Мобільний інтернет за кордоном: яку сім-карту вибрати
Зараз ми не можемо собі уявити поїздку за кордон без інтернету. Подивитися розклад автобусів, викликати таксі, прокласти маршрут до визначного місця або перекласти потрібну фразу — все це зручніше робити, коли є постійний і надійний доступ в мережу зі смартфона.
Багато корисних додатків для мандрівників вимагають доступу до інтернету. Не кажучи вже про те, що з вигідним тарифом можна без проблем ділитися в соціальних мережах враженнями від подорожі :)
Звичайно, можна сподіватися на безкоштовний Wi-Fi за кордоном, але, як досвідчені мандрівники, ми знаємо, що з мобільним інтернетом можна оперативно вирішити безліч організаційних питань, а значить зробити свою поїздку ще більш приємною та комфортною.
У цій статті ви знайдете корисну інформацію про найпопулярніші варіанти мобільного інтернету за кордоном. Обирайте умови, які підходять саме вам, і завжди залишайтеся на зв'язку!
Роумінг від українських операторів
Найпростіший, але не завжди найбільш економний варіант — використовувати роумінг свого оператора мобільного зв'язку.
Переваги «рідної» сім-карти: не потрібно замовляти і підключати окрему картку для поїздок, ви залишаєтеся на зв'язку за тим же номером телефону.
Базові тарифи на інтернет у роумінгу від українських операторів не можна назвати дешевими, до того ж часто якість зв'язку залишає бажати кращого. Тому цей варіант ми б рекомендували розглядати тим, хто рідко виїжджає за кордон, майже не користується інтернетом у подорожах, а також тим, хто не хоче купувати окрему картку під поїздки за кордон.
Базові тарифи в роумінгу*
Базовий міжнародний роумінг підключається автоматично при перетині кордону, тобто не вимагає додаткової активації. Плата знімається за пакет послуг в день користування.
Оператор
|
Інтернет
|
Дзвінки
|
SMS
|
Київстар
|
35 грн за 100 МБ
|
30 грн за 15 хвилин
|
25 грн за 25 SMS
|
Lifecell
|
30 грн за 100 МБ
|
25 грн за 10 хвилин
|
20 грн за 15 SMS
|
Vodafon
|
40 грн за 100 МБ
|
35 грн за 15 хвилин
|
15 грн за 15 SMS
|
*Зазначені тарифи актуальні на 1.09.2019 і діють для більшості європейських країн.
Українські оператори також пропонують спеціальні тарифи в роумінгу, які вимагають попереднього підключення. Умови по інтернету в роумінгу відрізняються в залежності від терміну використання, обсягу трафіку, країни та інших факторів.
Уточнити актуальні тарифи на інтернет в роумінгу в конкретній країні можна на офіційних сайтах українських операторів:
Універсальні туристичні сім-карти
Ще один поширений варіант для поїздок за кордон — це міжнародні туристичні сім-карти. Мандрівників приваблює їх універсальність: більшість таких сімок не прив'язані до конкретного оператора, а підлаштовуються під місцевих. Тому можна використовувати одну картку майже у всіх країнах світу.
У деяких туристичних сім-карт доступна послуга переадресації, тобто ваші контакти зможуть зв'язатися з вами за звичним українським номером телефону.
Найбільш популярні туристичні сім-карти в Україні:
Базові тарифи на інтернет в усіх приблизно однакові — $ 0,01 за 1 MB*. У пакетних пропозиціях, які вимагають додаткової активації, зустрічаються більш вигідні ціни — від $ 0,005/MБ, але в цьому випадку потрібно враховувати обмеження по терміну дії та обсягу МБ. А ось ціни на дзвінки істотно відрізняються від країни до країни, тому краще уточнювати актуальні тарифи на офіційних сайтах туристичних карт.
*Зазначені тарифи актуальні на 1.09.2023 і діють для більшості європейських країн.
SIM-карти європейських операторів
Все більшу популярність у самостійних мандрівників набувають європейські сім-карти з якісним 4G інтернетом. По суті це звичайні SIM-карти місцевих операторів, але багато хто з них пропонує настільки вигідні тарифи по всьому світу, що їх часто відносять до туристичних сім-карт для подорожей.
