Безпека подорожі
Що може статися на відпочинку у незнайомій країні? Та все що завгодно! Від втрати паспорта до зубного болю і землетрусу.
Головне не панікувати і не здаватися!
Радимо вам подумати про заходи безпеки заздалегідь. Цю статтю можна використовувати як своєрідний чек-лист, на який варто звернути увагу до поїздки та під час відпочинку.
Перед поїздкою:
- Зробіть ксерокопії вашого паспорта. Досить першої сторінки з особистими даними та сторінки, на якій проставлена віза країни подорожі. У разі втрати або крадіжки паспорта, ця ксерокопія дуже допоможе як в посольстві, так і в поліції.
- Оформіть медичну страховку. Особливо, якщо плануєте провести відпустку активно: покататися на лижах, зайнятися серфінгом або дайвінгом. Обов'язково зберіть «дорожню аптечку» з таблетками від голови та живота. За кордоном ви завжди знайдете аптеку, проте не факт, що зможете пояснити, які вам потрібні медикаменти.
- Підготуйте маленький розмовний словничок. Особливо, якщо ви не знаєте англійської або мови країни, до якої їдете. Словник можна закачати на свій смартфон або на інший електронний гаджет. Коротка інформація про себе та основні фрази типу «мені потрібен квиток до...», «де знаходиться поліція/аптека/ посольство/магазин» завжди знадобляться у подорожі.
- Оновіть карти в GPS або на смартфоні. Паперовий варіант карт завжди можна буде отримати в інформаційному центрі міста (іноді навіть безкоштовно). Це актуально, якщо ви подорожуєте на автомобілі — GPS для вас незамінний!
- Підготуйте інформацію про свій маршрут і залиште її вашим рідним і близьким. Якими містам ви подорожуєте, у яких готелях зупиняєтеся і коли маєте повернутися. Ця інформація знадобиться у випадку будь-якого форс-мажору. На Батьківщині обов'язково хтось повинен знати, як вас знайти закордоном.
Під час поїздки:
- Не здавайте в багаж документи і гроші. По-перше, їх можуть вкрасти в аеропорту (таке трапляється досить часто). По-друге, вони можуть недолетіти (втрата або затримка багажу).
- Запишіть контакти посольства України тієї країни, до якої мандруєте. При перетині кордону ви отримаєте смс від мобільного оператора з адресою та телефонами посольства України. Обов'язково збережіть її в телефоні про всяк випадок.
- Візьміть з собою будь-який гаджет, який дружить з інтернетом. Всесвітня павутина надасть всю необхідну інформацію про країну, місто, визначні пам'ятки і погодні умови. Wi-Fi, зазвичай, доступний скрізь і досить часто безкоштовно.
- Запишіть адресу і відзначте місцерозташування вашого готелю або квартири на карті (електронній або паперовій). У великому місті дуже легко загубитися. Записана адреса та карта допоможуть вам розслабитися і насолоджуватися визначними пам'ятками. Ви завжди зможете знайти дорогу назад як самостійно, так і з допомогою місцевих жителів.
- Не ризикуйте з місцевою їжею. Вперше пробуєте заморський продукт? Ваш організм може не оцінити делікатес, тож смакуйте потроху. Крім банального отруєння, у вас може початися алергія, яка зіпсує всю відпустку.
- Будьте обережні в спальних районах міста. Особливо вночі. Якщо місцеві жителі не рекомендують відвідувати якийсь район, будь ласка, будьте розсудливі і не ходіть туди. Якщо ви все ж таки вирішили відвідати «ульотний» нічний клуб на околиці міста, попередьте про це менеджера готелю. Якщо раптом що-небудь трапиться, поліція буде знати, звідки вас рятувати. Також остерігайтеся шахраїв. Більш детально про поширені прийоми шахрайства в Європі і про те, як не попастися на гачок аферистів читайте в нашій статті.
Якщо у вас вкрали паспорт або ви його загубили, відразу ж зверніться до поліції та оформіть довідку про втрату паспорта. Потім вам потрібно буде звернутися в посольство України, яке поставить необхідний штамп на довідці і вам ще раз доведеться заповнити документи про втрату паспорта. Довідка, завірена працівниками посольства, стане у нагоді при перетині кордону дорогою додому. При поверненні до України, потрібно буде пройти процедуру заміни паспорта в паспортному відділі.
Бажаємо вам безпечної подорожі і успішного повернення додому!