укр рус
Як спланувати самостійну подорож?

Це керівництво з 9-ти пунктів допоможе вибрати, куди ж поїхати відпочивати, як підготуватися до поїздки і як зробити подорож «своїми руками».

Для втілення вашої мрії в життя вам знадобиться інтернет. З його допомогою ви можете купувати квитки, орендувати проживання і автотранспорт.

Куди поїхати відпочивати?

Перше, що необхідно зробити — визначитися з напрямком поїздки. Крім огляду визначних пам'яток, Європа пропонує безліч варіантів проведення відпустки: пляжі, курорти, круїзи, винні і кулінарні тури, гірські лижі, гольф, походи і спортивні заходи. Визначтеся, який вид відпочинку за кордоном вам найбільше імпонує, це допоможе спланувати поїздку так, щоб кожен день виявився цікавим і незабутнім.

Можна поїхати в одне місто або регіон, а можна об'їздити всю країну. Наприклад, якщо ви шанувальник хорошого вина, вашим натхненням послужить навіть етикетка на пляшці вашого улюбленого вина. Знайдіть на ній інформацію щодо міста-виробника, для початку можна спланувати відвідування цієї виноробні, а далі запитайте інтернет «А що ще цікавого можна подивитися в цьому регіоні?».

Зверніть також увагу на спеціальні підбірки «ТОП-100» в Польщі, Чехії, Іспанії, Болгарії Франції, Італії Австрії, Німеччині, Хорватії і статтю про подорожі в Грузію. У кожній з них зібрана корисна інформація про країну, її визначні пам'ятки і місця, які обов'язково потрібно відвідати.

Повірте, планувати подорож з урахуванням ваших інтересів — це дуже захоплююче.

Якщо питання «Куди поїхати відпочивати?» ще актуальне для вас, читайте розділ Види відпочинку в Європі.

Скільки є часу?

У вас є два дні або дві тижні? Навіть триденну подорож можна зробити захоплюючою. А якщо у вашому розпорядженні 7-14 днів, можна поєднати кілька видів відпочинку. Наприклад, покататися на лижах, провести кілька днів у затишному європейському містечку і приділити час якісному шопінгу.

При плануванні поїздки звертайте увагу на календар заходів або релігійних свят країни. Якщо дата поїздки збігається з фестивалем — вам пощастило і ви побуваєте на яскравому святі, а якщо потрапите на релігійне свято, то всі магазини, музеї та інші заклади будуть закриті.

Навіщо потрібен маршрут поїздки?

Щоб встигнути подивитися найцікавіше і не витрачати дорогоцінний час відпочинку на організаційні питання. Після того, як ви визначилися, куди їдете і на скільки днів, можна скласти приблизний план поїздки. Кращий план — гнучкий план! Потрібно зупинятися в обраному місті на три дні або достатньо одного? Що можна побачити і чим зайнятися на відпочинку? Будуть працювати музеї, виставки і магазини під час вашого перебування?

Приблизний план може виглядати ось так:

  • День 1: Приліт в Рим
  • День 2: Рим
  • 3 День: Рим (Ватикан)
  • День 4: Рим
  • День 5: Поїзд в Мілан
  • День 6: Мілан
  • День 7: Аутлет Мілан
  • День 8: Виліт додому

Купувати квитки на поїзд або автобус бажано заздалегідь по інтернету. Ви ознайомитеся з розкладом, виберете потрібний рейс і не будете стояти в черзі за квитком на вокзалі. Також вартість квитка по інтернету зазвичай дешевше, ніж у касі.

Наприклад, добиратися з Парижа до Версаля потрібно на поїзді, це займає приблизно 30 хвилин. Якщо палац виявиться закритим у цей день, ви витратите кілька годин дорогоцінної відпустки.

На чому пересуватися Європою?

Якщо ви плануєте відвідати більше одного міста, то транспортне питання для вас актуальне. Залізничне сполучення в Європі відносно недороге, причому пунктуальність і якість поїздів вас приємно здивують. Пересуватися автобусом на короткі відстані зручно і дешево. Якщо ви не хочете прив'язуватися до розкладу громадського транспорту, то подорож на орендованому автомобілі надасть вам свободу пересування та можливість відвідати віддалені місця: закриті пляжі, історичні пам'ятки в передмісті і колоритні села.

Орендуйте автомобіль заздалегідь по інтернету, вартість оренди буде нижчою на 10-30%, ніж при оренді off-line в офісі компанії.

Як знайти вигідні пропозиції?

