Як знайти кемпінг
Шукати можна декількома способами:
- campingeurope.com. Тут зібрано величезну кількість кемпінгів з усієї Європи. На сайті є зручна інтерактивна карта, завдяки якій можна швидко і легко відшукати потрібну країну, місто чи місцевість. Ціни, умови і фото також присутні.
- ru.camping.info — російськомовний аналог. Тут кількість кемпінгів трохи менша, але цілком достатня, щоб знайти гарне містечко.
- Додаток Archies Camping Guide. Підійде для людей, які не планують маршрут подорожі і зупиняються десь по дорозі.
Вартість кемпінгів
Ціну кемпінгу можна дізнатися на його сайті або безпосередньо на рецепції по приїзді. Зазвичай у вартість кемпінгу входять наступні пункти:
- місце для машини/намета;
- окрема плата за кожного дорослого/дитину;
- за електрику/інтернет/додаткові послуги (які можуть не входити в загальну вартість). Зручно тим, що загальна ціна буде нижча за звичайну, і ви не будете платити за те, чим не користуватиметеся;
- туристичний податок;
- додаткова плата за тварин (індивідуально).
Також на вартість кемпінгу впливає сезон (влітку ціни вищі, взимку відповідно нижчі). І ще зверніть увагу на те, що деякі кемпінги взимку не працюють.
Як забронювати та оплатити кемпінг
З бронюванням можуть виникнути труднощі. В кемпінгах майже завжди є місця, навіть у пікові сезони, тому система бронювання майже не налагоджена. Все відбувається так: ви приїжджаєте і одразу «поселяєтесь», оплата відбувається на місці. До речі, не скрізь можна оплатити проживання кредитною карткою, тому перестрахуйтеся і підготуйте суму готівкою.
Правила проживання в кемпінгу
Приїхавши, ви відразу ж відправляєтеся в центральну будівлю, щоб зареєструватися і сплатити за проживання. Тут розкажуть про правила перебування на території, додаткові послуги і допоможуть з вибором місця.
У деяких кемпінгах рецепції працюють цілодобово. Але якщо вийшло так, що ви приїхали пізно ввечері, просто зупиняйтеся на будь-якому вільному місці, а вранці підійдіть до адміністрації і все поясніть.
Що стосується конкретних правил, то вони у кожного кемпінгу свої. В цілому забороняється шуміти після 23:00, заважати сусідам і смітити на території. Останнє стосується не тільки вашої ділянки, але і душу, туалетів, кухні та інших місцях громадського користування.
Як організований кемпінг?
Система організації в кемпінгах майже скрізь однакова. Територія ділиться на рівні частини, а потім розподіляється між бажаючими жити в наметах, будинках на колесах і фургонах. Ніхто нікому не заважає і всі живуть дружно.
Але бувають і такі табори, де чіткого порядку розподілу місць немає. Тому потрібно самостійно вивчати місцевість, майбутніх сусідів і вибирати зручне місце.
Безпека в кемпінгах
Зазвичай з цим проблем немає — територія постійно охороняється. Ви можете вільно залишити особисті речі в наметі і відправитися гуляти довколишніми територіями. Звичайно ж, мова не йде про цінні речі, гроші та різні гаджети. Для цього в багатьох кемпінгах є спеціальні сейфи, які можна орендувати за невеликі гроші.
Приготування їжі в кемпінгу
Тут є два варіанти: готувати на власному (або орендованому) пальнику або користуватися електричними плитками (які, до речі, є не скрізь).
Перший спосіб найбільш простий і зручний: ви не залежите від обставин і електрики, а також не змушені будете бігати на кухню і перевіряти чи вільна плитка.
Продукти радимо взяти з собою, щоб не переплачувати за них у найближчих магазинчиках. Краще всього брати консерви, крупи або каші швидкого приготування. Овочі, свіжий хліб і молочну продукцію можна купити поблизу.
Санітарні зручності та гігієна в кемпінгах
На території обов'язково є туалети та душові кабіни. Всупереч всім стереотипам щодо місць громадського користування, вони зазвичай дуже чисті. Іноді трапляються кемпінги, в яких є навіть зручності для дітей: спеціальні унітази та душові з мініатюрною сантехнікою.
Іноді гарячий душ може не входити в загальну вартість. Тому кожен раз, коли ви захочете помитися, доведеться платити додаткову вартість. Зазвичай це коштує недорого і не приносить незручностей.
Крім санвузла і душа, в кожному кемпінгу є місця для приготування їжі і миття посуду. Не забувайте прибирати за собою, європейці дуже маніакальні з цього приводу.
Також у більшості кемпінгів у вас буде можливість випрати, посушити і попрасувати свої речі. Зазвичай ці послуги оплачуються окремо.
Розваги для дітей і дорослих у кемпінгах
Відпочинок в кемпінгах Європи набирає все більшої і більшої популярності, тому їх власники, аби уникнути конкуренції, придумують і організовують всілякі розваги. Майже в кожному кемпінгу є дитячий майданчик, тому якщо ви відпочиваєте з дітьми, нудьгувати їм точно не доведеться. Крім цього, зустрічаються зоопарки, басейни, батути, сауни і навіть джакузі. Все це зазвичай включається у вартість проживання.
Електрика в кемпінгах
Є кругом! Єдина проблема, яка може виникнути, пов'язана з наявністю кабелів, подовжувачів і перехідників. Але насправді і проблемою це не назвеш, тому що все можна придбати на рецепції або взяти в оренду.
Вся територія кемпінгу поділена на умовні області, кожна з яких має окремий щиток, розрахований на 4-5 ділянок. Найчастіше зустрічаються звичайні євророзетки, але іноді трапляються і IP44 2P+E.
Домашні вихованці в кемпінгах
Як правило, проживання з тваринами у кемпінгах дозволяється. Якщо ваш улюбленець не доставляє незручностей сусідам, вихований і дресирований, сміливо беріть його з собою. Але не забувайте, що вся відповідальність за його поведінку лежить тільки на вас.