укр рус
Розумна економія в подорожі

Перед тим, як відправитися в самостійну подорож, важливо визначитися з бюджетом поїздки.

Бажання будь-якого туриста - мандрівника: відпочити комфортно і весело, витративши при цьому мінімальну суму грошей.

Так відпочити можливо! Для цього потрібно зважити рівень комфорту, який вам прийнятний, і знайти лазівки, завдяки яким можна істотно заощадити в подорожі.

Основний закон недорогої і комфортної подорожі — планування. Добре спланована поїздка збереже ваші нерви і гаманець. Заздалегідь витративши час на організацію поїздки можна істотно заощадити на авіаквитках та на готелі.

Головне не «перестаратися», щоб бажання заощадити в подорожі не призвело до втрати комфорту та часу. Наприклад, замість літака поїхати на автобусі: по грошах суттєва економія, але величезна втрата часу (а відпустка не гумова) і дискомфорт в поїздці (після переїзду в автобусі «свіжим і відпочившим» відчувати себе важко). Ще приклад: можна вибрати недорогий, але віддалений від центру міста готель, тим самим заощадити на проживанні за кордоном, але більше витратити на транспорт (а вартість проїзду в Європі кусається), тим самим економію звести до мінімуму, а витрати часу зростуть в рази.

Самостійні подорожі — це дешево, але! пакетні пропозиції (Туреччина, Єгипет та інше) бувають дешевшими завдяки чартерним рейсам і знижкам від готелів великим туроператорам. Тобто, дешеві путівки можливі на курорти «тюленем» та автобусні екскурсії, при яких незалежність і свобода подорожей зведена до мінімуму.

На чому можна заощадити під час відпочинку в Європі:

  • Авіаквитки. Купуйте заздалегідь, користуючись знижками та акціями.
  • Візи. Оформляйте самостійно, без посередників.
  • Проживання. Апартаменти або хостел в центрі міста бронюйте заздалегідь.
  • Харчування. Уникайте туристичних місць, знаходьте кафешки «для своїх» (відгуки на сайтах, поради місцевого населення) або харчуйтеся через супермаркет.
  • Транспорт. Квитки вихідного дня, квитки для туристів, проїзні на кілька видів транспорту.
  • Пам'ятки. Шукайте сіті-карти, дізнавайтеся інформацію про дні безкоштовних відвідувань (у держустановах вони завжди є).
  • Екскурсії. Замість гідів користуйтеся путівниками та інтернетом
  • Відгуки туристів. Заздалегідь читайте відгуки в інтернеті, завдяки яким знайдете недорогі, але колоритні кафе-ресторани, найвигідніший курс обміну валюти, кращий магазин для придбання сувенірів додому та інше.
Мрієте про ідеально сплановану подорож, де все продумано до дрібниць?
Ми допоможемо втілити ваші мрії в життя! Просто уявіть свій ідеальний відпочинок і розкажіть нам про нього.

Дізнатись, що ви отримаєте
Це займе всього 2 хвилини! (сторінка відкриється в новій вкладці)

З особистого досвіду Надії - керівника компанії «TravelYourWay»:

Для мене найцінніше у відпустці — це час, завдяки якому я пізнаю міста, знайомлюся з людьми, культурою і кухнею різних країн. Гроші зароблю, комфорт куплю (або знижу свої вимоги до нього), а ось час я ніяк не поверну і не куплю.

Постійно задаю собі питання: «Як я можу заощадити на поїздці в Європу».

Два основних моменти, які я враховую при плануванні подорожі: транспорт і проживання, вони і є основними статтями, завдяки яким я можу керувати часом в поїздці.

Транспорт є одним з ресурсів економії часу. Важливі моменти для мене — зручні пересадки і мінімальна кількість стикувань, у підсумку після переїзду/перельоту відчуваю себе бадьорою і готовою до нових пригод.

При виборі місця проживання найбільше ціную гарне розташування в центрі міста, при якому основні визначні пам'ятки розташовані в радіусі 2 км або 20 хвилин пішки. Так як проводити дні відпустки в готелі я не збираюся, чистота і зручності у номері — основні критерії вибору. А з урахуванням економії часу на пересування (метро, автобуси) можна детальніше познайомитися з містом: подивитися більше пам'яток, не поспішаючи прогулятися по вуличках і затриматися в цікавому пабі.

Як зробити поїздку комфортною і недорогою

Плануйте заздалегідь. «Найсмачніші» ціни на авіаквитки більш ніж за 90 днів, бажано за 180 днів.

Проживайте в апартаментах. Комфортабельні квартири мають декілька переваг перед готельними номерами: ціна проживання дешевше, площа більше, наявність кухні і мансарди, можливість проживати компанією.

Проживайте в хостелах. Це не совдепівські гуртожитки, це європейські заклади, в яких зупиняється молодь і не тільки. Дві основних переваги хостелів: низька ціна і вдале розташування в центрі міста.

Вибирайте нетуристичні місця. Замість розкрученого загальновідомого курорту варто віддати перевагу невеликому середньовічному містечку, що знаходиться поблизу, — ціни там будуть в два рази нижче, а задоволення ви отримаєте не менше.

Сплачуйте поїздку частинами. Перший крок — покупка авіаквитка, другий — бронь і передоплата проживання, третій — отримання візи (у разі потреби). Потім можна відкладати на «погуляти». Ваша відпустка не вдарить по вашій кишені відразу і великою сумою.

Перевірте точку доступу в інтернет на своєму мобільному. В епоху смартфонів оновлення на мобільний телефон встановлюються автоматично. Єдине «АЛЕ» — інтернет в роумінгу — це дорого! За кордоном користуйтеся Wi-Fi, який можна знайти в будь-якому громадському закладі (кафе, ресторани, торгові центри, вокзали - скрізь і безкоштовно).

Якщо потрібна віза, то відкривайте на 2 поїздки і більше. Перевірте, чи потрібна віза для країни, куди ви прямуєте. Якщо все-таки віза потрібна, звертайтеся — ми підкажемо, як краще вчинити у вашій конкретній ситуації.

Орендуйте автомобіль за кордоном. А ще краще дизельний. Якщо є бажання подивитися декілька міст, заміську природу або поніжитися на дикому пляжі — автомобіль буде комфортним і економним варіантом подорожі. GPS навігатор можна узяти свій, заздалегідь оновивши карти країн, які збираєтеся відвідати.

У нашій спеціальній статті «65 кращих мобільних додатків для мандрівників» ви знайдете корисні програми для смартфонів і планшетів, які допоможуть заощадити, а також підкажуть, як цікаво і бюджетно провести відпустку.


WhatsUp
Telegram
Viber