укр рус
Відмова у візі

Якщо вас турбує питання «А якщо мені відмовлять у візі?», тоді ця стаття для вас.

Справді, не всі запити громадян України задовольняються в посольствах різних країн. Іноді замість довгоочікуваного «ТАК» можна отримати неприємне «НІ».

Чому відмовляють у візі?

Основна причина: заявник може представляти загрозу громадському порядку, внутрішній безпеці та громадському здоров'ю країн Шенгенської угоди.

Якщо перейти від загального до приватного, то причини можуть бути наступні (стаття 32 Візового Кодексу):

  1. Підроблені документи на поїздку.
  2. Недостатнє підтвердження платоспроможності заявника. В цьому випадку є всі підстави вважати, що заявник може залишитися в країні Шенгену нелегально.
  3. Незрозуміла мета поїздки (більше відноситься до запитів на довгострокові візи).
  4. Інформація про правопорушення при минулій поїздці закордон (існує єдина Шенгенська інформаційна система SIS «Schengen Information System»). Навіть найбезпечніший неоплачений штраф за парковку може стати причиною відмови.
  5. Порушення термінів та правил знаходження у зоні Шенгену при минулій поїздці. Наприклад, якщо ви повернулися додому на день пізніше терміну закінчення останньої візи — це може стати серйозним приводом для відмови у видачі нової візи. Інший приклад: віза, видана посольством Фінляндії, була використана для відпочинку в Італії.
  6. Відсутня медична страховка на період перебування в Шенгенській зоні.
  7. Перебування Заявника в країнах-учасницях Шенгенської угоди за останні 6 місяців перевищує встановлені законом 90 днів.
  8. Заявник знаходиться під слідством або з нього не знята судимість.

Як виглядає відмова в Шенгенській візі?

При відмові у візі в паспорт проставляється посольський штамп. На штампі обов'язково вказується код відмови, який складається з однієї літери (A, B, C, D) і однієї цифри(1, 2, 3, 4). При цьому буква вказує на тип візи, а цифра на причину відмови.

Відмови по туристичній візі будуть мати літеру «С» (категорія короткострокової візи). Штамп відмови «1-С» (або «С1») — найпоширеніший і свідчить про відмову у видачі візи терміном від 3 місяців до 1 року. Після закінчення зазначеного терміну документи на візу можуть бути подані повторно.

Протягом зазначеного строку жодне з посольств країн Шенгенської угоди не буде розглядати ваше клопотання.

Якщо штамп «1-С» отримано повторно, це означає заборону на в'їзд до держави Шенгену на 10 років.

Штамп «2-С» (або «С2») — свідчить про неповноту або недостовірність наданих документів. Якщо мова йде про «неповноту документів», то це питання знімається донесенням необхідних довідок. Якщо ж вас викрили в «недостовірності документів», то вам «світить» відмова на в'їзд в країни Шенгену на строк більше 1 року.

Штамп «3-С» (або «С3») — говорить про те, що заявнику необхідно пройти усну співбесіду в посольстві. Якщо співбесіду пройдено успішно, то на місце такого штампа ставиться віза. Якщо співбесіду «завалено», то поряд зі штампом «3-С» ставлять ще один штамп «1-С», «2-С» або «4-С».

Штамп «4-С» (або «С4») — самий «страшний» і вказує на безстрокову заборону на в'їзд в країни Шенгену. Заявник може отримати такий штамп при неодноразовому порушенні візового режиму.

Що означає тимчасова заборона на в'їзд?

Штампи відмов «1-С» та «2-С» вказують на строк, протягом якого документи заявника розглядатися не будуть (від 3 місяців до 10 років). Причому документи не приймуть в жодному посольстві країни-учасниці Шенгенської угоди.

Інформація про відмову вноситься в єдину Шенгенську інформаційну систему SIS. Саме тому, отримавши відмову, наприклад, у французькому посольстві, не варто подавати документи в посольство Бельгії.

Після закінчення терміну заборони документи можна подавати повторно. При цьому пакет документів повинен бути ідеальним, також можна написати лист-клопотання. Основна ідея написання листа — запевнити співробітників посольства, що провину усвідомили і більше «ні-ні». Клопотання слід писати офіційною мовою країни, в яку ви збираєтеся поїхати, або універсальною — англійською.

Чи можливе анулювання візи?

Анулювання візи — скасування дії актуальної візи. «Важко отримати, але легко втратити».

Анулювати візу можуть:

  1. Прикордонник, який перевіряє ваші документи на паспортному контролі. У разі вашої відмови пред'явити підтверджуючі документи на поїздку (наприклад, бронь проживання або зворотний квиток).
  2. Посольства, як те, що видало візу, так і інше посольство країни-учасника Шенгену.
  • При невиконанні умов і правил перебування в Шенгенській зоні або при наявності серйозних підозр, що віза отримана обманним шляхом.
  • При вашій заяві (власника візи) для заміни однієї візи на іншу. Наприклад, ви маєте на руках французьку візу, термін дії якої закінчується через 3 місяці, а кількість днів, дозволених до перебування, вже вичерпано, а вам неодмінно необхідно виїхати до Бельгії на 4 тижні. У цьому випадку ви звертаєтеся до посольства Франції з проханням про анулювання візи із зазначенням причини. Віза буде анульована, а ви спокійно можете подавати документи в бельгійське посольство, приклавши до клопотання довідку про анулювання попередньої візи за вашою ініціативою.

Якщо віза анулюється, то на ній проставляється печатка «ANNULLED» - анульовано або «REVOKED» - відкликано.

