Документи для в'їзду в безвізові країни
З введенням безвізового режиму все більше і більше людей, які ніколи не бували в Європі, замислюються про подорожі. І це дуже правильна тенденція, враховуючи той факт, що процедура перетину кордону стала максимально простою і швидкою.
Плануючи першу поїздку, у багатьох мандрівників-початківців присутній страх того, що їх можуть не пропустити. Погодьтеся, така перспектива мало кого надихає. У цій статті ви знайдете інформацію про те, які документи можуть хоча б теоретично знадобитися для перетину кордону.
Перший і найважливіший висновок! Для подорожей дійсно достатьно ЛИШЕ біометричного закордонного паспорта. Навіть, якщо це ваша перша поїздка за кордон. Якщо ви легко і аргументовано можете пояснити мету візиту (а це просто туристична поїздка), назвати країни, які збираєтеся відвідати або конкретні місця/заходи, в 90% випадків з документів більше нічого не знадобиться. Якщо вашій впевненій розповіді завадить хвилювання або неостаточно спланований маршрут, вас можуть попросити показати документи, які (ми впевнені!) і так у вас будуть з собою. Які? Читайте далі :)
Хочемо нагадати, що зараз ми говоримо лише про туристичні поїздки. Для роботи або навчання за кордоном вам обов'язково потрібно оформляти відповідні візи. Також не забувайте про максимально допустимий термін перебування в Європі. Це 90 днів протягом кожного 180-денного періоду. Щоб вам легше було рахувати дні, ми рекомендуємо користуватися спеціальним калькулятором.
Отже, які документи можуть знадобитися для поїздки в Європу:
- Обов'язково! Біометричний закордонний паспорт (паспорт з чіпом, на який записані фото, підпис і відбитки пальців даної людини) або звичайний паспорт з візою;
- Бронювання проживання або запрошення, якщо ви збираєтеся зупинитися у родичів або друзів;
- Зворотній квиток (якщо ви подорожуєте на автомобілі, це не є вимогою);
- Маршрут або план вашої поїздки;
- Кредитка або виписка з банку про наявність грошових коштів (для перестраховки);
- Туристична страховка;
- Зелена карта , якщо ви подорожуєте по Європі на своєму авто.
В основному майже всі ці документи будуть у вас на руках, так як рідко хто вирушає подорожувати без заброньованого житла або кредитної картки.
По деяким пунктам у наших клієнтів часто виникають додаткові питання. Тому ми зібрали всі найчастіші питання з відповідями на них тут :)
Як має виглядати запрошення від родичів або інших осіб?
Якщо у вас є родичі або близькі друзі за кордоном, які проживають там на законних підставах, вони можуть відправити вам спеціальне запрошення. Воно може бути офіційним (оформляється на спеціальних бланках в державних органах) і неофіційними (складається в довільній формі). Для туристичної поїздки останнього буде цілком достатньо.
Поради для приймаючої сторони про те, як писати запрошення:
- заповнювати потрібно на тій мові, яка є офіційною для сторони, що запрошує;
- обов'язково потрібно вказувати особисті дані людини, що запрошує (П. І., паспортні дані, адреса проживання), а також паспортні та особисті дані людини, яку запрошують (родинні зв'язки або ступінь знайомства, терміни перебування і гарантія повернення на батьківщину);
- потрібно додати копію документа, що посвідчує особу та громадянство (вид на проживання) приймаючої сторони;
Теоретично запрошення означає, що приймаюча сторона забезпечує вас проживанням та харчуванням на період поїздки.
Як підтвердити свою фінансову спроможність? Чи дійсно потрібна довідка з банку?
Це найбільш спірне питання. Теоретично така ситуація можлива. Навряд чи ви будете подорожувати з усією сумою грошей готівкою (в Європі це, до речі, дуже непопулярно). У більшості випадків туристи беруть кредитні картки з необхідною сумою. Якщо у вас є можливість пред'явити суму на рахунку за допомогою онлайн-банкінгу, то питань бути не повинно. В іншому випадку можете перестрахуватися і зробити виписку по рахунку. Це не займе багато часу, але під час подорожі ви будете більш впевнені і спокійні.
Щоб розрахувати необхідну мінімальну суму для перебування в конкретній країні Європи, рекомендуємо скористатися онлайн-картою.
Які документи необхідні для подорожей з дітьми?
Для подорожей по безвізу дитині (незалежно від віку) необхідно оформити біометричний закордонний паспорт. Діти старше 16 років можуть подорожувати самостійно. Тим, кому ще не виповнилося 16, можуть виїжджати за кордон тільки в супроводі:
- обох батьків дитини;
- одного з батьків — з письмової згоди другого;
- довірених осіб — за згоди батька і матері.
Згода тата і/або мами на вивезення дітей за межі України не потрібне, якщо:
- другий з батьків помер або визнаний зниклим безвісти;
- батько (мати) є іноземцем або особою без громадянства;
- один з батьків позбавлений батьківських прав або визнаний недієздатним;
- в свідоцтві про народження дитини запис про батька зроблено зі слів матері;
- є рішення суду про надання дозволу на вивезення дитини з України;
- дитина виїжджає на ПМЖ в іншу державу (при наявності відповідної відмітки).
Більше інформації про дитячі документи читайте в статті «Документи для виїзду дитини за кордон».
Особливості безвізових поїздок в ЄС на машині
Для подорожуючих на власному автомобілі на додаток до основного документу — закордонного паспорта знадобиться ще страховка на автомобіль — «Зелена карта» або «Green card». Більш детальну інформацію, а також актуальні ціни можна дізнатися в нашій спеціальній статті «Як поїхати в Європу на машині: практичні поради мандрівникам».
Також рекомендуємо ознайомитися з обмеженнями швидкості в Європі, вимогами до використання фар ближнього світла, списком обладнання, яке необхідно мати в автомобілі, а також правилами використання зимових і шипованих шин.
Не забувайте також про складання детального маршруту і плану подорожі! Ця інформація знадобиться не тільки на кордоні, а й значно спростить ваше перебування в тій чи іншій країні. Наша компанія займається комплексною організацією самостійних подорожей в країни Європи. Ми завжди раді допомогти вам і підібрати вигідні квитки, комфортне житло і надати всю корисну і необхідну інформацію. Звертайтеся, ми допоможемо вам подорожувати частіше
комплексною організацією самостійних подорожей!