Ви вже визначилися куди хочете поїхати і скільки часу провести в Європі, тепер переходимо до пошуку найвигідніших цін на авіапереліт і проживання. Можна непогано заощадити, користуючись акційними пропозиціями. Для цього підпишіться на регулярну розсилку акцій на декількох платформах бронювання житла і сайтах авіакомпаній і отримуйте актуальні «гарячі» пропозиції.

Також у нас є спеціальна стаття — «60 простих порад про те, як заощаджувати під час подорожей по Європі». Радимо уважно її прочитати, якщо збираєтеся в поїздку.

Липень і серпень - найбільш популярний у туристів час в Європі. Вартість проживання збільшена, а дешеві авіаквитки давно розпродані. Спробуйте подорожувати в квітні-червні і вересні-жовтні - погода у цей час прекрасна, а туристів значно менше.

Що взяти в дорогу?

Багато речей брати не потрібно, але не забудьте найважливіше: паспорт, гроші та банківські картки, хороший путівник, сезонний одяг та зручне взуття, туалетне приладдя, і, звичайно ж, штопор. Також знадобляться електронні девайси: смартфон, планшет, фотоапарат або відеокамера із запасними картами пам'яті.

Обов'язковий пункт у чек-листі — дорожня аптечка. Який мінімальний набір ліків варто взяти — читайте у нашій статті.

Докладніше про збір речей читайте в розділі Багаж і ручна поклажа.

Переконайтеся, що зарядні пристрої підходять до стандартних європейських розеток. Про всяк випадок, радимо взяти універсальний перехідник, і ваша електроніка завжди буде в строю.

Які гроші?

Без грошей нікуди... Радимо при собі мати кошти двох видів: готівкою і на банківській картці. Готівкою зручно, але велику суму носити з собою небезпечно. Банківська картка не тільки захистить ваші гроші від крадіжки, але і надасть можливість її поповнення з України рідними чи близькими у разі чого. Обов'язково повідомте обслуговуючий банк про свою поїздку: куди ви їдете і на який термін. В іншому випадку, банк може заблокувати картку, припустивши, що у вас її вкрали.

Перевірте наявність міжнародного телефонного номера на зворотному боці банківської карти, він вам стане в нагоді в екстрених випадках.

Щоб раціональніше використовувати банківську карту, уточніть тарифи за зняття готівки та оплату по терміналу, які будуть дійсні у країні перебування.

Якою мовою спілкуватися?

Мовний бар'єр не страшний. Європейці дуже доброзичливі і завжди допоможуть, навіть якщо ви до них звертаєтесь на мові жестів. Візьміть з собою розмовник в паперовому вигляді або в електронному. Спроби розмовляти місцевою мовою завжди цінуються, навіть якщо ваша мова не буде вільною. У будь-якому випадку, в туристичних центрах великих міст завжди знайдеться україномовний або російськомовний співробітник, який вам із задоволенням допоможе.

Навіть знаючи англійську мову, можна зіткнутися з мовним бар'єром в Італії, Франції та інших неангломовних країнах. Не хвилюйтеся, мова жестів вас завжди виручить.

А як же віза?

Уточніть, чи потрібна вам віза для відвідування запланованої країни і якщо потрібна, то яка саме. Не всі країни Європи входять в Шенгенську зону. Наприклад, Великобританія, хоч і є учасницею Євросоюзу, але Шенгенську угоду не підписувала. Тому для відвідування Лондона необхідно відкрити англійську візу. Деякі країни східної Європи, такі як Македонія, Сербія, Чорногорія, Хорватія, Боснія і Герцеговина, можна відвідати без візи, якщо термін вашого перебування буде становити не більше 30 днів (іноді до 90 днів).

Уточніть актуальну інформацію про необхідність візи на офіційному сайті посольства країни в Україні. Також уточніть митні правила, щоб уникнути розглядів на кордоні.

Якщо всі пункти виконані, захоплююча і незабутня подорож чекає на вас!

Мрієте про ідеально сплановану подорож, де все продумано до дрібниць?
Ми допоможемо втілити ваші мрії в життя! Просто уявіть свій ідеальний відпочинок і розкажіть нам про нього.

Дізнатись, що ви отримаєте
Це займе всього 2 хвилини! (сторінка відкриється в новій вкладці)

У нашій спеціальній статті «65 кращих мобільних додатків для мандрівників» ви знайдете корисні програми, які допоможуть підготуватися до поїздки і спланувати всі деталі майбутньої подорожі.


WhatsUp
Telegram
Viber