Європейські оператори пропонують різноманітні тарифні плани: з обмеженням по трафіку або безлімітом, з оплатою в день користування або відразу за пакет, з різним терміном і зонами дії (Європа, Азія, весь світ). У більшості сім-карт дозволена роздача інтернету на кілька пристроїв, що є корисним бонусом, якщо ви подорожуєте не одні. Поповнення рахунку — за допомогою будь-якої банківської карти, що теж досить зручно.
Один з найдешевших тарифів на інтернет в Європі пропонує французький Orange Mundo. Діючі умови тарифів можна уточнити на офіційному сайті.
SIM-карти європейських операторів можна купити на місці, по прибуттю в країну призначення, але в такому випадку ви можете зіткнутися з тим, що без знання мови складно вибрати вигідний тариф і розібратися з його активацією.
Тому радимо замовити та активувати SIM-картку заздалегідь перед поїздкою. Так ви отримаєте 100% впевненість у тому, що будете на зв'язку відразу після перетину кордону, і позбавите себе від зайвого клопоту по підключенню карти за кордоном.
eSIM — цифрова або віртуальна SIM-картка
eSIM відіграє роль нового покоління SIM-карти та вже вбудована в вашому смартфоні.
Ця технологія дозволяє вам активувати свій номер та обрати тариф без необхідності використання фізичної пластикової SIM-карти.
eSIM – це повноцінний аналог звичайної SIM-карти, вона має таку ж функціональність. Але вона є більш сучасною та зручною в експлуатації.
Основні особливості eSIM:
- Можливість використовувати дві SIM-карти одночасно: звичайну та eSIM. Звичайна SIM-карта також активна, але має інший номер.
- Одна е-сім може зберігати до п'яти номерів від будь-яких операторів. Один номер можна зробити активним, а решту легко змінити в налаштуваннях вашого пристрою.
- eSIM та звичайну SIM-карту можна використовувати одночасно, при цьому обидва номери залишаються активними. Однак, під час розмови на одному номері, інший не прийме виклик.
- Змінити оператора можна онлайн, не відвідуючи його магазинів.
Перш за все, важливо переконатися, що ваш гаджет підтримує технологію eSIM. Список сумісних гаджетів постійно росте, включаючи останні моделі смартфонів, нові планшети, ноутбуки та смарт-годинники. Найчастіше підтримка eSIM спостерігається у флагманських моделях від таких виробників, як Apple та Samsung.
По-друге, важливо дотримуватися інструкцій по активації eSIM.
Процес активації eSIM складається з 4 кроків:
- Отримайте унікальний фізичний або електронний купон.
- Підключіться до Wi-Fi та відскануйте QR-код на купоні.
- За допомогою вказівок виберіть тариф в налаштуваннях свого смартфону.
- Активуйте номер eSIM.
Поради щодо вибору сім-карти для подорожей
Обираючи варіант, який буде найвигіднішим для вас, намагайтеся врахувати наступні аспекти:
- Як часто ви плануєте подорожувати (1 раз на рік або рідше, кілька разів на рік або частіше)
- Які напрямки ви плануєте вибрати для найближчої і наступних поїздок (тільки Європа або також і Америка, Азія і більш екзотичні країни)
- Як багато країн збираєтеся відвідати за 1 подорож
- Для чого ви будете використовувати сім-картку (Інтернет, Інтернет + дзвінки, тільки дзвінки і т.п.)
- Чи потрібна вам роздача інтернету на кілька пристроїв
Також не забувайте, що є кілька зон покриття по всьому світу, в яких діє різна тарифікація. Тому обов'язково перевіряйте до виїзду, скільки будуть коштувати послуги мобільного зв'язку в регіоні або країні, куди ви прямуєте.
Приємних і радісних подорожей!
Як знайти найцікавіші пам'ятки, кращі ресторани, заправку, парковку або туалет у незнайомому місті? Список must have додатків для кожного самостійного мандрівника дивіться в нашій спеціальній статті.