укр рус
Класифікація готелів

Як не дивно, але міжнародне співтовариство до цих пір не прийшло до єдиної думки щодо системи класифікації готелів.

Тому крім звичних «зірок» туристи можуть зіткнутися з символічними «коронами» у Великобританії або «ключами» у Швеції.

Окремі спроби привести готельний бізнес до загального стандарту робилися Всесвітньою туристичною організацією. А у 2009 році на конференції професійного об'єднання європейських рестораторів і готельєрів HOTREC був запропонований перелік принципів класифікації готельних послуг з 21 пункту. Але, на жаль, його не поспішали застосовувати на практиці.

На сьогоднішній день існує уніфікована система сертифікації готелів Hotelstars Union, якої дотримуються в 15 країнах Європи, серед яких — Чехія, Угорщина, Австрія, Бельгія, Німеччина, Латвія та ін.

Пропонуємо розібратися, що означають зірки в готелях Європи і за що вони присвоюються.

Бажаєте знайти затишне житло, де можна з комфортом розміститися на час подорожі?
Ми знаємо, як забезпечити хороші умови проживання за оптимальними цінами.

Дізнатись, що ви отримаєте
Це займе всього 2 хвилини! (сторінка відкриється в новій вкладці)

Класифікація готелів за зірками

Ця система класифікації готелів користується найбільшою популярністю. Усі чули про неї, але не всі можуть з точністю сказати, в чому різниця в зірках готелів.

В основу цього поділу покладено кілька основних критеріїв:

  • загальна площа номеру
  • рівень сервісу
  • розташування щодо туристичних місць

Критерій

1*

2*

3*

4*

5*

Площа однокімнатного стандартного номера на дві людини, м. кв.

8-10

8-10

10-12

13

не менш 16

TV, холодильник

на поверсі

на поверсі

в номері

в номері

в номері

Кондиціонер

-

-

+/- (не завжди)

+

+

Телефон

-

-

-

+

+

Туалет

не менше 1 на 5 кімнат

не менше 1 на 5 кімнат

в номері

в номері

в номері

Ванна кімната

не менш 2-х на поверх

не менш 2-х на поверх

в номері

в номері

в номері

Зміна постільної білизни

раз в 5 днів

раз в 3 дні

раз в 3 дні

щодня

щодня

Зміна рушників

раз в 3 дні

раз в 3 дні

щодня

щодня

щодня

Тренажерний зал

-

-

+ (не завжди)

+

+

Кафе

-

-

+

+

+

Ресторан

-

-

+

+

+

Незважаючи на простоту і ясність розшифровки зірок готелів, досвідчені мандрівники підтвердять, що в кожній країні ці стандарти трактуються по-своєму. Наприклад, тризірковий готель у Франції і готель такого ж рангу в Болгарії будуть значно відрізнятися за рівнем комфорту й обслуговування. Частіше за все це пов'язано з популярністю країни як туристичного напряму. Так, в тих містах, де потік туристів не дуже великий, готелям доводиться боротися за кожного клієнта і, відповідно, прагнути до підвищення якості послуг, які вони надають.

Хто визначає зірковість готелів

Як згадувалося вище, у ряді країн прийнята єдина система класифікації готелів, з допомогою якої регулюються стандарти установ такого типу.

У деяких європейських країнах, які поки не затвердили Hotelstars Union, це питання знаходиться під контролем держави. Уповноважені комітети контролюють рівень сервісу і призначають статус для закладу.

Інші типи готелів

Крім загальноприйнятої класифікації готелів за зірками, можна зустріти й інші принципи поділу. Зазвичай вони ґрунтуються на якому-небудь одному критерії.

Наприклад, за «призначенням» бувають:

  • бізнес-готелі, які часто розташовані у діловому центрі міста і спеціально обладнані для комфортної роботи (конференц-зали, техзабезпечення).
  • гірськолижні шале — милі споруди альпійського типу, які часто розміщують прямо біля підйомників і спусків.
  • готелі-курорти (resort-готелі) — для любителів відпочинку «все включено». В Туреччині, наприклад, існує ціла система готелів такого типу (Holliday Village, або HV).
  • ботелі — міні-готелі, розташовані на воді (на спеціально обладнаному судні).

Крім того, практично в кожній країні існують національні системи класифікації готелів, які мають свої неповторні особливості. Так, в Іспанії існує поділ готелів на особливі класи, кожен з яких має свою назву. Refugios — іспанський варіант хостелу, Fondas — маленькі готелі на 4-5 номерів, Paradores — шикарні готелі класу люкс та інші.

Про те, які ще можуть бути варіанти проживання в Європі і як знайти комфортабельне і недороге житло, читайте в нашій статті «Варіанти проживання в Європі».

У нашій спеціальній статті «65 кращих мобільних додатків для мандрівників» ви знайдете корисні програми для смартфонів або планшетів, з допомогою яких зможете підібрати і забронювати кращі готелі, апартаменти чи хостели.


WhatsUp
Telegram
Viber