укр рус
Винний туризм

Вино — чудовий напій з багатою історією, вважається одним з найдавніших напоїв людства. Якщо вірити історикам і археологам, виноробство бере свій початок з найдавніших часів, а виноградна лоза — одна з найдавніших рослин на Землі. Перше вино — це загравший в глечику сік дикого винограду, який сподобався людині.

Виробництво вина — в принципі простий процес, враховуючи основну ідею вина. Спочатку виноград перетворюється в сік, потім сік ферментується (або простою мовою «бродить») і, через деякий час, виходить вино. Саме цей процес бродіння має вирішальне значення у виноробстві, так як від цього залежить смак, колір і аромат цього напою.

Люди у всьому світі цінують і смакують цей напій. Все частіше зустрічається поняття «винний туризм», який означає організацію подорожей в країни і регіони, які славляться виробництвом вина.

Не тільки поціновувачі вина хочуть побачити своїми очима виноградники, побувати на виноробні і продегустувати оригінальний смак бочкових вин. Туристи, які раніше їздили в інші країни, щоб відвідати пам'ятки, тепер хочуть знайомитися з виноробством в Європі і дегустувати знамениті винні бренди.

В якій європейській країні виробляють найкраще вино та які сорти варто спробувати в різних виноробних регіонах Європи, читайте в нашій спеціальній статті «Винна подорож в Європу: куди поїхати і які вина спробувати».

Нижче ми розповімо про те, що розуміється під виразом «винний туризм» і що входить у програму стандартних винних турів.

Що таке винний туризм? Це подорожі в певні напрямки з основною метою — подивитися виробництво вина і спробувати різні сорти там же на виноробні. Деякі винні заводи Європи розташовані у легкодоступній місцевості, але дуже часто необхідно подолати кілька тисяч кілометрів, щоб спробувати неповторне вино загальновідомого Шато.

Шато (фр. Château) — французька назва замку або садиби у Франції, в якому проживала вища аристократія. Невід'ємною частиною Шато було виноробне господарство: виноградники, виноробня і винні льохи. Дуже часто на етикетці французького вина зазначено, на якому Шато воно зроблено.

Навіщо їздити по різних виноробнях, якщо процес виробництва однотипного вина однаковий? А ви знаєте, що вина, вироблені в одному регіоні відрізняються за смаком? Наприклад, червоне Бордо, вироблене в однойменному регіоні, буде відрізнятися навіть в сусідніх виноробнях.

А все тому, що на якість вина величезний вплив має процес ферментації (бродіння). Крім того, що кожен сорт винограду ферментується по-різному, на процес бродіння також впливають температура в приміщенні, ємності, в яких витримується виноматеріал, і багато інших нюансів. Кожен винороб має свій секрет виробництва вина і саме тому вина одного регіону можуть відрізнятися за кольором, смаком, запахом і міцністю.

Культура вина

Раніше вважалося, що люди п'ють вино, тільки якщо вечеряють в хорошому ресторані. Сьогодні, однак, вино набуло широкого поширення: вдома, на пікніку, в кафе. Звичайні продуктові магазини пропонують в асортименті недорогі сорти вин, які вироблені не тільки в Україні, але і в Європі, Австралії та Америці. А також, все частіше відкриваються спеціалізовані винні магазини (погреби або винні бутіки), в яких можна знайти вина середньої та елітної категорії.

Ви, напевно, погодитеся з тим, що вартість не завжди відображає якість вина. Елітні сорти коштують дорого в основному із-за імені, розкрученого бренду і гарної упаковки. Тим не менше, завжди можна знайти якісні вина середньої цінової категорії.

Цінителі вина зазвичай колекціонують улюблені сорти напою. Якщо вино вироблено в урожайний рік і за оцінками винних критиків заслуговує поваги, то таке вино розкуповується колекціонерами і утримується в льохах, або залишається у винороба і дорожчає з кожним роком. При зберіганні вина обов'язково дотримується температурний режим, а також регулярно замінюється пробка в кожній пляшці. Якщо вино стає вінтажним, то його ціна зростає від кількох сотень до кількох тисяч євро за пляшку.

При підготовці подорожей ми враховуємо сотні дрібниць.
Де знайти Wi-Fi в Європі, як користуватися City Card, як оформити Tax Free і багато іншого.
Ми підготуємо повну інформацію про країни відвідування з нашими рекомендаціями та порадами.

Дізнатись, що ви отримаєте
Це займе всього 2 хвилини! (сторінка відкриється в новій вкладці)

Що таке винний тур?

Винний тур — це подорож, яка включає в програму відвідування виноробні центри, погреби, вивчення історії виноробства і дегустацію кращих місцевих вин. Вирушаючи у винні тури по Європі, ви зможете насолодитися смаком справжніх європейських вин, навчитися правильно їх дегустувати (якщо ще не вмієте), почнете розбиратися в різних сортах винограду і зможете привезти приємні подарунки для друзів у вигляді пляшок вина.

Винні тури в Європу сподобаються не тільки досвідченим дегустаторам, які дуже добре розбираються у вині, але і новачкам. У такому випадку вам покажуть процедуру дегустації вина, винну карту регіонів тієї країни, в якій ви подорожуєте, і допоможуть зорієнтуватися і розібратися в сортах вин. Іноді вам навіть запропонують приєднатися до процесу виробництва вина на кожному з етапів і навіть дозволять подушити виноград ногами (якщо, звичайно ж, ваша подорож співпаде з часом збору винограду).

Що зазвичай включає в себе програма винного туру?

Насиченість програми в першу чергу залежить від тривалості подорожі. Це може бути як оглядова екскурсія на один день, так і тижнева поїздка з відвідуванням різних винних регіонів. Якщо брати в загальному, то програма винного туру може включати:

  • навчання техніці дегустації;
  • дегустації;
  • екскурсії та відвідування історичних центрів;
  • відвідування виноробства та винних погребів;
  • невеликі ігри та конкурси (наприклад, вгадування вина за запахом);
  • участь в одному з процесів приготування вина.

Існує величезна кількість готових екскурсійних винних турів в Європу, які можна придбати під час подорожі по країні або ж заздалегідь з дому. Єдиний мінус таких пропозицій — їх стандартність. Ви не зможете змінювати що-небудь в програмі, вибирати місця для відвідування, або які-небудь пункти екскурсії.

Саме тому ми рекомендуємо організувати самостійний винний тур в Європу, який буде відповідати всім вашим побажанням і вимогам. Ви самі складете програму, сплануєте маршрут, виберете сомельє і гіда, ближче познайомитеся з виробниками вин (якщо це невеликі сімейний виноробні) і проведете канікули так, як самі захочете.

Якщо у вас недостатньо часу на планування такого роду поїздки, звертайтеся до нас за допомогою організації вашого індивідуального винного туру. Вислухавши всі ваші побажання, ми оперативно складемо план поїздки, розробимо маршрут і організуємо незабутню подорож!

Будь-який мандрівник, який любить вино і хоче дізнатися про нього більше, буде насолоджуватися винним туризмом в Європі. Це не означає, що крім виноробні турист не буде відвідувати інші пам'ятки, але, коли вино стає центром поїздки, це стає незабутнім відпочинком!

Насолоджуйтесь дегустаціями різних сортів вин, але не сідайте після цього за кермо!

У нашій спеціальній статті «65 кращих мобільних додатків для мандрівників» ви знайдете корисні програми, які допоможуть підготуватися до поїздки і спланувати всі деталі майбутньої подорожі.


WhatsUp
Telegram
Viber