заздалегідь підготуватися: уточніть термінали прильоту одного рейсу і вильоту іншого рейсу, ознайомтеся з картою аеропорту. Як орієнтуватися в аеропорту при пересадці? Користуйтеся покажчиками «Connecting fligts», «Transit passangers» або уточнюйте напрям руху у персоналу аеропорту.

А чи можна вийти в аеропорту під час пересадки? Так, можна. Якщо час між рейсами більше 5 годин і аеропорт знаходиться недалеко від міста, можна дістатися до центру і пару годин провести, оглядаючи пам'ятки. Будьте акуратними і уважними, розрахуйте час, необхідний на дорогу туди-назад з урахуванням форс-мажору (довго чекав на електричку, заблукав-запізнився-переплутав...). Якщо часу впритул, подумайте, чи варта «овчинка вичинки». Якщо час пересадки в аеропорту становить 10 і більше годин, то напевно варта. Якщо ви авантюрист, то можете відвідати ще одне місто у вашій подорожі.

Шукаєте вигідні авіаквитки? Ми в курсі всіх особливостей пошуку та останніх знижок,
тому зекономимо ваш час і підберемо для вас оптимальний варіант авіаперельоту.

Дізнатись, що ви отримаєте
Це займе всього 2 хвилини! (сторінка відкриється в новій вкладці)

Чи потрібна віза для пересадки в аеропорту?

Потрібна:

НЕ потрібна:

А що робити під час пересадки в аеропорту?

У вас всього 1 година. Уточніть ворота для посадки на новий рейс, випийте каву або чай. І не затримуйтеся в магазинах Duty Free.

У вас від 2 до 5 годин. Пройдіться магазинами в зоні аеропорту, перекусіть і випийте прохолоджувальні напої. Якщо ви повертаєтесь в Україну, можна оформити повернення податків Tax refund на куплені товари в Європі.

У вас більше 5 годин. Можна виїхати в місто, якщо очікування в аеропорту вас втомлює. Але будьте акуратні і об'єктивно оцініть свої шанси встигнути на рейс.

У нашій спеціальній статті «65 кращих мобільних додатків для мандрівників» ви знайдете корисні програми для смартфонів або планшетів, за допомогою яких зможете підібрати і забронювати вигідні квитки на літак.


WhatsUp
Telegram
Viber