Харчування на борту літака
Харчування в літаку, яке входить у вартість квитка, буде відрізнятися в залежності від авіакомпанії, тривалості польоту, часу доби та інших факторів. Але нехитре правило все ж є: чим дешевший ваш квиток, тим менше варто очікувати від їжі на борту літака. Деякі перевізники (особливо лоу-кости) значно знижують ціну авіаквитка за рахунок скорочення кількості безплатних послуг. Тут вже вам вирішувати, що вибрати — заощадити на проїзді або пообідати під час польоту.
Як готується їжа в літаку
Зазвичай для забезпечення пасажирів харчуванням перевізники користуються послугами кейтерингових компаній. Їжа готується заздалегідь і одразу ж поміщається в герметичну упаковку, а в літаку її тільки розігрівають. Для VIP-пасажирів першого і бізнес-класів на борту може бути обладнана повноцінна кухня, де вправний шеф-кухар готує кулінарні шедеври прямо під час польоту. А ось при польотах рейсами бюджетних авіакомпаній безкоштовне харчування в літаку може обмежитися снеками (чіпси, горішки) і напоями.
Чим годують в літаку економ класу
Якщо ви летите економ-класом і тривалість польоту складає не більше 3 годин, крім гарячих і холодних напоїв вам навряд ще щось запропонують безкоштовно. Але при перельоті тривалістю 3 години і більше, ви можете розраховувати на гаряче харчування. Набір продуктів відрізняється в залежності від компанії-перевізника і пори року. Взимку стандартне меню включає в себе більше м'ясних страв, а в весняно-літній період зазвичай подають рибу, овочі і фрукти. Іноді до гарячого обіду пропонують невелику порцію вина або пива.
Великі регулярні авіаперевізники зазвичай не економлять на бортовому харчуванні і пропонують пасажирам у всіх класах смачне і різноманітне меню.
Затримали чи скасували рейс? Наші партнери CompensAir відновлять справедливість, відшкодують вам витрати та компенсують моральну шкоду!
Спеціальне харчування в літаку
Багато авіакомпанії надають пасажирам вибір у питанні харчування на борту. При бронюванні квитка можна замовити один зі спеціальних наборів без додаткової оплати. Кожен з них має буквений код, всього їх кількість коливається в середньому від 5 до 20 в залежності від перевізника.
Завдання спеціального меню в літаку — задовольнити запити всіх пасажирів, беручи до уваги їхні релігійні переконання, стан здоров'я і переваги в їжі.
- Так, вегетаріанське харчування у літаку зазвичай представлена в декількох варіантах: суворе (VGML), нестроге (VLML, допускає вживання яєць і молока), фруктове (FPML) і морепродукти з овочами (SFML).
- Дієтичне харчування може бути низькокалорійним (LCML), для діабетиків (DBML), без додавання солі (LSML) або без молочних продуктів (NLML).
- Якщо ви летите з дитиною, ви можете замовити спеціальне дитяче харчування в літаку. Є два різновиди: для малюків до 2-х років (BBML) або для дітей від 2 до 12 років (CHML).
- Також існують спеціально розроблені набори для представників різних релігій: індуїстський (HNML), мусульманський (MOML), пісний (VJML).
- Кошерна їжа в літаку (KSML) все частіше користується попитом, так як вона проходить більш ретельну перевірку — кожна страва має особливий сертифікат кошерності.
Якщо ви часто літаєте, не відмовляйте собі в задоволенні і спробуйте різні спецнабори. Напевно ви будете приємно здивовані, що харчування в літаку може бути смачним і різноманітним. Крім нових гастрономічних вражень, є ще кілька плюсів замовлення спеціального харчування: нерідко такі порції більше стандартних, а обслуговування пасажирів зі спецзамовленням проводиться в першу чергу.
Як замовити їжу в літаку
Для замовлення спеціального меню в літаку не обов'язково пред'являти довідку від лікаря або свідоцтво про народження дитини. Будь-який пасажир може вибрати нестандартний набір без пояснення причин.
Для отримання спецнабору потрібно всього лише повідомити в службу бронювання про ваші побажання з приводу меню (назвати номер білета та рейсу). Тільки зробити це необхідно заздалегідь — не більше ніж за 24-48 годин до рейсу (в залежності від умов перевізника).
Також варто враховувати, що вибір наборів може відрізнятися, а в деяких авіакомпаній і зовсім відсутнім.
Якщо для вас принципово, чим годують на борту літака, або ви не вживаєте деяких продуктів, обов'язково уточнюйте склад меню у співробітників компанії або на їх сайті.
Чи можна брати їжу в літак
Варто пам'ятати, що якщо ви летите лоу-костом, швидше за все, харчування на борту літака не входить у ціну квитка. Його можна буде придбати тільки за додаткову плату.
У разі, якщо переліт недовгий або ви хочете заощадити, не завадить знати, що з їжі можна взяти в літак.
- фрукти і овочі (бажано не дуже соковиті)
- печиво, вафлі, випічку без крему
- чіпси, хлібці
- шоколад, цукерки
- сухофрукти, горіхи
- салати в контейнерах
- бутерброди (в них допускається сир і м'ясо)
Існує категорія продуктів, які можна взяти з собою в літак поїсти, але при цьому дотримуючись вимог авіакомпаній. Йогурти, желе, консерви, кефір та інші желеподібні і пастоподібні продукти вважаються рідинами, і перевозити їх у ручній поклажі можна відповідно до загальних правил. (Про обмеження на провезення рідин і про те, що не можна перевозити в ручній поклажі, читайте у статті «Багаж і ручна поклажа»).
Що не варто брати в літак з їжі:
- продукти, що мають різкий або неприємний запах
- їжу, яка швидко псується
- продукти, які занадто кришаться або можуть викликати підвищене газоутворення (яйця, деякі овочі і боби)
Якщо з вами летить дитина, допускається перевезення в ручній поклажі невеликої кількості дитячого харчування.