укр рус
Дороги в Європі

Дороги у Європі хороші і зручні, тому їздити ними одне задоволення. До потрібного пункту на авто ви доберетеся дуже швидко, проте практично усі автобани платні. Це необхідно пам'ятати при плануванні поїздки.

Особливо потрібно бути уважним у країнах з лівостороннім рухом - Великобританії, Ірландії, Мальті та на Кіпрі. Кажуть, що досвідчений водій звикає до лівостороннього руху за 30 хвилин. Тим не менше, навички, які переросли у рефлекси - нікуди не дінеш.

Система оплати за користування автомагістралями різна у кожній країні. У цій статті описані основні особливості.

Види доріг в країнах Європи:

  1. Безкоштовні дороги.
  2. Платні. Пункти оплати - при в'їзді або виїзді з автобану.
  3. Платні. Віньєтки (vignette) - дорожній збір, його купують на певний термін.

Варіант 1. Безкоштовні дороги. Дорожній збір не стягується.

Країни: Андорра, Бельгія, Боснія і Герцеговина, Німеччина, Кіпр, Латвія, Литва, Ліхтенштейн, Люксембург, Мальта, Монако, Фінляндія, Естонія.

У 40 великих містах Німеччини існують екологічні зони, в яких потрібно придбати екологічний знак - наклейку для свого автомобіля! За відсутність у таких зонах наклейки - штраф у розмірі 40 €.

Варіант 2. Платні дороги. Пункти оплати - при в'їзді або виїзді з автобану.

Разова оплата може стягуватися як на в'їзді, так і на виїзді за кілометраж.

Разово. На платних ділянках дороги стоять пропускні пункти зі шлагбаумами. Платити там, як правило, можна не тільки готівкою, а й кредитними картками.

За кілометраж. Іноді при в'їзді на платну дорогу касира немає. Є лише автомат, який видає квитки, які схожі на ті, що отримують на парковці. Шлагбаум піднімається після того, як ви візьмете квиток. Його обов'язково потрібно зберегти до наступного шлагбаума - на виїзді з платної дороги, де за нього потрібно буде заплатити.

Ніколи не намагайтеся в'їхати в ворота без шлагбаума. Вони позначені великою піктограмою «t» і призначені лише для місцевих, які мають спеціальний телепасс (електронну карту).

Країни, які стягують плату за проїзд: Англія, Греція, Данія, Ірландія, Іспанія, Італія, Македонія, Нідерланди, Норвегія, Польща, Португалія, Сербія, Франція, Хорватія, Швеція.

Найдорожчими є платні дороги Франції, де середня вартість проїзду становаить 0,12 євро за кілометр.

Варіант 3. Платні дороги. Вінієтки - дорожній збір

Віньєтка (від франц. Vignette - наклейка/етикетка) - наклейка на лобове скло, яка служить підтвердженням оплати дорожнього збору. Купувати її потрібно самостійно. І хоча купувати їх начебто ніхто не примушує, це необхідно зробити, так як їх наявність контролюється численними камерами. Поліція, якої на дорогах зазвичай не видно, дуже швидко з'явиться і оштрафує порушника. Віньєтки прийнято купувати відразу після перетину кордону, щоб далі їхати спокійно. Продаються вони на заправках.

Віньєтки бувають річними і короткостроковими (1 тиждень, 2 тижні, 1 місяць).

Ціни на 2019 рік:

  1. Австрія — 9,2 євро (10 днів), 26,8 євро (2 місяці), 89,2 євро (1 рік). Штраф від 120 євро.
  2. Болгарія — 5,1 євро (вихідні (з 12:00 п'ятниці до 23:59 неділі)), 7,7 євро (7 днів), 15,3 євро (1 місяць), 27,6 євро (3 місяці), 49,5 євро (1 рік). Штраф 153 євро.
  3. Угорщина — 11 євро (10 днів), 15 євро (1 місяць), 133 євро (1 рік). Штраф від 46 євро.
  4. Румунія — 3 євро (7 днів), 7 євро (1 місяць), 13 євро (90 днів), 28 євро (1 рік). Штраф від 53 євро.
  5. Словаччина — 10 євро (10 днів), 14 євро (1 місяць), 50 євро (1 рік). Штраф від 140 до 700 євро.
  6. Словенія — 15 євро (7 днів), 30 євро (1 місяць), 110 євро (1 рік). Штраф від 300 до 800 євро.
  7. Чехія — 12 євро (10 днів), 17 євро (1 місяць), 59 євро (1 рік). Штраф від 196 євро при оплаті на місці та до 3 925 євро під час розгляду справи у суді.
  8. Швейцарія — 36 євро (14 місяців (з 01.12 по 31.01)). Штраф — 180 євро.

 

У деяких країнах, крім платних доріг існує оплата за використання мостів, тунелів або в'їздів до центру міста.

Країни, в яких потрібно купувати віньєтки: Австрія, Болгарія, Угорщина, Молдова, Румунія, Словаччина, Словенія, Чехія, Швейцарія.

Варто зазначити, що платним дорогам завжди є альтернатива - безкоштовні. Вони можуть петляти, бути нерівними, проходити через містечка і села, але плату за них з вас не візьмуть. Щоб їхати ними, зазвичай достатньо в навігаторі вказати «Не використовувати платні ділянки». Врахуйте, що без GPS-навігатора в них дуже складно розібратися, а швидкість руху рідко перевищуватиме 60-70 км/год.

Якщо Ви подорожуєте на своєму автомобілі, у вас обов'язково повинен бути при собі поліс страхування цивільної відповідальності - «Зелена карта»/ «Green card» і оформлене страхування.

Бажаєте орендувати автомобіль за кордоном або плануєте поїздку в Європу на власному авто?
Нам відомо багато нюансів, тому ми можемо підібрати найкращий варіант прокату або скласти індивідуальний автомобільний маршрут
(кілометраж, бюджет на паливо, таймінг та багато іншого).

Дізнатись, що ви отримаєте
Це займе всього 2 хвилини! (сторінка відкриється в новій вкладці)

У нашій спеціальній статті «65 кращих мобільних додатків для мандрівників» ви знайдете корисні програми для автомобілістів, з допомогою яких зможете краще орієнтуватися на дорогах, знаходити найближчі заправки та іншу корисну інформацію.


WhatsUp
Telegram
Viber