укр рус
Безкоштовний Wi-Fi за кордоном

Сьогодні важко уявити собі людину, яка не мала би пристрою з виходом в інтернет. У повсякденному житті, а тим більше в поїздці в іншу країну, смартфон, планшет або ноутбук — це і путівник, і екскурсовод, і засіб зв'язку з рідними і друзями. Тому будь-якому мандрівникові буде корисно знати, як підключити вай фай за кордоном.

При підготовці подорожей ми враховуємо сотні дрібниць.
Де знайти Wi-Fi в Європі, як користуватися City Card, як оформити Tax Free і багато іншого.
Ми підготуємо повну інформацію про країни відвідування з нашими рекомендаціями та порадами.

Дізнатись, що ви отримаєте
Це займе всього 2 хвилини! (сторінка відкриється в новій вкладці)

Аеропорт

Великі аеропорти Європи надають безкоштовний доступ до інтернету. Це може бути зона з комп'ютерами або звичайний Wi-Fi на території всього аеропорту. У невеликих аеропортах з доступом до безкоштовного інтернету буде складніше.

Дізнатися, чи є безкоштовний вай фай в аеропорту, можна попередньо на його сайті або безпосередньо на місці у співробітників аеропорту.

Доступ до мережі можна знайти за допомогою сервісу Foursquare. Для цього, зачекінившись, необхідно ввести в рядок пошуку слово «foursquare» та назву аеропорту. Ви зможете побачити рекомендації по найближчих точок вай фаю, а іноді і паролі від платних.

Перелік аеропортів Європи, де можна використовувати wi-fi безкоштовно можна знайти тут.

Готель

Ще одне місце, де можна знайти вай фай за кордоном без зайвих зусиль — це готель. У більшій частині готелів Європи є вільна зона Wi-Fi. Однак, в деяких з них для того, щоб зайти в соцмережу або перевірити пошту, доведеться виходити з номера в фойє.

Спеціальний сайт hotelwifitest.com полегшить використання wi-fi за кордоном. На цьому сервісі можна дізнатися, в якому з готелів обраного міста є безкоштовний вай фай, перевірити його швидкість і якість.

Згідно з дослідженнями експертів цього проекту, по швидкості та доступності мережі в межах номеру трійку лідерів серед європейських столиць очолив Стокгольм, за ним йдуть Будапешт і Дублін.

Також на сайті speedspot.org можна побачити список готелів з безкоштовним доступом в інтернет.

Громадські місця

Безкоштовні точки доступу Wi-Fi в Європі можна знайти також в громадських місцях, або просто на вулиці. Бібліотеки, парки, площі, торгові центри — все більше міст прагнуть до того, щоб у жителів і туристів не виникало проблем з доступом в інтернет. Тому перед поїздкою спробуйте пошукати інформацію про безкоштовні зони вай фай в містах, які збираєтеся відвідати. Для столиць і популярних туристичних місць можна знайти онлайн-карти, на яких міститься інформація про хот-споти в публічних місцях

На сайті wificafespots.com у вас є можливість побачити, в якому кафе є безкоштовний вай-фай в 115 країнах світу.

Однойменний додаток для смартфона може функціонувати без з'єднання з інтернетом і без GPS, але, на жаль, він платний.

У відомих мережевих закладах громадського харчування (МакДональдс, Старбакс тощо) часто (але не завжди) доступ в інтернет надається безкоштовно. Іноді для того, щоб підключити wi-fi за кордоном, необхідно придбати хоча б каву — і тоді на чеку ви отримаєте заповітний пароль.

Смартфон

Останнім часом розробляється велика кількість додатків для смартфонів, які здатні підказати, як шукати вай фай в Європі.

Найпопулярніші — WeFi і WiFi Map Pro, безкоштовні програми, які надають список хот-спотів по всьому світу, паролі до них і підказки мандрівників (доступні для пристроїв на Android і iPhone).

Такі програми та їх аналоги зручні тим, що можуть довантажувати карту з безкоштовними точками доступу вай фай в офлайні.

У нашій спеціальній статті «65 кращих мобільних додатків для мандрівників» ви знайдете корисні програми, які допоможуть підготуватися до поїздки і спланувати всі деталі майбутньої подорожі.


WhatsUp
Telegram
Viber