укр рус
Як заощадити на харчуванні в Європі

Знайомство з кухнею для багатьох мандрівників є одним з найприємніших моментів у поїздці. Хочеться спробувати всі місцеві делікатеси, популярні традиційні страви та напої. Маючи невеликий бюджет, харчуватися в першокласних ресторанах важко або просто неможливо. Ця стаття для тих, хто хоче насолодитися кулінарними шедеврами нової кухні, не виходячи за рамки бюджету.

Визначте бюджет на харчування

Для початку визначте, скільки грошей ви можете витратити на харчування за всю поїздку. Потім цю суму необхідно поділити на кількість днів подорожі. Якщо в один день ви витратите більше, ніж розраховували, то наступного дня доведеться «потіснитися» і проїсти менше.

Харчуйтеся безкоштовно, де це можливо

Якщо харчування включено у проживання — не відмовляйтеся. Дуже часто сніданок і/або ланч включений у вартість проживання в готелі або пансіоні. Харчуючись таким чином, ви заощадите гроші і час, який було б витрачено на пошуки кафешок кожен день.

Носіть з собою перекуси

Фрукти, горішки, булочки і пляшка води не займуть багато місця в сумці, але завжди врятують вас від легкого голоду. «Їжа про запас» особливо стане в нагоді під час сієсти, коли всі ресторани і магазини закриті.

Готуйте самостійно

Проживання в апартаментах або номери з кухнею дозволять вам істотно заощадити. Вартість продуктів в супермаркетах чи на ринках відносно низька. Хліб, молоко, ковбаса, сир — і ситний сніданок вам забезпечений. Приготувати легку вечерю нескладно, а пляшечка місцевого вина або пива підніме настрій.

Купуйте на ринку

На ринку можна придбати традиційні страви і дізнатися у продавців найкращий спосіб приготування дивовижних продуктів. Також можна купити вже готові страви та покуштувати їх там же на ринку — ціни і якість будуть «місцевими», а не для туристів. Крім економії бюджету, відвідування ринку буде цікаво з точки зору знайомства з місцевим життям.

Трапезуйте стоячи

У багатьох європейських кафешках страви будуть коштувати дешевше, якщо замовлення оплачувати і забирати біля каси або на барі самостійно. Такі заклади будуть помічені вивіскою «self-service», що означає самообслуговування. У подібних закладах у приміщенні або зовні встановлені високі столики без стільців, за якими можна перекусити стоячи. Подібний варіант харчування поширений в тапас-барах і кафе, але не зустрічається в ресторанах.

Спробуйте місцевий фаст-фуд

Вулична їжа, на подив, може бути смачною. Млинці (crepes) і сендвічі (panini) у Франції, піца і морозиво (gelato) в Італії, хот-доги в Ісландії і ковбаски в Німеччині — національно, ситно, смачно і недорого (зазвичай від 2 до 6 євро). Більше інформації про фаст-фуди в різних країнах ви можете дізнатися у розділі Європейський фаст-фуд.

Ситно обідайте

Багато ресторанів і кафе пропонують бізнес-ланчі: меню з трьох-чотирьох страв за розумні гроші (6-10 євро). На вибір зазвичай пропонується декілька варіантів страв, але ви не зможете замовити будь-яку страву в меню, вона буде коштувати значно дорожче бізнес-ланчу. Пообідавши, вечеряти ситно не захочеться, що, до речі, корисно для здоров'я.

Під час планування подорожі важливо подбати не тільки про авіаквитки,
місце проживання і способи пересування, але і про їжу.
Ми можемо знайти для вас заклади з демократичними цінами і відмінними стравами.

Дізнатись, що ви отримаєте
Це займе всього 2 хвилини! (сторінка відкриється в новій вкладці)

Організуйте пікнік

Купіть в місцевому супермаркеті салат, сир, найсвіжіший багет і пляшку вина. Знайдіть вільне місце в парку, розкладіться на м'якій травичці і трапезуйте з видом на Ейфелеву вежу в Парижі, гондоли у Венеції або Колізей в Римі. Пікніки — популярне проведення часу європейців, причому дуже бюджетне (вартість на двох приблизно 6-10 євро).

Пийте місцеві напої

Напої місцевого виробництва: соки, води, вина, пиво і міцний алкоголь коштують значно дешевше імпортованих напоїв. Вживаючи традиційний алкоголь, ви зможете ближче познайомитися з культурою пиття країни відвідування. А якщо дуже сподобається, то можна привезти як сувенір пляшечку «к'янті» або «зубрівки» рідним і близьким.

Вечеряючи у ресторані, замовте столове вино (the table wine) або домашнє вино (the house wine), не дивіться на винну карту. Домашні вина дуже гарні і недорогі.

Уникайте натовпу туристів

Ресторани у туристичних місцях пропонують дуже дорогі і не завжди дуже смачні страви. Досить відійти від туристичного центру, згорнути на непримітну вуличку, і ви зможете знайти трапезну для місцевих з дуже розумними цінами. Як визначити, що ресторан розрахований на туристів? Меню на декількох мовах і «зазивали» на вулицях — найхарактерніші риси ресторанів «для туристів».

Замовляйте страви на двох

В основному, в європейських ресторанах страви дуже великі (особливо в німецьких, чеських, польських ресторанах), одного салату і одного основного блюда зазвичай достатньо для двох. Якщо ви хочете спробувати якомога більше страв національної кухні, замовляйте порції і ділите їх всередині вашої компанії. Спробуєте більше — витратите менше.

Недорогі закусочні в Італії — «osteria», «tavola calda», «rosticceria», «trattoria», «pizzeria» або «self-service». Перекусити на ходу можна піцою (pizza-by-the-slice), яка продається порційно і підігрівається при вас.

Недорогі пивні у Німеччині: biergartens «пивні сади» і brauhauses «пивні будинки», являють собою вуличні заклади з дерев'яними столами і лавками. Пиво розливається в літрові кухлі і супроводжується традиційними ковбасками Weisswurst з гірчицею і солоними кренделями Pretzels.

У нашій спеціальній статті «65 кращих мобільних додатків для мандрівників» ви знайдете корисні програми для смартфонів або планшетів, з допомогою яких зможете вибрати кращі кафе та ресторани і забронювати в них столик.


WhatsUp
Telegram
Viber