укр рус
Документи для виїзду дитини за кордон

Про те, як краще організувати подорож з дітьми і на що звернути увагу в першу чергу, ми написали окрему статтю «Подорож з дитиною».

Але для того, щоб взяти з собою дітей в поїздку в іншу країну, потрібно не тільки ретельно продумати всі нюанси маршруту, але і заздалегідь потурбуватися про підготовку необхідних паперів.

У зв'язку із реформами в законодавстві інформація часто оновлюється, і тому часом буває складно знайти актуальні відомості з приводу того, які документи потрібні для вивозу дитини за кордон.

В результаті прийнятих змін з 1 квітня 2015 року вписати дітей в закордонний паспорт батьків вже не можна. У паспортах нового зразка для цього не передбачено навіть сторінки.

Що потрібно, щоб вивезти дитину за кордон, згідно з чинною постановою від 7 травня 2014 року?

Для виїзду за межі України вашому чаду буде потрібно один з цих документів:

  • біометричний закордонний паспорт дитини
  • або закордонний паспорт дитини без електронного носія (з діючою візою)

Спробуємо розібратися, що являє собою кожен з них.

Не знаєте, які потрібні документи для поїздки в Європу і як їх оформити?
Ми можемо знайти для вас актуальні переліки необхідних документів і проконсультувати з приводу їх отримання.

Дізнатись, що ви отримаєте
Це займе всього 2 хвилини! (сторінка відкриється в новій вкладці)

Як отримати закордонний паспорт для дитини

Враховуючи зміни в законодавстві, тепер громадяни України можуть отримувати закордонний паспорт з народження. Діти, яким ще не виповнилося 16 років, будуть міняти його кожні чотири роки, а тим, хто досяг 16-річного віку, будуть видавати документ з терміном дії на 10 років.

Процедура оформлення дитячого закордонного паспорта має той же принцип, що і отримання цього документа дорослим. Вам потрібно звернутися в будь-яке відділення Державної міграційної служби (неважливо, яка у вас прописка та місце проживання) і пред'явити наступний набір документів:

1. Заява

Оформляється під час подачі документів співробітником міграційної служби. На цьому етапі важливо ретельно перевірити, щоб прізвище та ім'я правильно транслітерувалися. Інакше потім, при виявленні розбіжностей у закордонному паспорті та інших документах, можуть виникнути проблеми.

2. Свідоцтво про народження

Після того, як пакет документів буде прийнятий, свідоцтво повернуть одержувачу послуги.

3. Квитанції про платежі

Сума оплати за закордонний паспорт формується з декількох пунктів. Більшу частину вартості визначає ціна бланка, яка може підвищуватися при нестабільному курсі валют і подорожчанні витратних матеріалів. Також необхідно буде сплатити адміністративну послугу — роботу співробітників відділу ДМУ.

При оформленні біометричного закордонного паспорта дитині в підрозділах міграційної служби України в загальному порядку (впродовж 20 робочих днів) його вартість складатиме 557 грн 32 коп.

Якщо ви хочете отримати документ терміново (протягом тижня) ціна на послугу буде більшою — 810 грн 32 коп.

Розцінки вказані на липень 2017 року. Актуальну вартість ви можете дізнатися на офіційному сайті Державної міграційної служби.

4. Дві кольорові фотографії (3,5 х 4,5 см)

У разі, якщо вашій дитині ще немає 12 років, ви можете принести її фотографії встановленого зразка з собою. Їх відсканують і докладуть до пакету документів.

Якщо ви оформляєте біометричний паспорт, буде потрібно фото 10 х 15 см для внесення оцифрованого зображення.

Сканування відбитків пальців провадиться тільки з 12 років, і для цього знадобиться письмовий дозвіл обох батьків або іншої людини, яка представляє дитину за законом (усиновитель, опікун…)*.

Ставити підпис в закордонному паспорті дитині потрібно при досягненні віку 14 років.

*У червні 2017 року у Верховній Раді України був зареєстрований законопроект, який пропонує спростити процедуру виїзду дитини за кордон. Якщо раніше за умови, що дитина мешкає тільки з одним з батьків, був потрібний письмовий дозвіл іншого для кожної поїздки, то у разі вступу в силу нововведень такий дозвіл можна буде отримати відразу на три роки (на необмежену кількість поїздок). Також з'явиться можливість оформити проїзні документи для дитини без дозволу одного з батьків за рішенням суду або органів опіки. Крім того, стане доступна прискорена процедура отримання дитячих документів в особливих випадках (виїзд з метою лікування, участі в спортивних змаганнях або олімпіадах).

Що таке проїзний документ дитини

Це документ, що надає дитині право виїзду за кордон. Раніше він використовувався в Україні як альтернатива закордонному паспорту. Зараз дитячі проїзні не видаються (інформація актуальна на 2017 рік). Але документи старого зразка ще можуть бути використані до закінчення терміну дії.

Деякі країни (наприклад, Іспанія, Португалія, Чехія) не вважають проїзний документ дитини дійсним, тому перед поїздкою варто уточнити цей момент в посольстві приймаючої країни.

Якщо дитина виїжджатиме за кордон без супроводу батьків, можуть знадобитися додаткові папери (залежно від віку). Тому радимо уточнити список документів для оформлення біометричного закордонного паспорта дитині у вашій конкретній ситуації перед візитом в міграційну службу.

У нашій спеціальній статті «65 кращих мобільних додатків для мандрівників» ви знайдете корисні програми, які допоможуть підготуватися до поїздки і спланувати всі деталі майбутньої подорожі.


WhatsUp
Telegram
Viber