Бажаєте отримати візу максимально швидко та без зайвих клопотів?
Завдяки власному досвіду ми можемо ефективно контролювати цей процес
в числі інших етапів підготовки до вашої поїздки.

Дізнатись, що ви отримаєте
Це займе всього 2 хвилини! (сторінка відкриється в новій вкладці)

Що робити, якщо вам відмовили у візі?

Так вже склалося, що для отримання шенгенської візи посольству потрібно надати підтвердження бронювання житла і квитки на літак/інший транспорт. Це обов'язкова умова, без якої самостійному мандрівникові отримати штамп у закордонному паспорті дуже і дуже складно. Як же убезпечити себе від матеріальних витрат і забезпечити можливість повернення грошей?

Після відмови у візі варіантів дій всього два:

1. Якщо ви ще встигаєте заново подати документи, потрібно максимально швидко з'ясувати причину відмови і підготувати новий пакет. Для вирішення подібних проблем краще звернутися до фахівців. Можливо, ви надали неповну або непереконливу інформацію про мету поїздки. Або ж неправильно підготували будь-які інші папери. У такому випадку фахівці підкажуть, що потрібно виправити або доопрацювати.

Коли ми плануємо поїздки для наших клієнтів, додатково складаємо детальний таймінг подорожі і підбираємо для них цікаві місця. У візовому центрі більш лояльно ставляться до таких мандрівників, адже вони детально продумали подорож та з документів дійсно видно головну мету поїздки — відпочинок і туризм.

2. Відмовитися від поїздки і максимально швидко звернутися до перевізників з метою повернення квитків. Чим більше залишається днів до відправлення, тим менше грошей ви можете втратити. Що потрібно зробити, щоб компанія повернула вам вартість квитків?

Щоб повернути гроші за квитки, потрібно:

Повернення грошей за проживання здійснюється за такою ж схемою: ви пишете лист компанії з повною інформацією про ваше замовлення. Протягом кількох днів вони зобов'язані надіслати відповідь з позитивною або негативною відповіддю (все залежить від умов обраного вами готелю та конкретної ситуації).

Більше інформації про те, як бронювати житло з можливістю повернення грошей при відмові від поїздки читайте в нашій статті «Як бронювати готель, апартаменти або хостел через інтернет». Також у нас є спеціальна стаття «Дешеві варіанти авіаперельотів», де детально вказано, як купувати квитки на літак з можливістю їх повернення.

Що являє собою апеляція?

Письмове звернення у відповідне посольство або консульство, яке прийняло рішення про відмову. Лист бажано скласти англійською мовою або мовою посольства країни, у яке апеляція подається.

Особливих вимог до складання апеляції немає, вона може бути написана в простій вільній формі. Дуже часто апеляція може бути прийнятою поштою або факсом, тобто вам необов'язково бути особисто. Ваше звернення може бути подано протягом року після отримання відмови у візі. Але, як завжди, радимо уточнити порядок подання апеляції у конкретне посольство.

Основні моменти, які потрібно відобразити в апеляції:

  1. Ваше прізвище, ім'я, дата і місце народження, номер закордонного паспорта.
  2. Актуальну поштову та електронну адресу.
  3. Дата відмови.
  4. Необхідність Шенгенської візи і мета вашої поїздки.
  5. Прохання про перегляд поданого вами клопотання.
  6. Підпис і дата подання апеляції.

Що писати в апеляції? Пишіть про те, як мріяли провести відпустку в цій країні, як вам подобається кухня та культура країни. Переконуйте у вашій платоспроможності та тісному зв'язку з батьківщиною (у вас тут улюблені батьки, діти, друга половина). Зробіть акцент на вашій доброчесності: ніколи не притягувалися до кримінальної або цивільної відповідальності, не порушували закон (якщо їдете не в перший раз, то НІКОЛИ не порушували візовий режим) і не збираєтеся цього робити. Також можна пообіцяти після повернення з відпустки прийти в посольство для підтвердження дотримання візового режиму. В завершенні всього — ваше прохання проявити поблажливість до вашої персони і переглянути рішення про відмову у візі.

Як правило, до апеляції можна докладати додаткові документи, які можуть побічно вплинути на рішення посольства про видання візи. Наприклад, копії документів про володіння нерухомістю або факс від приймаючої сторони.

Відповідь на вашу апеляцію прийде через кілька тижнів. Якщо буде прийнято позитивне рішення про видачу візи, то ви отримаєте свій паспорт з довгоочікуваним штампом. Якщо відмовлять у візі повторно, то у відповіді посольства, швидше за все, будуть вказані причини відмови.

Якщо апеляція розглядається довго або ви не задоволені відповіддю посольства, можна записатися на прийом до посла або консула. На прийомі необхідно показати себе добропорядним громадянином і бути готовим до будь-яких каверзних питань. Але, відверто кажучи, якщо відмова у візі — не помилка співробітників посольства і у вас є серйозні правопорушення, то зустріч з консулом вам не допоможе.

Якщо вам відмовили остаточно і безповоротно, то заміною паспорта справу не вирішити. Єдина Шенгенська інформаційна система SIS зберігає всі ваші дані і навіть зміною прізвища її не обдурити. А якщо будете дурити з документами, то можете отримати відмову на 10 років вперед.

У нашій спеціальній статті «65 кращих мобільних додатків для мандрівників» ви знайдете корисні програми, які допоможуть підготуватися до поїздки і спланувати всі деталі майбутньої подорожі.


WhatsUp
Telegram
Viber