укр рус
Які бувають авіакомпанії

Отже, наша підготовка до подорожі починається з вибору авіаквитків. Літак вважається найшвидшим і найзручнішим транспортом. Існує думка, що квитки дуже дорогі. Дійсно, так і є! Але можна знайти дуже вигідні пропозиції і за 80-100 євро купити квиток «туди-назад». У цій статті ми спробуємо розібратися, які види авіакомпаній бувають і які тарифи вони пропонують, щоб знайти оптимальну пропозицію.

Авіаперевізники поділяються на два види:

  • Регулярні - Lufthansa, Swissair, Alitallia, МАУ та ін
  • Бюджетні (low-cost) - Wizzair, Raynair та ін

Регулярні або стандартні авіакомпанії, на які припадає більша частина перевезень, пропонують безліч варіантів перельотів за різними тарифами. Основні плюси таких компаній — повне покриття Європи (можна придбати квиток в будь-яке місто, в якому є аеропорт), хороший рівень обслуговування, зручний розклад вильоту/прильоту, центральні аеропорти.

Основні мінуси, точніше мінус — один, але великий — висока ціна квитка.

Бюджетні авіакомпанії мають залізобетонну перевагу — низьку вартість квитка. Подібні компанії називають також «low-cost», що дослівно можна перекласти як «низькі витрати». Низька ціна виходить шляхом зниження витрат за різними статтями, а саме: польоти на другорядні аеропорти (передмістя — далеко і довго добиратися до основного пункту призначення), повна відсутність безкоштовного сервісу в повітрі і на землі, жорсткі обмеження по багажу, тісні крісла в салоні літака та інше.

Поняття «відсутність сервісу в повітрі і на землі» можна розширити: платні напої і ланч в літаку, вильоти/прильоти пізно вночі або «спозаранку», незручні стикування рейсів та інше. Все перераховане вище відносимо до недоліків. Також часто можна зіткнутися з нестабільною роботою бюджетних авіакомпаній Європи: перенесенням рейсів або їх скасуванням, причому гроші повернути не вийде, можна поміняти на інший квиток, який вас не буде влаштовувати.

Шукаєте вигідні авіаквитки? Ми в курсі всіх особливостей пошуку та останніх знижок,
тому зекономимо ваш час і підберемо для вас оптимальний варіант авіаперельоту.

Дізнатись, що ви отримаєте
Це займе всього 2 хвилини! (сторінка відкриється в новій вкладці)

Порівняння регулярних та бюджетних (low-cost, лоукост) авіакомпаній:

Регулярні авіакомпанії

Бюджетні авіакомпанії

Безкоштовні газети, харчування, напої

Платні газети, харчування, напої

Розподіл місць

Посадковий талон без місця

Бізнес-клас

Загальний салон

Висока допустима вага багажу

Жорсткі обмеження по багажу

Великі аеропорти

Другорядні аеропорти

Вильоти денні

Вильоти рано вранці або пізно ввечері

Прямі рейси і з пересадками

Тільки прямі рейси

Бізнес-зали

Загальний зал

Продаж on-line і off-line (авіакаси)

Тільки on-line продаж

«Гнучкий» квиток (обмін, повернення)

«Не гнучкий» квиток

Бонусні програми для часто літаючих пасажирів

Немає подібних програм

Затримали чи скасували рейс? Наші партнери CompensAir відновлять справедливість, відшкодують вам витрати та компенсують моральну шкоду!

Розглянемо докладніше бюджетні авіакомпанії.

Ідея таких компаній зародилася в США на початку 1990-х, потім подібні компанії з'явилися в Європі і почали активно розвиватися. Дискаунтерами або лоукост компаніями називають перевізників з низькими тарифами на авіаквитки. Іноді вартість квитка може опускатися до 10 євро, але такі дешеві перевезення тягнуть за собою відсутність сервісу «в небі і на землі».

Чому ціна така низька?

Відповідь проста: зниження витрат на обслуговування літаків і на кожного пасажира, а також збільшення «годин нальоту» кожним літаком.

Існує думка, що компанії лоукост купують старі літаки і літати ними небезпечно. Це міф! Загальновідомі бюджетні перевізники використовують нові нормальні літаки одного класу (зазвичай Boeing 737 або Airbus A320), тим самим знижуючи витрати на ремонт та обслуговування техніки, а також на навчання технічного і борт-персоналу.

Зниження витрат досягається шляхом використання вторинних або другорядних аеропортів, які знаходяться в передмісті. Тим самим істотно знижуючи витрати на прийом і стоянку літака. Плюс рейси вилітають або рано вранці, або пізно ввечері, так сказати «не бізнес-час».

Знижена витратна стаття з продажу квитків. Відсутні авіакаси або офіси-представництва. Квитки купуються через Інтернет, також там проходить реєстрація на рейс пасажирів і багажу. Куплений квиток «не гнучкий»: обміняти його можна насилу і з доплатою, а от здати практично нереально.

У деяких авіадискаунтерів відсутні номери місць в посадочних талонах. Це спрощує обробку та облік квитків, а також економить час при посадці пасажирів.

Що стосується сервісу на борту, то його практично немає. Харчування та напої тільки за гроші.

Ручна поклажа, як і багаж, обов'язково перевіряється на відповідність нормам по вазі і розмірам. Навіть за незначну невідповідність вам загрожує штраф. Регулярні ж перевізники можуть закрити очі на пару кілограм зайвої ваги.

Список основних Low-cost авіакомпаній, які літають з України:

  • WizzAir - Будапешт, Угорщина - wizzair.com
  • Norwegian Air Shuttle - Осло, Норвегія - norwegian.no
  • Pegasus Airlines - Туреччина, Стамбул - flypgs.com - з Харкова
  • Flydubai - ОАЕ, Дубаї - flydubai.com
  • Air Arabia - САЭ, Шарджа - airarabia.com

У нашій спеціальній статті «65 кращих мобільних додатків для мандрівників» ви знайдете корисні програми для смартфонів або планшетів, з допомогою яких зможете підібрати і забронювати вигідні квитки на літак.


WhatsUp
Telegram
Viber